Classic, 14 000Kč (bez grafiky), hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dominikj3 6. 3. 2018 19:43

Zdravím,

chtěl bych si v následujících týdnech zakoupit PC.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Classic, jde mi o to, aby mi to neřvalo jako přes celý pokoj, ale nějaký menší hluk mě nevadí :-)

UCEL PORIZENI SESTAVY: Zejména mám PC pro hru Minecraft, ale je zde menší problém. Hraji módy, které jsou trochu náročnější na PC, jelikož ne každý autor zvládne naprogramovat správně mód, který nezatěžuje PC (tudíž některé módy jsou náročnější a potom je tento typ MC náročnější na PC)

FINANCNI LIMIT: Chtěl bych se vlézt do 14 000Kč bez grafické karty (trochu přes limit nevadí)

OPERACNI SYSTEM:: Zakoupím na Aukru

SESTAVITE SI PC SAMI: Ano, sám.

BUDETE TAKTOVAT: Pravděpodobně ne.

MONITOR + JEHO ROZLISENI: 1920x1080, Asus, 22 palců

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: Holá skříň

Hodlám si aktuálně koupit PC bez grafiky, jelikož si ji zakoupím pravděpodobně na začátku června, až zase budou nějaké peníze naspořené. Představoval bych si něco typu 1060 6Gb. Preferuji Intel, ale AMD by nějak nevadilo.

Aktuálně mám něco takového:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... 8W012U0N01

Děkuji moc za případné návrhy,
Dominik.

-- 6. 3. 2018 20:45 --

Mimochodem není problém počkat na nové desky a popř. dát silnější procesor typu i5 8400, ale ten má menš frekvenci na jádro. Minecraft je z velké částí single core, takže si myslím, že se vyplatí spíše vyšší frekvence na jádro a netuším, jak přesně fungují turba (turbo je myslím u 8400 nějak 4.0GHz)
dominikj3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 7. 3. 2018 13:19

Koukni na Ryzen 5 2400G, mohla by to být zajímavá alternativa. Mně taky nezbyl rozpočet na grafiku a vyřešil to právě tímhle CPU. Integrovaná Vega 11 zvládá Far Cry Primal na med. detaily ve Full HD, myslím, že i náročnější rozšíření Minecraftu by utáhl.
Až pořídíš grafárnu, můžou ti chybět dvě jádra/čtyři vlákna o který je 2400G oproti R5 1600X osekaný, to je daň. I tak ale bude pořád rychlejší než ta i3.
Zádrhel do budoucna bude v případě R5 i i3 v tom, že po koupení 1060/6G se hned stane úzkým hrdlem RAMka.
ondrasheq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 7. 3. 2018 17:18

Určitě to vidím na kombinaci R5 2400G a 16GB 3200/2993, záleží podle rozpočtu.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod dominikj3 7. 3. 2018 17:42

A proč byste např. nedávali Intel? Kvůli grafiky nebo?
dominikj3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ACER.14 7. 3. 2018 17:50

V prípade Ryzenu G bacha na to, že k dispozícií je len 8 liniek (namiesto 16) PCIe pre externú GPU.
ACER.14
Junior

Odeslat příspěvekod dominikj3 7. 3. 2018 18:30

No právě proto chci spíše Intel s tím, že si dokoupím za pár týdnů grafiku.
Ten má linek, pokud vím, 16.
dominikj3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Astz 7. 3. 2018 19:17

Nemyslím, že pri 1060 to bude limitujúcim faktorom.
Astz
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 3. 2018 22:31

Pokud se počítá s MineCraftem, tak ten pokud se něco zásadně nezměnilo jede v Javě? A mačká CPU na limit. Takže bych Režeň nechal spát. A šel klasicky cestu Intelu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dominikj3 7. 3. 2018 22:42

Proto se taky přikláním spíše pro Intel, jelikož Minecraft pořád mačká z jednoho jádra co největší frekvenci (jede na Javě). Ale nevím, jestli vzít i3 8100 nebo i3 8350k nebo rovnou i5 8400. Asi by byla nejlepší ta i3 8350k, ale nechám si poradit od vás.
dominikj3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 3. 2018 22:47

Rozhodně bych přitlačil... a šel touhle cestou: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... TH013V2701

Ano 2x4GB RAM, ale zato rychlé a když už se pojede z IGP a bude se mačkat jen jedno jádro...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 8. 3. 2018 07:14

V čem je přesně problém s Ryzenem? Navrhuji R5 2400G protzen GTX 1060 jen tak nekoupíš (pokud nejsi ochotný za ní dávat 10 tisíc +). Osobně mám R5 1600 na 3.7GHz a s minecraftem nejsou žádné problémy.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 3. 2018 08:51

Protože je prostě slabej. Intel je na hry vhdonější a kupodivu je výkonnější na jádro.

Osobně mám R5 1600 na 3.9GHz + RAM na 3,0GHz (Jsou to 3200MHz G.Skilly, ale ty Režeň nedává) a těším se, až bude čas a nálada migrovat zpět na Intel.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 8. 3. 2018 09:47

Python.p píše:Pokud se počítá s MineCraftem, tak ten pokud se něco zásadně nezměnilo jede v Javě? A mačká CPU na limit. Takže bych Režeň nechal spát. A šel klasicky cestu Intelu.


Hrál jsem donedávna Minecraft na Core2 Duo 3 GHz + staré GeForce 9600 GT na nějakých 50 FPS, takže nevidím důvod, proč by jej o X generací novější a nesrovnatelně rychlejší CPU/GPU nemělo zvládat.
Tu "vhodnost na hry" by taky konečně mohl někdo detailně a konkrétně rozvést. Měl jsem zatím tu čest s pěticí her a není problém s výkonem ani stabilitou.

Až se budeš 1600X zbavovat, dej vědět, za zajímavou cenu bych ho bral.

dominikj3 píše:A proč byste např. nedávali Intel? Kvůli grafiky nebo?


Jedním z důvodů je i ten, že nemáš rozpočet a 2400G snoubí dohromady to, co dostaneš z dražší kombinace i3 + GTX 1030. Pokud plánuješ koupit grafiku v dohledný době, pak bych to přehodnotil, s nákupem počkal a pak vzít standardní CPU bez integrované GPU (ať už Ryzen nebo Intel) + tu 1060 (kterou sehnat za dobrou cenu bude kapitola sama).
Naposledy upravil ondrasheq dne 8. 3. 2018 09:57, celkově upraveno 1
ondrasheq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 3. 2018 09:56

A hrál jsi modovaný MC? Víš jak (ne)funguje JAVA?

Ohledně her a Intelu. Co konkrétně máš na mysli ?

BF1 třeba AMD celkem sedí, stejně tka novej Wolf, ale nejhranější hra dějin? Ani náhodou.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 8. 3. 2018 10:12

Vím jak funguje Java, jsem programátor. Mody jsem ale nepoužíval. By chtělo otestovat, třeba by to stačilo.
No mám na mysli co se skrývá za tím, že "Intel je na hry vhodnější". Čtu to často, ale nic konkrétního k tomu, zatím si nepřipadám nijak limitovaný (zatím jsem hrál Prey, oba nové Wolfy, SC II, Far Cry Primal/4, přítelkyně hraje Kingdom come).
Co je nejhranější hra dějin? Starcraft? Doom? Rád na Ryzenu vyzkouším :-)
ondrasheq
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků