Pocitac do ambulance

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod imorfin 5. 5. 2018 17:22

ok, rozumim a nebudu to brat jako urazku. Co tim tedy myslis, ze kdyz nastavim Bitlocker podle navodu, tak to nebude fungovat nebo ze Bitlocker neni ucinny nebo ze je spatne mit Bitlocker bez TPM nebo neco jineho?
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod symbian 6. 5. 2018 06:59

Tam nejde jen o BitLocker - musíš vědět, jak se pracuje s certifikáty (kvůli Amicusu - eReceptům a Portálům ZP), nastavit zálohování (ideálně automaticky), vědět co máš dělat, když ti vymění základní desku a Windows najednou nenabootují bez klíče, protože se jim změní TPM. Těch věcí není zas tak moc, ale chce to mít určitou praxi nebo aspoň dobré postupy jak řešit tyto situace. Až budeš mít zašifrovaný disk a odejde ti deska a nebudeš mít obnovovací klíč někde u sebe a paní doktorka přijde třeba o 3 týdny práce od poslední zálohy (navíc na konci měsíce před odesláním dat do pojištoven), tak se zapotíš nejen ty, ale i ona.

Zjevně tam totiž budeš řešit i softwarové záležitosti. Tady se snažíme upozornit na možné problémy a předcházet jim. Je to navíc ochrana i pro tebe :)
symbian
Junior

Odeslat příspěvekod imorfin 6. 5. 2018 07:34

symbian píše:Tam nejde jen o BitLocker - musíš vědět, jak se pracuje s certifikáty (kvůli Amicusu - eReceptům a Portálům ZP), nastavit zálohování (ideálně automaticky), vědět co máš dělat, když ti vymění základní desku a Windows najednou nenabootují bez klíče, protože se jim změní TPM. Těch věcí není zas tak moc, ale chce to mít určitou praxi nebo aspoň dobré postupy jak řešit tyto situace. Až budeš mít zašifrovaný disk a odejde ti deska a nebudeš mít obnovovací klíč někde u sebe a paní doktorka přijde třeba o 3 týdny práce od poslední zálohy (navíc na konci měsíce před odesláním dat do pojištoven), tak se zapotíš nejen ty, ale i ona.

Zjevně tam totiž budeš řešit i softwarové záležitosti. Tady se snažíme upozornit na možné problémy a předcházet jim. Je to navíc ochrana i pro tebe :)


Dobre, rozumim :) takhle jste mi to meli napsat, opravdu obdivuji, co vsechno o tom vis :) Moc dekuji za odpoved, uz vim na cem jsem a ze na to opravdu nemam, od KineCZka jsem se totiz dockal jenom arogantni odpovedi a niceho konstruktivniho
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 7. 5. 2018 10:35

Arogatní odpověď od Kina :mrgreen:
Imho jenom popsal situaci a nejspíš tě zachránil od velkých problémů.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imorfin 7. 5. 2018 11:12

od problemu me tedy opravdu nezachranil, protoze mi nerekl, co je za problem a musel mi odpovedet symbian. Odpoved tohle nedelej a nereknu ti proc, je odpoved opravdu kvalitni. :tleskani Spravna odpoved je od symbiana a te si vazim.

Uzavrete toto vlakno, uz neni co dal resit.
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 7. 5. 2018 11:19

S tímhle přístupem ti přeji mnoho životních a pracovních úspěchů.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imorfin 7. 5. 2018 11:35

a ja tobe
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků