Herni PC +-35 000kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod chameleon-s 13. 7. 2018 17:25

No, takhle to už vypadá hodně dobře a i po tom ořezání celé sestavy budu celkem spokojený. Jen ty paměti asi celou tu sestavu zbrzdí, neboť je nemají skladem.
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 13. 7. 2018 20:26

Tak ještě poslední věc. Mrknul jsem na různé e-shopy kvůli cenám a různým způsobům doručení a dostupnosti komponentů(chci to mít doma co nejdříve) a našel jsem na CZC, že k základní desce dávají tento chladič. Je větší než ARCTIC Freezer 13 a vlastně ani nevím jestli vleze do bedny ale řekl bych že by měl. Světélkování mě nijak rušit nebude, neboť bedna nemá průhlednou bočnici. Lze ho k tomu vzít místo Freezera 13?
Objednávku bych rozházel trochu do dvou eshopů(U zelenýho zmetka neobjednávám) a mohl to vlastně objednat ted o víkendu a max ve středu už skládat.
Navíc pokud bych vzal desku z CZC, tak ušetřim za chladič a mohu vzít ten rychlý ssd disk na systém a rozpočet bych přestřelil jen o 300,-. Takže pro mě by to bylo mnohem přijatelnější.
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 13. 7. 2018 21:05

Max. výška chladiče procesoru [mm] 170

takže vejít by se měl.. ten ventilátor bude ale asi docela hučák. Takže popřípadě by se pak dal vyměnit za F12 silent. Ale klidně to s ním zkus. Základna vypadá v pohodě max pak vyměníš ten ventilátor.

Určitě by se s tím dalo pohrát, pohledat lepší ceny a třeba CZC má i paměti skladem
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 7. 2018 21:37

Ten chladič je super. Ventilátor na houby, ale fyzicky chladič je super.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 13. 7. 2018 21:49

Ve třech eshopech jsem prostě naházel všechny komponenty do košíku a najednou začaly vyskakovat věci zdarma. Prostě :-D .
Ten hluk si myslím, že chvíli vydržím, než pak najdu nějakou náhradu za ventilátor. Některý věci objednám v CZC a zbytek v alfě a do středy to mám doma. Do té doby asi upeču ty dvě mrtvý grafiky. Jsem rád že se to nakonec dalo dohromady i s tím rychlým SSD na systém, který už pak nebudu muset řešit.
Moc děkuju za pomoc s navržením sestavy i v tom osekání které přišlo trochu nešťastně. Výsledek přece jen stojí za to.
Jen by se asi mělo přejmenovat vlákno na "Herní PC +-40 000kč, po finančním krachu 28 000kč" :-( :-S :'(
Zítra objednávám. Příští víkend se pochlubím fotkou a nějakým benchmarkem :-)
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 18. 7. 2018 07:59

Zdravím,
tak včera mi dorazil zbytek komponentů a vše jsem odvezl ke kamarádovi který v tomhle oboru pracuje. Vše jsme poskládali(já spíš koukal), připojili monitor a klávesnici. Po zapnutí spínače na zdroji ve zdroji luplo, zablesklo a už nenajel. Nevím jestli to mohu brát tak, že mi přišel vadný kus zdroje a nebo jsme udělali někde nějakou chybu. Deska se normálně našroubovala na distanční šroubky ale co mě hned zarazilo bylo, že jsme už na desku nedávali ty gumové podložky. Co jsem se tak dočetl na netu, tak se prý už nepoužívají, protože je to nějak daný už na tý desce aby to izolovalo či co. Možná že se špatně zapojil přední panel. Mohlo by to způsobit takový problém? Nebo špatné nasazení toho obřího chladiče? chvíli tam s ním zápasil. Procesor si jsem jistej, že osadil dobře, přotože tam zapadl jak ulitej. Jsem trochu zklamaný ale pokud to bude tím zdrojem, tak pohoda. Dneska ozkoušíme jednotlivé komponenty na jiném PC, ale uvítám jakoukoliv radu. Po práci se do toho hned pustíme(píšu z práce :D ). Použili jsme i antistatické náramky a podložku aby se zamezilo vyskratování. Nebo třeba špatné uchycení desky k bedně? Prý se s tím už dlouho nesetkal, takže budem muset ozkoušet všechny komponenty, ale pokud Vás něco napadne, tak budu rád.
Původně jsem to chtěl sestavit sám, ale když jsem si tak spočítal kdy jsem naposledy stavěl PC, tak jsem to radči přenechal někomu, kdo s tím pracuje denně...doufám, že to bude v tom zdroji.
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 18. 7. 2018 09:01

ideálně vyzkoušet mimo skříň s co nejzákladnějším osazením.. pokud deska na stole se rozjede s procesorem a jednou ramkou tak poté přidávat komponenty až narazíš na problém. Pokud se nerozjede, zkusit jiný zdroj a hledat viníka postupně.

Toto je dobrý ozkoušet téměř vždy.. aspoň víš pak, jestli je chyba v tom základu, nebo při montáži.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 18. 7. 2018 13:58

tak ked to strelilo v zdroji, tak predpokladam, ze bol vadny zdroj..
Moja uvaha:
Ak by bol vadny niektory komponent (procesor, ram, disk, periferie), tak by to strelillo na doske nie? A nie vo vnutry zdroja

Dalsia moznost je, ze doska vyskratovala zdroj. Ak je to tento pripad, tak aj ked zohnas novy zdroj a zapojis ho do povodnej dosky, tak po zapnuti ta pokazena doska vyskratuje aj ten novy zdroj.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 18. 7. 2018 16:24

Pc mam doma a budu stavet sam, snad to nerozbiju jeste vic. Zkusil jsem zdroj ve svem starem pc a ani nenastartoval. Vyndal jsem tedy desku z case a zkusil ji jen se zdrojem a cpu a deska jede. Evidentne byl tedy ten zdroj spatny. Jak ale mohu zjistit jestli to byl jen vadny kus a nebo spatna instalace komponentu? Da se zdroj vyskratovat spatnym zapojenim predniho panelu nebo spatnym uchycenim desky do bedny?

-- 18. 7. 2018 17:50 --

Jeste malej dodatek, pouzil bych "edit" ale jsem na tabletu a nevidim ho.
Do desky jsem postupne zapojil vse, dokonce i predni panel z bedny a vsechno jede. Jen nemam moznost vyzkouset GK, sice jsem ji nacpal na desku a najela ale muj starej zdroj nema druhej osmipin, tak se asi neda vyzkouset uplne. Pokud by to slo bez toho pridavneho napajeni zkusit jen jako zobrazovadlo, tak to zkusim. Zatim jsem tam umistil x1950pro a pohoda.
Na desce pri zapnuti se rozsviti oranzove svetylko dram. Nevim co to je. Je umistene za ramkama na kraji desky. Jsou tam dalsi 3 a to boot, vga, dram a cpu. Ostatni 3 nesviti.
Ramku jsem zapojil do nejvzdalenejsiho slotu od cpu, v manualu to tak pisou pokud mam jen jednu. Je to v poradku?
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 18. 7. 2018 17:09

ked si zapojil tu x1950pro, pripojil si aj monitor a zapol PC? Normalne nabehol do BIOSu?
Znova iba moja osobna uvaha:
Ak sa ostatnym komponentom nic nestalo, grafika by mala byt tiez v pohode.
Preco svieti DRAM to neviem, ale to by som riesil az ked budes mat novy, funkcny zdroj a vsetko pozapajane a nevybuchujuce.

K tomu zdroju:
Pokial si nezapajal nic nasilu, tak by to nemala byt tvoja chyba a zdroj by mali zreklamovat.
Nemyslim si, ze by predny panel vedel sposobit vyskratovanie zdroja. MOZNO ak by si naopak zapojil ten velky 24 pin do dosky, ale ten naopak zapojit asi ani nejde.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 18. 7. 2018 17:24

Tak s x1950pro mi to nenajelo ale kdyz jsem tam dal gtx 8800gt, tak jsem se dostal na uvodni obrazovku, coz je uspech. Mam zapojene takrka vse, krom nove gk. Uvodni obrazovka mi ukazuje jak cpu, tak ramky. Takze by to uz melo byt ready na namontovani do skrine. Jen se zeptam, da se to spatne ***** do case? Distancni sloupky tam jsou uz od vyrovce
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 18. 7. 2018 17:41

Zalezi na tom co myslis pod spatne?
Ked nebudes nic robit nasilu, tak by to malo byt vsetko OK.

Pod kazdou dierkou v MB by mal byt distancny sroubek/podlozka. A do kazdej diery das sroubek.
Ked budes zapajat 24 pin, tak by som dal pozor aby si moc neohybal dosku.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 18. 7. 2018 18:08

Hodil jsem tam jeste stary hdd a gk hd 4850 a najelo mi to normalne do win10. Porad mam celou desku se vsim polozenou na stole a poustim 3d mark 05.
Nevim jak spatne bych to mohl nacpat do case, jen jsem se ptal, protoze mi evidentne vse funguje.
Behem toho testu slysim obcas mirne piskani, tak snad je to z te stare opecene gk...
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 19. 7. 2018 07:21

nejsem si podle textů jistý, se kterým zdrojem to teď zkoušíš.. jestli ze staré sestavy nebo s tím novým. Máš intel, takže na "zkoušku" nepotřebuješ ani GK, protože má integrovaný chip v CPU..

Doufám, že je jasné, že připojovat / odpojovat komponenty máš bez zapnutého zdroje (bez šťávy). Bohužel už jsem viděl kdeco, tak to radši říkám.

Je dobré zkontrolovat, jestli distanční sloupky sedí na díry v desce. Jestli není potřeba nějaký vytáhnout nebo přidat.

Takové rady na dálku, jsou vždy složité :-|
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 19. 7. 2018 07:57

Občas jsem to psal trochu zmateně.
PC mi najelo se starým zdrojem, tedy seasonic 430w. A ano, komponenty jsem přidával pouze tehdy, když byl PC absolutně vypnutý, nechtěl jsem nic riskovat. V té bedně mám 9 distančních sloupků ale jeden z nich měl jakýsi jiný patvar, byl prostě vystouplý, jakoby obrácene, nevím jak přesně to popsat. Na bedně to bylo označené jako M ATX, který se nacházel uprostřed. dám se odkaz na obrázek, jde o ten prostřední distanční sloupek. Museli jsme ho vyndat ale ted když jsem koukal na tu bednu, tak nevím jestli bylo dobře že se tam nacpal ten sloupek pro mojí desku, přijde mi totiž, že je vyšší, než ty ostatní. Postnul bych sem popsaný obrázek ale jsem v práci na nepustí mě to na upload.
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků