Classic-LN, 35-40000Kč, herní pc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Brkostoner 17. 3. 2018 23:54

Ahoj všem,
rád bych nové pc, které bude sloužit hlavně na odreagování a zábavu, takže herní mašinka schopná ukojit hráčské choutky, ale i tichá(?) sestava při koukání na film/serial či brouzdání po netu. Samozřejmě některé herní okamžiky zaznamenávám (nestreamuji, jen offline záznam!) a později upravuji, záznam jsem doteď prováděl přes graf. kartu nvdia. rád bych taktovací procesor a asi něco někde mezi classic-LN sestavou, no nechám to Vašich znalostech a odbornostech :).

Požadavek (ne)hlučnosti: Někde mezi CLassic až LN, při hraní jsou sluchátka takže hluk nevadí ale při koukání na film, či při brouzdání na netu a práci by to nemuselo řvát, resp byl bych rád kdyby to bylo tiché - samozřejmě dle možností.

Účel pořízení sestavy: Hry ve full HD (90% - hraju WoW docela dost,PUBG, fortnite, sea of thieves a spousty jiných + bych si rád zahrál i na obstojném detailu novější a budoucí pecky, 4% filmy/serialy, 4% internet,kancelářská činnost, 2% videa - převážně úprava záznamu z her přes graf. kartu)

Finanční limit: rád bych se vešel do 35000Kč, samozřejmě lze překročit když to bude rozumné. Maximum co chci do PC vynaložit vč. sestavení případně u odborníka je 40000Kč (lze přihodit něco navíc když to fakt bude třeba)

Operační systém: no doteď jsem jel na starém Win 8.1 ale ten zůstane na starém stroji, tudíž musím koupit win 10, asi Aukro, nezahrnout do ceny

Taktování: Ano rád bych naktoval, resp dostal stabilní naktavonaý kousek (dle kousku křemíku samozřejmě :-) )

Monitor: Mám 2x Acer 21,5" 1920x1080, v budoucnu jeden z nich asi obměním za jiný novější lepší, prozatím ale u nich zůstanu

Kupujete periferie či jen skříň: Jenom skříň, nemusí být nikterak "módně" upravená...

Rád bych aby PC obsahoval 512 GB SSD disk, nejlépa M2 rozhraní, z důvodu intalace aktuálně hraných her a WoW (pro rychlé nahrávání lokací atd...). Děkuji
Brkostoner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 3. 2018 15:17

i5 8600k s moznosti taktovani az na(d) 6x 4,8GHz
6GB GTX1060 s rozumnou cenou (velmi rizumnou, na dnesnim trhu) - presne tuto kartu mam skladem za tuto cenu!
Kvalitni zakladni deska s chlazenym M2 slotem pro NVME SSD
512GB NVME SSD pro system a nejpouzivanejsi hry + 1TB HDD pro tiche odkladani dat
16GB rychlych RAM (po OC nektere kusy i 3600MHz)
Kvalitni chlazeni, odhlucnena skrin, tichy zdroj.

36.821,- Kc

Sestava jako celek splnuje LOW NOISE specifikaci.



Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.

Dalsim faktem pak je 100% jistota neuspechu, pokud bychom uvazovali nad myslenkou nechat tuto sestavu skladat v eshopu. Sestavy s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy sestavovat odmitaji, k cemuz maji hned nekolik rozumnych duvodu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brkostoner 18. 3. 2018 15:49

Zdravím,

díky za sestavu, perfektní a splňující mé požadavky. Nechci vylepšovat ani vymýšlet "nové kolo, které bude hranaté", ale mám 2 dotazy :-)

1, doteď jsem jel na 1x SSD 512GB a 2x 1TB 3,5" plotny HDD. Tak nějak si nejsem jist, zda by mě 1TB HDD na odkládání dat stačil... Stane se něco když bych vyměnil 1TB za stejný kus, ale 2TB? https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007H1TW26S3MAL
Předpokládám že ne (jen to zvedne cenu).

2, Nebude zdroj (400W) překážkou při budoucím upgradu, třebas až se trh srovná nebo prostě až přijde čas na výměnu graf. karty?

Asi zbytečné dotazy, ale radší se ptám.
Brkostoner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 3. 2018 17:19

2TB muze byt.

400W zdroj je dimenzovan s celmi slusnou vykonovou rezervou a je tim poslednim, co by tuto sestavu omezovalo v upgradu graficke karty.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků