Univerzální PC (Games, Web, Movie, Work), 25 000, Normal

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod tomasjuri 17. 5. 2018 21:00

Prosím o pomoc při návrhu PC sestavy. Děkuji

Ahoj,

už delší dobu zvažuji nový počítáč. Potřeboval bych PC univerzální jak na práci tak na hry (do budoucna podle grafiky....). Programování, filmy seriály, hry.

***HLAVNI INFO PRO VAS***

Relativně dlouho se poohližím, zde na foru a můj předbežný návrh

CPU: Intel i5-8400 nebo i5-8600k nebo i7-8700 nebo i7-8700K
MB: ASUS PRIME Z370-A ?
ZDROJ: Corsair RM650x - aktuální problémek je to že je v eshopech je už jen par kusu a čeká se na nový model 2018.
RAM: nevím - 16GB urcite.
GRAFIKA: NVIDIA - nevim. Grafika je největší problém. Podle mě nemá smysl aktuálně kupovat GPU. Bud počkat na 1170. Koupit 1060 nebo 1070?
SSD M2: Asi SSD od Samsung EVO 500GB

CASE: FRACTAL R5 - již mám koupený
CHLADIC: ARCTIC Freezer 33 Plus - již mám koupený
HDD: Minulý týden koupeny WD Blue 4TB, musel jsem narychlo koupit disk.

Co se tyceho toho CPU "k - version" tak se tu doporucuje DELID. Budu uprimny mam z toho relativne strach procesoru za 8-10k kč a ztrací se zaruka.
Tedka Alza nabizí delidované CPU z 2 letou zarukou. Máte s tím zkusenosti?
Jde mi o to že aktualne taktování neplánuji neumím to a nechci to umět. Proto si myslim že by snad stacilo i7-8700 jako ta nejlepsí mozna varianta asi.

***UCEL PORIZENI SESTAVY***
- práce programování mobilní appky/Javascript/RoR
- hraní her
- filmy a seriály

***FINANCNI LIMIT***
20-25 000Kč asi bych do toho pocital i grafiku. Nevidim problem pripadne cenu i navysit. + max 5k na 30K
Jen upozorním, mam doma novou (3 měsíce starou nepoužitou, urcenou pro novy pc) - Fractal Design Define R5 Black + mám ještě
ARCTIC Freezer 33 Plus. Obě komponenty jsem kupoval asi v lednu. Snad to ničemu nevadí.
...ja vím :D

***OPERACNI SYSTEM***
WIN 10 z aukra
UBUNTU

***SESTAVITE SI PC SAMI?***
Jeste nevím,

***BUDETE TAKTOVAT?***
Já sám určitě nebudu. Nevylučuji do budoucna. Ja to neumím. :potichu

***MONITOR + JEHO ROZLISENI?***
Aktuálně mam 1x FULL HD - ASUS . A ano plánuji někdy upgrade na 4K (nejdrive asi v prosinci).
Ale narovinu uvedomuji si ze 4k moc na hrani není ale neni to priorita. Urcite do budoucna budu mit FHD + 4k
tomasjuri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 18. 5. 2018 08:52

i s tím, co máš doma se nevejdeš do limitu s komponenty, které sis vybral.. zkus se podívat na doporučenou sestavu za 30k, vyhoď skříň, disk, chladič CPU a uvidíš, na co cca můžeš dosáhnout..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 5. 2018 17:33

Pokud by stacila 1060, je mozne se vejit i s ventilatory.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... 710137MM02

Pro 4k nestaci ani 1080Ti (2ks ano, ale to by byla financni sebevrazda.) a pro fullHD je tak nejak ta 1060. Osobne bych pockal do podzima a spolu s monitorem koupil 1180 (2080?) nebo jak se to bude jmenovat. Zbytek PC na to mas v mem navrhu ok.

Jasne, u SSD jsem trochu slevil, u pameti malinko ... jinde neni moc kde. Ty ventilatory se budou hodit. 2x 120mm na CPU chladic, 6x 140mm do skrine - ty puvodni prijdou ve vsech ctyrech pripadech uplne odstranit.

Fractalum odchazeji loziska a na Freezeru jsou vetraky nechutne hlucne. (Ze vypadaji od pohledu trochu podobne tem co doporucuji je mi znamo, ovsem technicky jsou si velice vzdalene ... pricemz designe je to posledni, oc u ventilatoru jde.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor