Herní PC do 30k classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod super_mario 3. 5. 2018 10:11

Zdravím,

rád bych poprosil o radu ohledně nového PC.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: classic, tišší by se hodil (bude v obýváku), ale to by bylo nejspíš mimo rozpočet

UCEL PORIZENI SESTAVY: převážně hry (80%), zbytek multimédia a office

FINANCNI LIMIT: +- 30,000,- Kč (tzn. může být i lehce přes)

OPERACNI SYSTEM: nemám, prosím zahrnout do ceny

SESTAVITE SI PC SAMI: ne, nechám na e-shopu, případně odborníkovi

BUDETE TAKTOVAT: já určitě ne

MONITOR + JEHO ROZLISENI: nemám, prosím zahrnout do ceny

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: + monitor, případně herní kbd

Obracím se na Vás po klasickém dilematu notebook vs. desktop. Moje požadavky jsou přijatelný provozní hluk a kvalitní chlazení, odladění sestavy odborníkem bych se taky nebránil. Co do komponent si představuju něco jako i5 (pravděpodobně poslední generace), 1060 (nejspíš dostatečná rezerva do budoucna..?) a HDD + SSD kombo. Příjemným bonusem by byla optická mechanika.

Myslím že situace je o něco příznivější než na začátku roku (cena karet), jedině že by se vyplatilo počkat na novou generaci v druhé polovině roku. Jinak bude to tu asi trochu rouhání, ale jaký máte názor na hotové sestavy ? Teoreticky by měly splňovat některé mé požadavky, např. https://www.alza.cz/alzapc/alza-gamebox ... 293815.htm.

Díky za případné rady.
super_mario
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod super_mario 6. 5. 2018 18:43

Ok, nejspíš jsem tím odkazem na hotovou sestavu devalvoval tento topic či co. :-D
super_mario
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 6. 5. 2018 21:28

Asus Turbo = základní nVidia chladič. Nebrat, ječí to. Jinak to špatné není.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafrin 7. 5. 2018 13:03

No, celý ten gamebox je nějak hozený na Paříž. Přijde mi, jako by to celé bylo postaveno z věcí, které zbyly na skladě, a Alza se jich nutně potřebovala zbavit.

Výběhová grafika v referenčním designu (ASUS Turbo a jak už tu psal Sh!tman), Coolermaster TX3i, který taky není úplně nehlučný a nakonec PSU, které se už ani nevyrábí (Fractal Design Essence - nepodařilo se mi k němu najít recenze, je to nějaký OEM. Nástupce (?) FD Integra je ale dle recenzí obstojný zdroj... jen je hlučný).

Pozn. bokem: Teď jsem si všiml, že zrovna ony "Essence" dle internetu rády nečekaně umírají.
Zafrin
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků