PC na CAD

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slamocka 28. 2. 2018 14:04

Ahojte vsetci,

potreboval by som PC na CAD - hlavne rysovanie, par krat mesacne rendrovanie.
PC bude pracovny, no mam aj zalozny notebook, v pripade poruchy viem pracovat aj na nom.
Data su na NAS, ocenim asi len 500GB SSD. Grafiku zatial netreba, CAD software ktory pouzivam vyuziva len CPU - preto asi Intel i7. Mala a ticha skrina je plus (rodicia maju Cooler Master Centurion Silencio 550 a chcel by som nieco mensie- napr. FD Define S/C ?)

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: LN/ULN
UCEL PORIZENI SESTAVY: CAD
FINANCNI LIMIT: rozumny, viac ako 1000e by som nechcel dat
OPERACNI SYSTEM: mam W10
SESTAVITE SI PC SAMI: Ano
BUDETE TAKTOVAT: Mozno neskor
MONITOR + JEHO ROZLISENI: Mám (24" DELL U2415, FullHD)
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: len skrina

Dakujem za rady.
slamocka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 2. 2018 14:38

Mala, designova skrinka + vysoky vykon + ULN dohromady jdou. Pravda, pouze be grafiky. Ale tu nepotrebujes.

32.359,- Kc

Pokud by ses chtel vejit do 1000Eur, budeme muset pristoupit k vyrazne vetsim rozmerum, mirne nizsimu vykonu a take k vyssi hlucnosti.

25.603,- Kc

V obou pipadech 8700k se 16GB RAM. Prvni konfigurace malicka ITX skrin, ULN hlucnost, rychlejsi RAM, rychle NVME SSD. Druhy konfig vetsi mATX skrin, pomalejsi pameti a pomalejsi SATA SSD, LN hlucnost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slamocka 28. 2. 2018 23:14

Vdaka KineCZek! Druha zostava sa mi velmi paci - myslim ze zniese aj pripadne doplnenie nejakej grafiky. Rozmyslal som este o taktovani - ak by som sa ho nechcel - a vymenil K procesor za netaktovaci, mohol by som usetrit aj na motherboarde alebo by sa to neoplatilo?
slamocka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 2. 2018 23:21

Tam uz je to na doraz.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků