Konzultace sestavy PC pro Photoshop, videoeditaci,LN,cca 18k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod aurum 13. 3. 2018 21:02

Dobrý den, pokouším se nějaký pátek sestavit PC, nevím, zda se mi to podařilo a proto prosím o zhlédnutí komponentů v mém odkazu a následný komentář.
Počítač na hry používán moc nebude, snad jen zřídka, krom běžných věcí směřuji práci na úpravu fotek ve Photoshopu, občasnou editaci a konverzi videa, jinak nic zvlášť náročného. O udání hlučnosti jsem se teď dozvěděl v pravidlech, takže něco blížícího se LN, pokud se to zjevně neprodraží. Abych se hned v začátku nezalekl ceny, asi bych pořídil zatím jednu RAM 8 GB, druhou někdy později, dle nutnosti. Systém nejspíš nějaký základní, snad postačí W10 Home (nevím, zda by byl pro mě důležitý vyšší řád) Pevný HDD na data a CD ROM použiji ze staršího PC, monitor pořídím Full HD. Není zdroj 650 W poněkud přepálený? Přál bych si, aby deska do budoucna vydržela ještě nějaký upgrade. Co se týká grafické karty, možná by až taková nemusela být, když počítač není přímo určený pro hry, zvolil jsem ji z obavy, že při práci s videem a podobně, úplně slabá, nebo integrovaná být nemůže. Jen kdybych se někdy rozhodl kvůli dětem, aby šlo do desky píchnout kartu výkonnější.
To je dle mého názoru vše, co jsem se k novému PC uměl vyjádřit. Pokud něco chybí, nebo je špatně podané, velice se omlouvám.
A tady je odkaz na mnou vybrané komponenty na czc. Můžu samozřejmě objednat i jinde. Jestli jsem vyplodil velký nesmysl, prosím vás o korekturu nebo nasměrování na úplně jinou skladbu počítače dle mých požadavků.

https://www.czc.cz/211533,191710,209112 ... 01535/kody

Děkuji
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 3. 2018 21:18

Precti si, prosim, pravidla sekce PC sestavy. Dozvis se tam, co vse by mel obsahovat prvni prispevek v novem vlakne. Pravidla jsou urcena predevsim k tomu, aby se Ti dostalo kvalitnejsi odpovedi v kratsim case. Pokud v prvnim prispevku nektere tyto veci neuvedes, muze se stat, ze bychom diskuzi pouze "zbytecne" prodluzovali kladenim dalsich doplnujicich otazek, na nez bys stejne musel odpovedet, pokud chces dostat kvalitni radu.

Vice viz odkaz: PRAVIDLA SEKCE PC SESTAVY

Zkus prosím respektovat ty body a ideálně vynechat, nebo alespoň masivně zkrátit omáčku. Nebo tomu dát aspoň odstavce, tohle se nedá číst.

Díky moc.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků