upgrade LN/ULN, 20k Kč, CAD, vývoj SW, hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod X-Lorrien 22. 2. 2018 21:30

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: LN/ULN, už mám kraválu dost.
UCEL PORIZENI SESTAVY: CAD, vývoj software, aktuální hry
FINANCNI LIMIT: 20 000
OPERACNI SYSTEM: mam krabicovku
SESTAVITE SI PC SAMI: Ano
BUDETE TAKTOVAT: Pravděpodobně
MONITOR + JEHO ROZLISENI: Mám (34" LG 34UM59-P, 2560x1080)
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: Jen skrin

Ze stareho PC pouziji disky (SSD + 500GB HDD), grafiku nvidia GeForce 960 GTX

Zamýšlený směr je:
Motherboard: Gigabyte GA-Z370 HD3P ~3100Kč (o tuhle stojím na 95%)
Procesor: Intel Core i5 8600K ~6300Kč
RAM: 16GB (2x8GB) - třeba Crucial Ballistix Sport LT White ~4200 Kč
Case: Zalman Z9 NEO Plus bílá, není podmínkou, líbí se mi. Priority jsou 1) tichost 2) vzhled - bude na stole ~1800 Kč
Po sem je to cca 15 400 Kč
+
Chladič CPU: tady si nevím rady
Zdroj: něco kolem 650W? Starý jsem kupoval spou s case KME 0762 600W PZ a to je hlukové peklo.

Děkuji za návrhy
X-Lorrien
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 23. 2. 2018 08:41

LN/ULN nejde dohromady se starým HDD

aktuální hry + GTX 960 a tvým monitorem.. to moc taky nejde dokopy :-/

nevím jestli jsou to věci co jsi chtěl slyšet.. a na komplet stroj s 20k zase nedosáhneme.. Můžeš to zkusit jak to máš naplánované, ale nebude to tiché a detaily budou muset jít dolů..

PS: gigabyte desky teď toho nabídnou spíš míň než víc..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X-Lorrien 23. 2. 2018 13:41

Me jde spise o to, co zvolit za zdroj a chladic, potazmo skrin, aby to bylo co nejtissi. Urcite existuji nejaka doporuceni, jak ten HDD ztisit + do budoucna ho vymenim za SSD.

Aktualni hry + GTX960 + muj monitor uplne normalne funguji, nejsem ten typ, co nedokaze hrat s nizsim detaily, nez jsou nejvyssi mozne. Jedine co me trapi na aktualnim PC je prave hluk.

Co se Gigabyte MB tyce, pravda, koukal jsem na spatnou tabulku ve srovnavacich testech (http://www.pchrac.cz/vyber-z370-mega-test-a-srovnani-35-zakladnich-desek-pro-intel/)
Zvolím tam něco z "Přehled ATX základních desek s chipsetem Z370 – střední třída VRM", jen to chvilku zabere, než zjistím, jak dobře se u daných desek aktualizuje BIOS - aby se mi nestalo, že kvůli posledním problémům s procesory se mi bude nonstop restartovat systém.
X-Lorrien
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 23. 2. 2018 15:13

jestli je to tak, nevím jestli ještě stihneš cashback ale zkusil bych to takhle nějak 23 796,- Kč

s tím, že teda jedeme na hluk+vzhled taky trochu.. + utlumující box na tvůj disk aspoň.. a nevím jakou máš tu grafiku, jesi taky není hučák.. ale zbytek bude takhle dobrej..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 23. 2. 2018 20:30

Malá poznámka, nebylo by lepší, než dávat 540Kč do Himura, koupit něco jako 2,5" WD Blue - 1TB WD10JPVX za 1200Kč? Bude to nové a tiché.
No a ty kysny, Zalman Z9 NEO Plus je opravdu hezký, FD Define R5 je zatlumený, ale opravdu drahý. Nejde vymyslet ještě něco mezi, za 2300Kč?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 24. 2. 2018 00:01

šlo.. FD C.. ale nemá teda 5,25" na to himuro no.. a není bílá..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 24. 2. 2018 19:20

Mně se v bílé stejně nelíbí......jo, já vlastně nejsem X-Lorrien :oops:
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 2. 2018 21:29

LN/ULN hlavne nejde dohromady se zvolenou deskou od Gigabyte. Nastesti je tady ASUS Z370-A PRIME, ktera je jak designova (cerna + bila) presne pro Tebe, tak schopna docilit ULN. Za mne win/win scenario.

Skrin c (nutne, ver mi) chces odhlucnenou ... a ja bych vybiral u Fractal Design. Pokud je bila neco, na cem to cele stoji, chces R5, nebo R6, ktere se v bile delaji i s oknem (R6 white s celoprosklenym temperovanym sklem vypada krasne, jen skoda cerneho predniho panelu ktery to HODNE kazi). Pokud bys nechtel "investovat" do kvalitni skrine s odhlucnenim, pohledem hlucnosti sestavy si bohuzel jen sam vykopes vlastni hrob - to ber prosim pouze jako uprimnost a radu, bez naznaku cehokoliv bokem.

Pokud chces LN az ULN, chces take resit vymenu HDD za tichy 2,5" model. Sice mozna ne hned, ale casem k tomu stejne dospejes. (Pokud ULN, i ten 2,5" disk skonci v odhlucnovacim boxu.)

Pokud jde hodne o vzhled, vezmi bilou Fractalku s oknem a dopln o bilou verzi zdroje Corsair RMx 750W, ktera ma rovnou v baleni i bile samostatne opletene kabely. (Nabizi zatim v predprodeji TS Bohemia / Alfa, konkurence nevim, nehledal jsem.)

Na procesor vezmi D15S, puvodni ventilator hod do supliku a vymen za Chromax, viz nize.

Ventilatory bych vzal Noctua Chromax a osadil cernymi, nebo bilymi "ruzky", vypada to velmi efektne napr. v kombinaci s modrym LED podsvicenim skrine. (Na zakazku delam, takze pokud bys chtel, ozvi se. Umim i regulaci intenzity podsviceni automaticky v zavislosti na vytizeni pocitace.)

Takhle v kombinaci jak pisu, to vypada vazne LUXUSNE. Potiz pak nastne s grafickou kartou, kde barevne do vseho zapadne MSi v provedeni ARMOR, ovsem hlukove je to prus... jako vrata od stodoly. Tim se oklikou dostaneme k Arctic Accelero a Noctua Chromax. Videl bych to na 1060/6 + Mono Plus + 120mm PWM Chromax. Pro fullHD zcela dostacujici. 960 uz "kulha na obe nohy", ale osadit vyse zminenou kombinaci chlazeni by take sla, s tim, ze chlazeni grafiky by Ti pri jejim upgradu zustalo a pouze bys jej presunul na novou kartu. (2060 treba)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků