Classic, rada s upgradem herního PC do 7000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RedDragon F1 13. 4. 2018 11:38

Ahoj,

chtěl bych se vás zeptat na názor, co do budoucna s mojí sestavou.

Moje aktuální sestava:
https://www.czc.cz/ca3l92icnqggi9q3j12qrq894a/seznam


Myslíte, že je vyvážená? Začal jsem jej kdysi stavět jako budget PC (proto ty některé levnější komponenty) a teď postupně upgraduju. Prodám starší komponentu na bazoši, koupím buď úplně novou nebo lehce použitou.
Jakým směrem při budoucím upgradu byste se vydali? Zdá se mi , že už jsem na hraně co se týče současného zdroje, když k tomu mám ještě lehce přetaktovanou tu GTX 1060. Napadá mně koupit lepší zdroj, nejspíš Seasonic 650W gold, abych si připravil PC pro další upgrade.
Hraju v rozlišení 1080p na 24" monitoru,, občas připojím k telce a vyzkouším 1440p.
Hlučnost by mohla být trochu nižší, ten zdroj se s touhle kartou začal docela projevovat.

Co paměti, SSD, základní deska?

Díky za jakékoliv odpovědi.
RedDragon F1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 4. 2018 13:24

Ta deska se pod i7 vyslovene nehodi. Ale nemas jinou moznost, nez nechat to tak a doufat.

Nabizelo by se prodat 1060 a koupit treba bazarovou 1070, ale na tu nemas dostatecne silny napajeci zdroj. Resp. on by to zvladnul, ale ja bych takovou kombinaci nedoporucoval.

Zdroje od Seasonicu ... celkove treba kdysi trida P (a s ni X) patrily k tomu nejlepsimu, co slo sehnat. Ale pak prisly nove modely, ktere budto piskaly i bez zateze, nebo mely hlucny ventilator, nebo odchazely ...

Tvuj model patri k tem, ktere maji hlucny ventilator a ne uplne idealni zivotnost k tomu. Tzn ja bych ted koupil (v tomto poradi):

Crucial MX500 / 500GB
Corsair RMx 650W
Fractal R5 + 6x F14 Silent + 1x F12 Silent na toho GELIDa

No a pak prijde dalsi kolo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RedDragon F1 17. 4. 2018 10:14

Musím přiznat jeden fakt - tento zdroj mám tam již od roku 2008 :oops: Je to společně s casem jediná původní komponenta v mojé sestavě. Nevím, jestli mám přesně ten typ, který mám v seznamu - hledal jsem pouze podle značky a základních vlastností. Proto mně nepadá, že by upgrade zdroje měla být moje priorita :potichu

P.S. Jo, zdroj pořád žije :D
RedDragon F1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 4. 2018 10:31

Ono je to Seasonic. Ty kdyz umrou, tak umrou "samy" ... tim myslim, ze "nevezmou nic s sebou". Tzn dokud to jede, muzes ho nechat. Na druhou stranu, az bys do sestavy chtel dat rychlejsi grafiku, novemu zdroji se nevyhnes.

MX500 bude upgrade. Ne herniho vykonu, tam neprida. Ale ve vsem ostatnim si budes rikat neco ve smyslu "jak jsem mohl zit bez nej". Je to sice uz spousta let, ale takhle nejak si matne vzpominam, ze jsem se tenkrat po porizeni SSD citil. Proste zmizne ten "zasekany" pocit z pocitace.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RedDragon F1 17. 4. 2018 10:41

Oukej, ten popis pocitů z SSD zní tak, že to asi stojí za vyzkoušení :) Přesvědčil jsi mně, zdroj nechám v klidu dožít a půjdu do toho SSD. Kdyby se mi povedlo Windows naklonovat z toho HDD na SSD, bylo by to fajn, momentálně se mi nechce přecházet na čistý systém. Ještě si o tom něco pozjišťuju. Každopádně díky, mám zas trochu jistější pocit z mojí sestavy :)
RedDragon F1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 17. 4. 2018 11:07

tomu klonu bych se osobně pokusil vyhnout a spíš nainstalovat čistý OS.. kdoví kolik balastu (bez urážky) tam za tu dobu máš..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RedDragon F1 25. 5. 2018 10:43

Děkuji všem za rady. Tak jsem zatím stihl dokoupit SSD Crucial MX500 250GB a je to fakt znatelný rozdíl. Byť mně prodavač v CZC přesvědčoval, že ta 250GB po chvilce nestačí, že ji má taky doma, ale tak na systém a 1 - 2 aktuální hry mi stačí, zbytek přesouvám na HDD.

Aktuální sestava tedy:

https://www.czc.cz/ca3l92icnqggi9q3j12qrq894a/seznam

Využiju tohohle vlákna a měl bych další prosbu. Mohli byste mi zkusit tuto sestavu nacenit? Kdybych ji chtěl celou prodat (případně co si z toho nechat) a postavit úplně novou, samozřejmě s příplatkem. Mám to ve starším casu , který není v seznamu a na netu už jej nemůžu nikde najít, má modré podsvícení a je lehce ošoupaný + boční ventilátor).

Ještě pro doplnění, bylo by to bez OS, pouze čisté disky.

Děkuji předem.
RedDragon F1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 25. 5. 2018 15:01

ta nejobyčejnější kancl deska + i7 bych dohromady nikdy nedal :-/ a asi každýho odrazoval od koupi.. za mě, radši rozprodat na díly.. nebo aukro a od korunky.. ale myslím si, že na díly na tom máš větší šanci něco trhnout než jako celek..

PS: on SSD MX500 není v 250GB verzi není tak výhodný cena / GB jako jiné, ale jinak ten disk špatný není..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2018 15:13

Jo, to byly moje prvni slova.

Ono dokud to jede (a na fullHD to stacit musi), asi bych to nechal ... nevim, no.

Aukro na dily od Koruny je moznost. Realnou cenu trzni za to dostanes.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RedDragon F1 25. 5. 2018 15:30

Ano, ta deska mi tam vadí dost... kupoval jsem ji původně spolu s g3258. Od té doby se situace po finanční stránce trochu změnila, tak jsem koupil značně lepší procesor. Vím, že to určitě nebude finančně nejefektivnější, ale už musím pracovat s tím, co mám a chtěl bych to dostat do možná co nejvyváženější podobv. Myslíte že má smysl koupit lepší zákaldní desku? Trh se socketem 1150 už pomalu umírá , ale jsem ochotný do toho ještě něco investovat. Ale pouze jestli to má smysl. Tak nevím.
Nebo prodat celou sestavu trochu pod reálnou cenou a postavit komplet novou.
Jak říkám, nejde mi o to co nejdráže prodat a co nejlevněji nakoupit. Spíš si nějak určit, kam se do budoucna ubírat.
RedDragon F1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2018 16:24

Ty ... nema to smysl. Zatim mas procesor silny dost a dokud deska vydrzi, je to ok. Pak az neco umre, bude to deska, tzn procesor zustane na 99% ok a pujde prodat i tehdy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků