PC upgrade 15k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rivet7 2. 5. 2018 19:58

Doma mám tohle PC z roku 2015/16:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... 8H031QZV06
Rád bych znal váš názor, jak ho co nejlépe upgradovat na hraní her, abych se vešel tak do 15k.

Myslel jsem, že bych koupil pouze GK s chladičem, ale nejsem si jistý, jestli je to dobrý nápad:
- ARCTIC Accelero Twin Turbo III
- MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8G OC

Předem díky všem za názory :)
Rivet7
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 5. 2018 20:14

Upgrade jen z důvodu nedostatečného výkonu, nebo současná grafika odešla? Pokud 970 slouží, chvilku bych ji ještě ždímal a počkal co se nového vyklube. Koupit teď dva roky starou kartu za cenu vyšší, než byla při uvedení, je trochu mimo mísu.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rivet7 2. 5. 2018 20:21

Ahoj, možná jsem to špatně napsal...
Mám "MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 100ME", která funguje, ale v nových hrách už to není ono...
Tak jsem přemýšlel o upgradu ve formě "MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8G OC".

Je to dobrý nápad? Základní deska a současný procesor by to utáhly?
Případně jiné návrhy na zlepšení, abych se vešel do 15k?
Rivet7
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 5. 2018 20:26

Se zbytkem sestavy není problém, prostě jen prohodíš karty kus za kus, výkonnostně v pohodě zvládne. Karta je vybraná dobře, v kombinaci s TwinTurbem nemám vyzkoušeno.

Šlo mi o to, že nové karty jsou za rohem, tak aby sis pak nevyčítal, že jsi chvilku nepočkal. Neřeším tu že možná jednou něco vyjde, jestli chápeš.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 5. 2018 21:50

Počkejme do července odhadem. Udělat to jinak, mohlo by Ti to v tom létě být líto.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rivet7 3. 5. 2018 09:24

Už chápu :) Tak počkám. Díky za radu!
Rivet7
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 5. 2018 07:44

nz
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JosephD 24. 8. 2018 10:36

Taky mě napadl upgrade MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 100ME na MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1, mám v podstatě identickou SESTAVU + jsem časem rozšířil na 16GB RAM. Ale došel jsem k názoru, že by to bylo zbytečné. Pařím zásadně ve FullHD rozlišení a všechny hry rozjedu na vysoké detaily s minimálně 60 FPS, což mi ke štěstí stačí. Navíc od té doby, co mám prcka, není na hry moc času :-P
JosephD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 8. 2018 10:31

Na Tvem miste bych si na vanoce udelal radost novou 2060 ... ta uz by mohla davat i smysl. Uvidime, co ceny.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků