Počítač - hry, fotky - cena dle doporučení

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pelkam 26. 3. 2018 20:19

Ahoj všem znalým. Chci si po dlouhé době pořídit stroj, který bude zase nějakou dobu sloužit ku spokojenosti. Prvně, požadavky na cenu neřeším zásadním způsobem, nechci TOP a to nejdražší, představa je max. výkonu, spolehlivosti a sladěnosti všech komponent. Tedy max. poměr výkon/cena. Orientačně nevím - cca 30 - 40 tis.,,,?

- požadavek nehlučnosti - LN, ULN - na PC chci po večerech hrát hry bez obtěživání hlukem okolí, nebo se bude pracovat s fotkama - programy Aphinity, Capture One a další pluginy plus Předpokládaná je práce ve vrstvách, skládání více snímků, vrstvy apod. Předpokládám 16 - 32 GB RAM.

- účel byl již sdělen, jde mi o to, že v práci jsem za PC 8 hodin a více a když přijdu ke svému, očekávám opravdu max. komfort, tichost a plynulost k výše uvedenému. Hry jako Crysis 3, Kingdom Come stačí na plynulé vykreslení při vyšších detailech pro rozlišení 2560x1600. Tady to souvisí s monitorem a mám dilema. Je něco, co zárověň skloubí požadavek pro práci s fotkama ( opravdu chci reálné zobrazení - počítám s kalibrací) a aby neutrpělo hraní a zrak? Jak jsou na tom technologie FlickrFree a vyšší frekvence v reálu?

- peníze již byly zmíněny, monitor nezapočítávat, jen poradit

- OS Win 10 si seženu

- počítač bych si rád nechal postavit a odladit

- taktovat do budoucna asi ano, rád bych tuto možnost měl

- krom monitoru jen holá skříň

Díky
pelkam
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků