Hry, škola, cca 25000, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Haty__ 17. 5. 2018 18:52

Zdravím,
konečně se mi podařilo něco ušetřit, tak bych si rád udělal radost novým pc. Sice jsem myslel, že ještě počkám na nový grafiky ale těžko říct jestli xx60 řada vyjde ještě tento rok a poté by se zas našlo něco jinýho na co bych mohl čekat a nový pc bych nepořídil nikdy :-) Navíc grafiky teď začínají zlevňovat.
Už jsem si tak nějak komponenty vybral ale byl bych radši kdyby mi to někdo zkontroloval a případně mi to poupravil, hlavně si nejsem jistý, jestli bude grafika msi armor v pohodě, jestli nebude lepší si 700 připlatit a vzít gaming verzi, popřípadě úplně něco jiného.
Ještě bych se rád zeptal na ten semipasivní chod grafik, četl jsem, že to grafice moc neprospívá, protože se přehřívá mosfet. Je tedy lepší nastavit grafikám aspoň minimální otáčky ventilátoru např. už od 20 stupňů?
Ještě závěrem bych dodal že vím že zdroj je naddimenzovaný a stačil by 400W ale tenhle beru z důvodu záruky na 10 let, kdy za pár let až budu pc upgradovat nebudu muset řešit zdroj.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_49W40147CR011O1X0137NV0141FO0137MM04418Y013TD1013N710111P10145H901

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
Stačí classic (stejně mám většinu času puštěnou hudbu v reproduktorech nebo sluchátka na uších), ale samozřejmě čím tišší tím lepší, rozhodně bych nerad aby si sousedi mysleli, že mi tu startuje boeing :-)

UCEL PORIZENI SESTAVY
50% hry (momentálně jen World of Tanks, na nic víc není čas) a 50% věci do školy, studuji bakaláře (informatika), takže hlavně programování (momentálně c++ ale do budoucna java)

FINANCNI LIMIT
rád bych se vešel do 25 000 bez OS, ale jsem ochoten dát i víc když to bude potřeba

OPERACNI SYSTEM
Mám v plánu koupit Windows 10 home 64 bit

SESTAVITE SI PC SAMI?
Ano, sestavím si sám

BUDETE TAKTOVAT?
Ne nebudu taktovat

MONITOR + JEHO ROZLISENI?
24" Philips 243S7EJMB, ale do budoucna počítám ještě s jedním monitorem, na kterém se ale nebude dělat nic náročného (většinou jen otevřený prohlížeč)

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Pouze skřín, zbytek mám
Haty__
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 18. 5. 2018 07:43

doporučená sestava za 25k už je aktualizovaná. Ty tam máš jen lepší zdroj a jinou grafiku v podstatě. Za mě ok..

Nejsem moc zastánce vyhození 3k za operační systém a radši ho řeším přes aukro, ale jestli ty love máš..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malay 18. 5. 2018 15:02

Semipasívní chod grafiky potřebuje dobrý airflow ve skříni. Ani to však nestačí k tomu, abys měl po přechodu ze zátěže do klidu na grafice trvale 30-35°C. K tomu potřebuješ "nucené aktivní dochlazování" grafiky např. PCIe fan bracketem. Mně se ventilátory na grafice vypínají při 35°C a po několika minutách se teplota ustálí na 30-31°C. Hluk to neprodukuje žádný, zapojené jsou ze 3 jen 2 krajní na 5V. Je to způsob, jak se vyhnout situaci, kdy se vetilátory grafiky v krátkých intervalech neustále zapínají a vypínají, protože teplota kolísá kolem bodu sepnutí. Jinak je totiž nutné nastavit teplotu sepnutí dost vysoko, např. na těch 60°C.

Pak je tu ještě možnost ventilátory grafiky nevypínat.
Přílohy
pci_bracket.jpg
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 5. 2018 16:56

Semipasivni chod je ... takova moda. DOvedu udelat PC tissi, nez se semipasivni grafikou. V idle jedine, co by mohlo byt slyset, bude 2,5" disk.

BTW mi nezapada v hlave (ale mozna je to muj problem) karta se Sapphire chlazenim (protoze jsou hlucne vic, nez by musely). Chapu manualni profil, ale ruku na srdce, Accelero by tomu sluselo a ta opicarna by pak take mohla jit ven.

- - -

Pro puvodniho tazatele:



24.660,- Kc ... ve zcela LUXUSNI skrini.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 20. 5. 2018 17:05

Kaulik píše:doporučená sestava za 25k už je aktualizovaná. Ty tam máš jen lepší zdroj a jinou grafiku v podstatě. Za mě ok..

Nejsem moc zastánce vyhození 3k za operační systém a radši ho řeším přes aukro, ale jestli ty love máš..


Pokud studuje bc. informatiku, zjistil bych si, zda škola není v M$ programu, kde si mohou studenti zdarma legalně stáhnout OS a další SW. Dříve se to jmenovalo Dreamspark, teď myslím Imagine.
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malay 20. 5. 2018 18:46

Pro Kina: Karta zbyla po těžbě etherea, nebyla kupovaná s ohledem na ticho. RX580 Nitro má těleso chladiče velmi účinné, takže opičárna s touto kartou funguje celkem dobře.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 5. 2018 22:17

Jo takhle. Vidíš, to mě nenapadlo. :-)

Chladič vím. Ono kdybys ty lopaty shodil úplně a místo nich hodil f9 PWM, bylo by to cajk i tak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků