Rada s UPGRADE slabučkého PC - editácia videa

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod meda2016 27. 5. 2018 08:51

@MarekKE -Asi je to zbytečné chtít od filozofa přesné údaje foťáku a všech(!) dotčených komponent. Jsme na 30. příspěvku a žádné typové označení mimo CPU jsi neuvedl.
Tímto postupem to nemůže dopadnout dobře.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod MarekKE 27. 5. 2018 09:39

Chalani, idem to napraviť, a "vo veľkom štýle" (na moju počítačovú negramotnosť - som len dobrý užívateľ internetu, nič viac).

CPU.jpg
CPU.jpg (116.07 ) Zobrazeno 3441 krát


CACHES.jpg
CACHES.jpg (84.27 ) Zobrazeno 3433 krát


MAINBOARD.jpg
MAINBOARD.jpg (77.02 ) Zobrazeno 3444 krát


MEMORY.jpg
MEMORY.jpg (79.59 ) Zobrazeno 3435 krát


Dúfam, že teraz už bude ľahšie poradiť mi...
:-)
MarekKE
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 5. 2018 09:47

SSD: https://www.alza.sk/wd-green-3d-nand-ss ... 221686.htm
RAM: https://www.alza.sk/patriot-4gb-ddr3-13 ... 252240.htm

Celkově pod 100eur, víc si stejně dovolit nemůžeš. Po přeinstalování systému si vlastně pomůžeš i co se týká CPU, protože teď půlkou jeho výkonu patrně někomu těžíš coiny. Víc s tím neuděláš, disk ti zůstane i do dalšího počítače, který by sis na tohle použití měl stejně koupit co nejdřív.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekKE 27. 5. 2018 12:24

The Shitman : super, ďakujem za výber :-) Ešte otázka.... potrebujem nejaký externý HDD, kde prekopírujem veci z môjho súčasného HDD, a potom stamadiaľ prekopírovať na nové SDD ? ALEBO skrátka nové SSD vložím do PC, a zo súčasného HDD prekopírujem všetky veci naň, a potom súčasný HDD vyhodím (lebo čo už len s ním...má hodnotu 10€ ? ... a kto by ho kúpil...) ?
A nie je to SSD čo si mi poradil, skôr do notebookov ? Píše na stránke, že je vhodné pre svoju tenkú hrúbku vhodné do notebookov... Aj do PC, aj do notebookov, že ?

A predsalen ešte jedna vec... Oplatí sa (keby zostalo nejakých 20-25€) kúpiť aj nejaký ventilátor do PC ? Aby ho bolo čo najmenej počuť... Teraz tam mám nejaký základný, kto vie koľko stál... možno 6€ ? ... Treba pozrieť aj na rozmery ? Myslím, že nejaké "hovädo" ventilátor na tento comp nebude treba (grafická úplne základná, jednoduché programy...), skôr asi ide o to, aby bol čo najtichší...ale zároveň účinný...
MarekKE
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 5. 2018 13:08

Nic nikam proboha nekopíruj, potřebuješ čistou instalaci, jinak to při současném stavu toho systému celé děláš zbytečně. Nainstaluješ OS na SSD, pak na něj přehodíš data z HDD, která si chceš nechat, zformátuješ HDD a necháš si oba disky.

SSD je o 2mm nižší než standardní rozměr, proto je vhodný I DO NOTEBOOKŮ. Pro PC použití je to úplně jedno.

Ad. poslední odstavec, udělej si pořádek v termínech. Ventilátor a chladič není to samé. Navíc absolutně neznáme stávající teploty.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benjax 27. 5. 2018 14:37

Víš jak OS přeinstalovat? Pokud ne, tak google "Jak nainstalovat Windows z USB" pokud umíš angl. tak "How to install Windows from USB". Budeš potřebovat flashku a stáhnout si instalační obraz. Pokud máš DVD s Windowsy, tak přeskoč jen část kde se vytváří flashka s instalačkou.

Při instalaci si zvol jako disk tvoje nové SSD.
Po restartu by ti měl naběhnout nový systém (pokud ne, změn v nastavení MB bootovací pořadí).
Poté co naběhne nový OS, tak data která si přeješ zachovat (fotky, videa, dokumenty etc.) zkopíruj/přesuň na SSD disk. Až budeš mít vše co potřebuješ, tak starý HDD zformatuj. :)

Podívej se na google -> obrázky "airflow pc case". Větrákem nic nezkazíš, ale jak psal shitman výše neznáme stávající teploty.
Benjax
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 5. 2018 14:55

Dívej. Expert věděl co říká a proč to říká. Deska je totální odpad a čtyřjádrový procesor by znamenal jinou desku, paměť, SSD, napájecí zdroj, řešit chlazení ...

A jsme u té nuly, která rozpočtu chybí. Za tím, že za 70Eur (které jsi ex post zvýšil na stovku) nemůžeš čekat zázraky, si stojím.

Vylezlo tu z toho, přesně jak jsem čekal, že základní deska byla totální střep už před pěti lety, čtyřjádrový procesor v plné zátěži nezvládne. Ale klidně si ho tam dej, můj oheň to nebude.


Já chápu, že když někdo napíše tvrdou realitu, nechce se Ti jí věřit. Při pohledu na volební preference je taková ⅓ národa ... raději než pracovat na vlastním růstu budou věřit, že "bude líp".

Tvůj počítač ber jako italské auto stáří 30 let. Sotva to jede, ale udělat z toho spolehlivý nástroj obchodního cestujícího by už ani nešlo. Rozhodně ne s pár Eury v kapse.

Stejně tak zde. Cokoliv do stávajícího stavu 'investuješ', jsou mrtvé (zahozené) peníze. Protože pak budeš měnit ještě toto, vylepšovat tamto, dodělávat hento ... peněz dáš víc jak za nový a na konci Ti pořád zůstane šunka. Co na tom, že "tuningová".

PS jak vždy prosím o trochu nadsázky a pochopení, díky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 28. 5. 2018 08:39

Možná že netěží. Možná jen používá antivirový program.
Podle typu dotazů asi nebude mít možnost zakázat v msconfig zbytečné utility a služby.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 28. 5. 2018 13:01

právě teď u nás v CZC 240GB SSD za 1350,- nevím jesi máš možnosti nebo jsi odkázán na SK eshopy.. ale vzhledem k tomu, jak tě tlačí rozpočet a podobně bych nikam vysoko nemířil a klidně koupil tento kousek..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekKE 29. 5. 2018 05:48

Chalani, dakujem velmi pekne ZA VSETKY VASE RADY, ako hardwarove, tak ohladom instalacie Windowsu z USB, atd.
Buduci tyzden idem kupit spomenute komponenty a vsetko spravim tak, ako mi bolo poradene (akurat este vyuzijem pritomnost jedneh znameho, ktory pomoze nainstalovat ten Windows a vlozit SSD a RAM do PC).
Drzte sa tu, a uz len tak vtipne - nezabudajte na pobyt na slnku, pravidelny pohyb, hydrataciu, avsak aj pozor na klieste...lebo keby vas teraz kusol kliest s boreliozou, tak ak chcete mat istotu ze boreliozu znicite, mhsite nasadit 4x tabletku antibiotik kazdyd den po dobu 1 mesiaca... Musel som aj ja pred dvoma rokmi (zahranicny protokol na liecbu boreliozy ked sa flek po kusnuti este len zväcsuje - uz vtedy treba nasadit).... Inak lieky neberiem od 10tich rokov...ziadne. Ale musel som spravit vynimku. Vtedy vsak nemlzete ist na slnko... Takze cely mesiac pocas liecby v lete je to "night walking"... :D
Klieste su svine - borelioza vytvor laboratorii. Bacha na nu. Caute :-)
MarekKE
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 29. 5. 2018 06:45

OK, díky za rady ohledně klíšťat :))
Nevím, jestli sem ještě nahlédneš, ale poslední rada zní, při nové instalaci Windows na SSD disk odpoj kablíkem (při vypnutém PC) původní starý HDD. Aby, až se něco nepovede, zbyly funkční Windows aspoň na starém HDD.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod neradil 29. 5. 2018 15:06

To jsem zvědav, jak to dopadne.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod MarekKE 8. 7. 2018 18:17

Chalani, az teraz som sa dostal ku PC, teda az dnes som to zacal riesit, kedze az dnes som zakupil konecne 4GB RAM... S tym, ze ked nebude stacit, tak dokupim aj ten spominany SSD...
Rozobral som PC ze tam vlozim RAM-ku, a co tam nevidim ??? 256GB SSD..... Presne tento :
https://m.heureka.sk/pevne-disky/adata- ... 3-256gm-c/
A mne ste niektori tvrdili, ze nemam SSD, ale ze mam obycajny HDD, ked som vam napisal co mi vypisuje PC...
Je mozne, ze mam zle napojene SSD (mam len SSD, zistujem ze nemam ZIADNY HDD...dnes som prvy krat otvoril skrinku PC totiz :D) ? Pride mi, ze je nejake pomale, cely cas som bol totiz v tom, ze je to HDD... Hoci nemam s cim porovnavat, ani raz som nepouzil iny nez tento PC (za posledne roky)....
MarekKE
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 7. 2018 19:00

Asi takhle. Co jsi vyscreenoval je lowend lacina deska, 1ks 4GB RAM (na obrazku s divnou frekvenci) a stare Haswell -ovske Pentium.

Sam v uvodnim prispevku pak pises "250GB HDD" ... o jeho typu nepadlo jedine slovo a vzhledem k tomu, ze 250GB plotnove HDD se v minulosti normalne delaly (ergo vzhledem k tomu, ze sam pises jak pomaly mas pocitac), nikoho asi ani nenapadlo zjistovat, co za disk (model) tam mas.

Dame tomu CrystalDiskInfo kdyz vyscreenujes, hned by byl model disku videt. ;)

- - -

Na druhou stranu s pristupem

meda2016 píše:@MarekKE -Asi je to zbytečné chtít od filozofa přesné údaje foťáku a všech(!) dotčených komponent. Jsme na 30. příspěvku a žádné typové označení mimo CPU jsi neuvedl.
Tímto postupem to nemůže dopadnout dobře.


a hned na zacatku

MarekKE píše:Dobre. Poradí niekto iný ? ... Neverím, že 70€ nič nespraví...


je tezke se kamkoliv smysluplne pohnout.

- - -

RESUME.

Misto HDD mas SSD (jedine dobre).
Misto 4GB mas ted 8GB => zmenilo se neco? (Tipnul bych si spise malou zmenu pri strihu videa - pokud je zmena velka, prosim podlozit merenimi. Diky.)

Kolik stala pamet a kolik penez chces dale zkouset utratit? Nejde o "nič nespraví", mne vzdy slo o "vysledny efekt bude stat za ty penize".
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekKE 8. 7. 2018 20:05

KineCZek : Nová 4GB pamäť stála 31€.
Neviem ako je to s videom, budem vedieť do pár dní, keď sa naučím s programom robiť... viď tento problém ... https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=939&t=1289719
To sem do tohto vlákna už ale nepatrí :-)
Akurát mi je jasné, že musím používať ten najjednoduchší (na výkon PC) software na editáciu videa... Dúfam, že tento Shotcut version 18.01.02 patrí medzi tie najmenej náročné na HW počítača, z tých programov, ktoré vedia pracovať s videom 1080p, 50fps, a aj ho exportovať s týmito parametrami...
MarekKE
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků