Herni PC, do 30 000, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Suck 3. 4. 2018 20:33

Hlucnost: CLASSIC.
Ucel porizeni sestavy: 95% na hry, vykon uprednostnuji pred detaily.
Financni limit: +-30 000,- Kč
Operacni system: Mam vlastni Windows 10
Sestavite si PC sami?: Sestavim si ho sam.
Budete taktovat?: Ne.
Monitor: Monitor mam 24" Samsung 1920x1080, tusim 100Hz, ale nejsem si jisty.
Periferie: Vse mam.

Ahoj vespolek, pred dvema tydny mi odesel pocitac a rozhodl jsem se pro upgrade. Respektive pro temer kompletni obmenu PC, pouze se zachovanim techto komponentu:
Pc skrin: Fractal Design R2 Black Pearl... skrin je moc pekna a vyborne slouzila, nevidim duvod ji menit.
SSD: Samsung EVO 850 500GB (stale jeste 14 mesicu v zaruce)
HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB, 3,5", 32MB, SATAII, 7200rpm... pouze jako uloziste na filmy, fotky, dokumenty atd.

Komponenty, ktere planuji koupit nove a na ktere bych chtel znat vas nazor z hlediska kompatibility a vykonu, jsou:
CPU: Intel i5 8400
GPU: Nvdia GTX 1080, a zde je velky prostor pro rady, protoze existuje tolik ruznych vyrobcu a variant, ze mi z toho jde hlava kolem :)
Zakladni deska: MSI Z370-A PRO - Intel Z370... tady jsem proste vybral jednu z levnejsich desek pro Cofee lake, s ohledem na to ze nechci taktovat, ani v blizke dobe upgradovat. ale rad uslysim vas nazor.
RAM: Crucial Ballistix Elite 16GB (2x8GB) DDR4 2666 CL16... puvodne jsem chtel sahnout po 3000Mhz, ale nekde jsem se docetl, ze i5 8400 podporuje maximalne 2666Hz. Co si o tom myslite ?
Chladic: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2... tady se mi moc nechce utracet, opet z duvodu toho, ze nemam v planu taktovat.
Zdroj: Seasonic Focus Plus 550 Gold... Bude stacit nebo vzit radeji neco silnejsiho, treba 650W ?

Celkove by ta sestava mohla vypadat takto, jen pro ilustraci: https://www.czc.cz/223206,223486,192164 ... 87659/kody

Predem dekuji za vsechny rady i nazory.

Michal
Naposledy upravil Suck dne 3. 4. 2018 22:12, celkově upraveno 2
Suck
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 4. 2018 21:45

Hodně postrádám z čeho by se mělo jako upgradovat a proč. 5l omáčky netřeba, nečtu ji, ničemu nepomáhá. Důležité údaje chybí.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Suck 3. 4. 2018 22:00

Hehe, mas pravdu asi jsem se spatne vyjadril hned na zacatku. Jedna se spise o komplet novy pocitac s pouzitim puvodni skrine a dvou disku. Za omacku se omlouvam, vychazel jsem z pravidla: cim vice informaci, tim lepsi a presneji mirena rada. Ale je pravda, ze jsem z toho udelal trochu slohovku. Zkratil jsem to, tak snad to bude prehlednejsi.

Duvod proc: kleknul mi 8 let stary pocitac, na kterem uz mi stejne skoro nic neslo. Byl to i5 760, radeon HD 6870, 16gb ddr3.

Zajimal me hlavne nazor na vybrane komponenty a take na silu zdroje. Diky.
Suck
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 4. 2018 22:18

Pravidlo ... spise bych to nechal na need to know bazi. // Z toho puvodniho nepouzijes fakt nic.

Seasonic holt asi zustane, co uz nadelam. Pod i5 8400 chces spise B360 desku. Chladil bych Freezer13 A NEBO to vzal do vlastnich rukou a sel cesou i5 8600k + DELID tekutym kovem + Noctua D15S. Pak se dostavame do okoli 6x 5GHz vykonu s pripadnym 5,2GHz turbem, coz nejen hernimu PC na par let postaci.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Suck 4. 4. 2018 08:32

Z toho puvodniho nepouzijes fakt nic.
.. jak myslis nic ? Dokonce ani skrin ? Ani jeden z disku ? Nebo mluvis o starem procesoru a GPU, pokud ano, tak to ani nechci pouzit...

Seasonic holt asi zustane, co uz nadelam.
Nez jsem to na zaklade tve pripominky zkratil, tak jsem psal, ze jsem zdroj kupoval minuly tyden, takze ho muzu v ramci 14 dnu vymenit za jakykoliv jiny...

Chladil bych Freezer13
nikde nevidim, ze by Artic Freezer 13 podporoval socket 1151

vzal do vlastnich rukou a sel cesou i5 8600k + DELID tekutym kovem + Noctua D15S. Pak se dostavame do okoli 6x 5GHz vykonu s pripadnym 5,2GHz turbem
Tak tuhle radu nechapu. I5 8600k jeste ok, ale proc mi radis DELID a nejake silene taktovani, kdyz jsem jasne napsal ze taktovat ani nijak upgradovat nechci.

Uprimne jsem doufal v trochu konstruktivnejsi rady, ale i tak diky.
Suck
Junior

Odeslat příspěvekod malay 4. 4. 2018 09:04

Já myslím, že vlastně ani žádnou radu moc nepotřebuješ. Tvůj záměr je dobrý, použij původní skříň a disky. Tvůj výběr komponent taky zásadní vadu nemá, ale z dlouhodobého hlediska by byla lepší volba i7-8700. i5-8400 je dobrá dnes, ale s dalšími generacemi grafik může začít vadit její relativně nízká frekvence, v dlouhodobém horizontu 4+ let pak může vadit i to, že nemá HT.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5670@4,2/4,0GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB, Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, SSD 128GB (Win 7), SSD 250GB (Win 10), HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior

Odeslat příspěvekod Suck 4. 4. 2018 09:31

Dekuju za dobre minenou radu :)

Na procesory jeste kouknu. Ja vychazel z toho, ze jsem se na hodne mistech docetl, ze u novejsich her je limitace stejne vetsinou na strane grafiky a ze ta i5 tuhle grafiku utahne v pohode, bez bottlenecku. Prece jen je to uz par tisic rozdil.

BTW uz jsem koupil tuhle grafiku: https://eshop.kak.cz/zbozi/gag045d-evga ... cx-30-08g/
Tak ted jeste ten zbytek.

Stale me nejvic trapi ten zdroj... Bude mi na tuto konfiguraci stacit 550W ? Nemam problem s tim vzit silnejsi. Dekuju za odpoved.
Suck
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 4. 2018 09:34

Jsou hry, kde už dnes bude i5 trpět... Stejně tak RyZen a dobře si zahraješ jen na i7.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

DELID na přáni. Více SZ.

Proč není EVO dobrý disk? -> http://bit.ly/2tnhOuq
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Suck 4. 4. 2018 09:39

Ok, dekuju. Jdu tedy do i7 8700. Otazka: tahle deska je k tomu ok ? https://www.alza.cz/msi-z370-a-pro-d5126910.htm?o=1
A ramky 3000Mhz ?

treba nejak takhle by to mohlo vypadat ? https://www.czc.cz/187659,223203,223635,231016/kody

Asi jeste vymenim Fractal vetraky za Arctic silenty 12, ale to uz je detail.
Suck
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 4. 2018 10:15

Úplně nic super to není, ale zvládne. Není to k, takže pohoda.

KineCZek

Odeslat příspěvekod malay 4. 4. 2018 10:37

Zdroj je OK, desku můžeš taky nechat. Pro tebe je nejdůležitější chlazené VRM a zesílený PCIe slot, oboje ta deska má. Ramky si vem k Z370 rychlejší 3000+ MHz, abys mohl využít možnost nastavení XMP profilu RAM, výkonu to trochu pomůže. (RAM 2666 MHz bych vzal k čipsetu B360). Pokud ve skříni některé koše na disky nepotřebuješ, vyndej je ze skříně ven. Nevyužité nejsou ve skříni k ničemu a jenom brání proudění vzduchu.
----------------------------------
Jestli bych něco ještě zvážil, tak je to ta Fera 3. Osobně bych si raději vzal Gelid Phantom, je lépe řešený v základně, silnější heatpipes, a 2 věže jsou jednoduše více než 1 věž https://www.czc.cz/gelid-solutions-phan ... 91/produkt. Přední ventilátor sice zasahuje nad 1. a 2. slot RAM, takže hodně vysoké RAM pod něj nevlezou, ale klasické Corsair Vengenance třeba ano. https://www.techtesters.eu/gelid-phanto ... ck-review/.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5670@4,2/4,0GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB, Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, SSD 128GB (Win 7), SSD 250GB (Win 10), HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior

Odeslat příspěvekod Suck 4. 4. 2018 11:01

Dekuju vsem za rady. Snazil jsem se jimi ridit, ackoliv chladic jsem nechal puvodni - kdyztak casem vymenim za vodi chlazeni. Koupil jsem toto:

Grafická karta EVGA GeForce GTX 1080 8GB SC GAMING ACX 3.0
Procesor Intel Core i7-8700
Základní deska MSI Z370-A PRO
Operační paměť HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
Počítačový zdroj Seasonic Focus Plus 550 Gold
Chladič na procesor SilentiumPC Fera 3 HE1224

Tak snad to pofrci. Jeste jednou diky a at se vam dari.

Michal
Suck
Junior

Odeslat příspěvekod Suck 5. 4. 2018 15:20

Chci se jeste podelit o zkusenost s vysledkem. Jede to docela pekne, ale cekal jsem od toho vic.

Overwatch na ultra settings 1920x1080, prumernych 110 fps (cekal jsem tak 200)

Teplota GPU, kolem 65 stupnu.
Teplota CPU kolem 50.

Co me prekvapuje je, ze vyuziti CPU je konstantne maximalne 20%, pritom GPU jede na 100%. Znamena to ze CPU je proste moc dobre na tuhle grafiku, nebo to znaci nejaky problem ? Taky to muze byt problem hry samotne, jeste to musim vyzkouset v dalsich.

Dekuju za odpoved.
Suck
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 4. 2018 15:30

Kolik ma procesor jader?

6

Ma procesor HT?

ANO

Kolik ma tedy vlaken?

12

Kolik % ukaze spravce uloh pri zatizeni jednoho vlakna?

100/12

Kolik je 100/12?

8,33%

Kolik vlaken umi vyuzit overwatch?

Na zaklade Tebou udaneho vysledku ≤3

Je nutny dalsi komentar?

== == ==

Kolik Hz ma monitor?

60 (na 99,99% budes ten pripad - kdyby ne, vedel bys to, protoze to by pak monitor stal hrooomadu penez, tim zvlast pokud jej uz par roku vlastnis)

Kolik tedy umi zobrazit fyzicky snimku za sekundu?

Stejny pocet jako ma Hz.

Potrebujes tedy cokoliv vice nez 60fps?

Ano i ne - zalezi, jak je naprogramovana fyzika hry. S lepsim monitorem (treba 144Hz) bys vice fps i mohl videt.

Je ovsem k necemu prumer fps?

NE.

Co je tedy dulezitejsi?

MINIMUM fps.

Klesa minimum fps po hodnotu 60?

NE = mas zbytecne starosti
ANO = pretaktuj grafiku, nebo kup vykonnejsi, nebo sniz detaily

Staci takovyto rozbor?

KineCZek

Odeslat příspěvekod Suck 5. 4. 2018 15:36

Staci, perfektni rozbor :)

Mas pravdu, muj monitor ma 60Hz a ne, nikdy to neklesa pod 100 fps. I tak se mi zdalo, ze vice fps je znat. Mozna to neumi zobrazit monitor, ale na plynulosti se to projevilo - mozna jen pocitove. Urcite si nestezuju, jen jsem cekal, ze se to bude drzet nad 200 (ne ze bych to potreboval, jen tak pro pocit). Kazdopadne mam v planu poridit monitor s lepsi frekvenci. A hlavne tohle skutecne muze byt jen problem Overwatch.

Co ty teploty ? Je to ok, nebo mam dochladit ?
Suck
Junior

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor