LenovoK410 uprage GK?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Makovecz 19. 2. 2018 17:30

Zdravim, mám dotaz na moznost uprade grafiky u Lenovo k410(i7 3770, 8gb ram, 1000gb hdd). Rád b\ch ho osvěžil lepsí grafikou, než je stávající nvidia 545. Sestava slušná, škoda nevyužít potenciál. Na diskuzních forrech jsem se dočetl, že ps nemá možnost flashnutí biosu, tudíž nové grafiky nemusí podporovat. Máte nekdo zkusenosti? Chtěl jsem tam dát něco podobného 1030 či 1050 od nvidie. Nechce se mi to ale kupovat, kdyz vlastně nevím, jestli mi poběží.....
Vím o limitech zdroje apod, potřebuju něco bez přídavného napájení.
Jo, nejsem zádnej velkej paran, ale obcas si rád k pc sednu. Nevyzaduju ultra hd rouzlišení, ale rád aby vetšina her aspon trochu slušně bězela....

Díky za případné nápady!
M.
Makovecz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ACER.14 19. 2. 2018 20:06

-> forum-919/Graficke-karty.html
Kupil by som nejaku 1050(Ti) cez eshop (1030 nie) a v pripade nefunkcnosti vratil.
ACER.14
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 2. 2018 21:15

Nesmyslný nápad.
AIO nejsou stavebnice.
Výměna VGA za výkonnější vyžaduje silnější zdroj.
AFAIK Lenovo k410 je vybaven zdrojem 280 W s konektorem P9, který běžný zdroj neobsahuje.
Co s tím?
Jestli na svém nápadu trváš:
prodej nepotřebný AIO a pořiď plnohodnotnou stavebnici na základě DS:
viewtopic.php?f=932&t=1131316
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makovecz 20. 2. 2018 09:52

Díky za odpověď. Netrvam na tom, vlastně to byl jen nápad na oživení. Komplet nový PC pro mě není řešení, nepotřebuji ho nutně, navíc nemám dostatek prostředků. Spíš mě jen zajímalo, jestli deska bude umět ty nové karty a jestli (při nízkých spotrebach nových grafik), bude dostačující zdroj, případně typ na jiný.
Makovecz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Makovecz 21. 3. 2018 09:32

Tak mi to nedalo a pustil se do toho. Našel jsem si, která z posledních grafik bude určitě fungovat (bez Uefi BIOSu), čili GTX 650, sehnal starší kvalitní zdroj (550w bez P9 konektoru, který prakticky není potřeba). Během chvilky vyměnil a funguju. Všeho všudy mě to vyšlo na 800kc (400+400) a chvíli práce. Nárůst výkonu je znatelný, zatím dostačuje mým potřebám. PC je stabilní, bez problémů.
Možná časem vyzkousim i nějakou lepší GK, ale otázkou je, jestli ji zvládne deska.
Makovecz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Makovecz 11. 4. 2018 16:02

Tak další, tentokrát už poslední upgrade. Grafika GTX660ti. Na full HD to není, ale v 720p, aspoň co jsem zkoušel, vše min na střed či full, takže potenciál sestavy vytížen na max. Problémy nebo spíš nepříjemnosti: trochu hlučnější zdroj a v zátěži grafika. Jinak velmi příjemné (i finančně) překvapení.
Třeba tohle vlákno někomu pomůže a ukáže, že není nutné hned měnit celé PC...
Makovecz
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků