Pocitac do ambulance

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod imorfin 29. 4. 2018 15:29

Zdravím

UCEL PORIZENI SESTAVY: Pocitac do lekarske ambulance, kde pobezi program Amicus.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Classic

FINANCNI LIMIT: 15 000 Kč

OPERACNI SYSTEM - zahrnout do sestavy

SESTAVITE SI PC SAMI: urcite ne

BUDETE TAKTOVAT: Ne

MONITOR + JEHO ROZLISENI: Mám nejaky LG 24" FullHD.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: Jen skrin

Doplnek: Hledám asi spise hotovy počítač do lékařské ambulance, na kterém poběží program Amicus. Uvažoval jsem o DELLu, protoze ma NBD zaruku, kdy se s pocitacem neco stalo. Bylo by vhodne, aby bylo zajisteno dukladne, ale uzivatelsky privetive sifrovani dat. Doktorka, ktera zde bude pracovat ma predstavu maleho pocitace pod monitor, ovsem to nevim, jestli je idealni reseni.
Dekuji za rady.

http://www.amicus.cz/o-programu-amicus/ ... pozadavky/
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 4. 2018 15:44

Klidně AIO nebo notebook. NBD povinnost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imorfin 29. 4. 2018 15:59

Notebook ma ted, ale moc se neosvedcil, AIO je zase nevhodne z duvodu vlastnictvi monitoru. Mas tip na nejake konkretni sestavy? A co sifrovani, jak ho vyresit?
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 29. 4. 2018 16:30

Myslím, že VeraCrypt vyřeší šifrování.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imorfin 29. 4. 2018 16:44

pres AES?
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imorfin 1. 5. 2018 12:09

to jste mi teda moc neporadili.
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 1. 5. 2018 12:19

Promiň, ještě není hotová zlatá ořízka na mocstránkové zprávě a posel si leští boty.
Teď už ti asi neporadí nikdo.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 1. 5. 2018 13:41

Hlavně v čem chceš radit?

NBD on-site záruka ti v podstatě dává možnost vybrat si z několika málo dostupných sestav, které všechny jedou na Win10Pro s BitLockerem. Požadavky aplikace znáš.

Vem klidně toto - https://www.alza.cz/dell-vostro-3668-mt?dq=4945784 , nechej nějakého odborníka ať na tom zprovozní šifrování a máš vyřešeno.

Pokud je rozpočet nepřekročitelný, tak třeba toto s menší RAM a plotnovým diskem - https://www.alza.cz/dell-vostro-3268-sf ... 7.htm?o=13
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod imorfin 1. 5. 2018 14:26

no takovou nejakou odpoved jsem myslel, je tezke zprovoznit Bitlocker svepomoci?
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 1. 5. 2018 17:06

MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod imorfin 1. 5. 2018 18:27

a muzu bitlocker pouzit u ssd? nevadi to? Je treba mit v pocitaci ten TPM cip?
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 5. 2018 07:44

Ja to vezmu za jiny konec. Pokud se takhle ptas, doporuc panu doktorovi, aby se obratil na odbornika. Potencialne mu hrozi prusvih jako hrom, pokud to neudela. (Pokud se takto obratil na Tebe, holt se obratil nespravne ... lide jsou omylni.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 4. 5. 2018 11:57

imorfin píše:Zdravím

Uvažoval jsem o DELLu, protoze ma NBD zaruku, kdy se s pocitacem neco stalo.


NBD dnes nemá už jen Dell. Např. u HP se to nazývá HP Care Pack: http://www.hpmarket.cz/product.asp?ccode=hp-care-pack

Asus či Acer taky určitě něco podobného mít budou. Takže, dík bohu, pokud jde o NBD, už nemusíš vybírat jen ze značky Dell. Škoda, že NBD, taky není u mobilů, ale to je jen takový povzdech na okraj... :D
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imorfin 5. 5. 2018 16:37

KineCZek píše:Ja to vezmu za jiny konec. Pokud se takhle ptas, doporuc panu doktorovi, aby se obratil na odbornika. Potencialne mu hrozi prusvih jako hrom, pokud to neudela. (Pokud se takto obratil na Tebe, holt se obratil nespravne ... lide jsou omylni.)


nejak nechapu, proc by mel byt nejaky problem, chtel jsem jenom pomoc vybrat sestavu a nastaveni bitlockeru z navodu vypada, ze se da zvladnout, dal jsem se ptal na sifrovani ssd, na ktere jsem na google nenasel jednoznacnou odpoved.
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 5. 2018 17:09

Problem je poskytout "pocit falesneho bezpeci" jine osobe vykonanim takove prace, ktere nerozumi ani sam vykonavatel. Pro mne je takova situace zcela shodna, jako nechat si operovat apendix zednikem - tzn. clovekem se zednickym vzdelanim a zednickym naradim - pote, co si ten zednik "neco precte nekde na foru".

Je samozrejme mozne, ze to (z pozice toho zednika) vidis jinak ... to Ti neberu. (Nemyslim to proboha nijak zle...)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků