Herni PC +-35 000kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod chameleon-s 26. 5. 2018 18:43

Dobrý den,
Rád bych přešel na nový PC a své stařičké herní PC roku 2008 poslal na klid do křemíkového nebe.
Něco jsem si našel a spoustu věcí složil díky tomuhle foru a různým vláknum zde. Každopádně už nemám tolik času se tomu věnovat abych si to sestavil celé sám a tak budu velmi vděčný když mi někdo z Vás pomůže s výběrem některých komponent.

Požadavek hlučnost
Je mi to celkem fuk ale nesmí to přehlušit vysavač :). Classic

Účel pořízení sestavy:
Hry 80%, filmy, hudba. Sem tam ta práce, takže office atd prostě kancl. 4K rozlišení nehrozí. FHD bych rád :)

Finanční limit
+-30 000kč. Dle toho o kolik přesáhneme se odvíjí datum pořízení :)

Operační systém
Mám origo 7 upgradovaný na 10, když byl ten obrovský boom kolem 10 zdarma :D. Nevím jestli to nějak půjde hodit na nový komp. Nestudoval jsem to. Radu přivítám

Sestavíte si PC sami?
Ano.

Budete taktova?
V budoucnu ano, pokud to bude nutné.

Monitor a jeho rozlišení
Mám 19'' Asus VB191. V tuhle chvíli používám rozlišení 1280x1024 s GK 8800GT(2x pečená :mrgreen: ).
Bude třeba hned nový?

Kupujete i periferie nebo jen holou skříň?
všechno mám, takže jen skříň.

Výběr:
MB: Asus ROG strix x370-f gaming - 4899kč

CPU: Ryzen 7 1700x - 6600kč

GPU: MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 3G OCV1, 3GB GDDR5 7500kč
Je hodně znát verze s 6gb pamětí? Vychází dráž o nějakých 1500kč

RAM: tady jsem fakt marnej. Zde prosím pomoc s výběrem. cena cca 4000kč - 5000kč. 2*8 kit

HDD: Samsung SSD 96 EVO M.2 250gb - 3000kč
Jeden sata 250gb mám a druhý 1TB mi dojde. Takže EVO by měl být systémový

Zdroj: Corsair RMx Series RM650x 650W 2600kč
Všude v sestavách ho vídám a všude je chválen. Osobně bych radši nějaký seasonic, který mi v tuhle chvíli šlape jak hodinky. Mám seasonic s12 430W. Možná by mohl postačit, co myslíte?

Case: netušim. Nejaký Fractal Desing? rozpočet cca 2000 - 2500kč

Celková cena = cca 32000kč

Chybí mi tam chladič na CPU ale s jeho výběrem si vůbec nejsem jistý a absolutně jsem nezkoumal nějaké testy, takže netuším jaký vybrat.

U GK jsem dlouho koukal po té 1080 ale když vezmu v uvahu na jaké hry se chystám, tak by se ta karta u mě akorát nudila a já bych musel čekat s koupí snad další měsíce.

CPU bych moc rád zachoval Ryzen, nebot mi je velmi sympatický a do budoucna si myslím, že bude taky v pohodě stačit. Každopádně pokud to vidíte jinak, nechám si poradit.

MB: tuhle jsem vyčetl z mnoha recenzí jako velmi dobrou a cenově mi přijde docela na klid. U desky se mi nechce zas tak šetřit, přece jen, je to ten základ :)

Rád bych sestavu pořídil kolem půlky července. Pokud se cena konečné sestavy přiblíží ke 40k, tak to nějak zkousnu :)

Předem díky za rady :)
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 5. 2018 00:39

Pro 1280x1024 by stacila s obrovskou rezervou i GTX1050, resp ona i 1030. Novy monitor je po Tebe nutnost, a to hned s pocitacem. Dam proto dva navrhy, jeden s monitorem a druhy bez nej.

Mimochodem +/- 35 je pro mne do 36 ... jinde pises do 32 ... tak jak tedy?

34.065,- Kc

Je to sice bez taktovani, ale z kvalitnich komponent, vcetne fullHD IPS displeje a za rozumne penize. Pokud bych se vydal cestou s taktovanim a bez monitoru, mohli bychom se bavit cca takto:

36.704,- Kc - 1300 cashback jsi na 35404 a to mi prijde velice fajn.

Pocitat muzes s darkem v podobe herni mysi zdarma + dalsim darkem v podobe antiviru zdarma + jeste ten cashback, coz znamena, ze Ti mesic po nakupu Bohemka vrati na ucet zpatky 1.300,- Kc.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod chameleon-s 28. 5. 2018 13:40

Moc hezký sestavy. Proč ani v jedné není ten Ryzen? Máš s ním špatné zkušenosti nebo ho jen neosazuješ a u těchto sestav máš jistotu?
Ten procesor který jsi vybral i5-8600k jsem koukal na testy a vypadá hoodně dobře.
S tím rozpočtem se to má tak, že těch 32k byl jen soušet položek které jsem tam vybral a samozřejmě bez chlazení na CPU. Jinak celková cena je kolem těch 35k ale můžeme se dostat decentně výš. 40k je maximální strop se vším i s monitorem.
Bude mít ta druhá tebou navrhovaná sestava nějaký prostor pro budoucí upgrade?
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 5. 2018 16:28

Intel byl vybrán pro vyšší herní výkon než mají Ryzeny. Píšeš 80% hry, pak nemá moc smysl uvažovat o AMD, dokud hodně netlačí cena.

Upgrade všeho až na procesor není problém. S CPU by pravděpodobně musela jít i deska, protože Intel většinou nemá podporu, případně změní patici.

Pokud je maximum 40k, vzal bych lepší monitor než má KIN v sestavě. Zaprvé větší, zadruhé víc než 60Hz. Byl předpokládám volený kvůli limitu.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod chameleon-s 28. 5. 2018 16:44

Jak moc velký monitor bys doporučoval? A o kolik by se posunula cena? V tuhle chvíli už narážíme na strop. Celkově ta sestava od Kina vyšla s monitorem na 39560kč, takže tam už moc prostoru nemám ale zase na druhou stranu když jsem před deseti lety vybíral monitor, taky jsem zrovna moc nešetřil a čumim do něj dodnes :-).
Intelu se rozhodně nebráním. Intelácký procesory mám celý život, (Duron se nepočítá :lol: ), jen mi ten Ryzen byl sympatický, ale určitě radši nějaký ten výkon, když se v testech ukázal mnohem lépe intel.
Prostě chci aby mi ten komp zase vydržel nějakých pár let. Na tom co mám v profilu "hraju" od cca roku 2007/2008, takže tak :-)
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 5. 2018 20:03

Jak pise kolega, monitor byl z rozpoctovych duvodu. Osobne pokud by byl limit, vzal bych 144Hz 2560x1440 27", ale ne s TN panelem. Urcite IPS panel.

KineCZek

Odeslat příspěvekod chameleon-s 28. 5. 2018 20:44

Ok a můžeš nějaký doporučit?
Sestavu jsem si už hodil na "plochu" a budu jen čekat až se mi nahromadí dostatek finančních prostředků.
Za navržení té sestavy děkuji. Co jsem tak koukal na hry které mám v "seznamu přání" tak budu veeelmi v poho :-)
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod satikcz 29. 5. 2018 10:41

Parametry co vypsal Kin splnuje treba https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1

Ja s nim jsem spokojenej, i kdyz je fakt, ze primy porovnani mam akorat s monitorem, co sice mel podobny parametry, ale bylo to TNko (predtim jsem mel ASUS ROG SWIFT, 2560x1440@144Hz).

Po pul roce pouzivani zatim zadnej problem (mam ten monitor doma 3x), barvy mnohem lepsi nez to TNko predtim a jedina moje vytka k temhle AOC je to, ze ovladani menu vymyslel nekdo, kdo o ergonomii nikdy neslysel :)

A je to IPS, takze muze bejt backlight bleeding, i kdyz u toho predchoziho TNka to bylo horsi nez u tehlech vsech 3 IPS panelu.

pc.jpg
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), MSI RTX 2080Ti Trio, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, Samsung EVO 840 500 GB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 29. 5. 2018 15:13

no, uplně si nemyslim, že potřebuji monitor za 17k ale díky za tip.
Reálně bych to viděl kolem 3 - 5000kč a je skutečně nutný mít 27"? nestačila by třeba 24"? V tuhle chvíli mám 19" a docela malý stůl, tak nevim kam bych tak velkou krávu nacpal.
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod satikcz 29. 5. 2018 15:39

to je jeden z nejlevnejsich monitoru, co splnuje to, co napsal Kin :D
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), MSI RTX 2080Ti Trio, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, Samsung EVO 840 500 GB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2018 19:09

Takže jinak. Kolik jsi ochoten dát za monitor? Od toho se odrazí výběr.

KineCZek

Odeslat příspěvekod chameleon-s 29. 5. 2018 20:20

Jak jsem psal. Viděl bych to do těch 5000kč, pokud se tedy najde něco slušného.
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 29. 5. 2018 20:53

Do 5k asi tohle: https://www.czc.cz/dell-se2717h-led-mon ... 07/produkt

Nasazoval jsem nedávno a docela to překvapilo. Na hry bych chtěl 27, protože úhlopříčka dělá zážitek. 75Hz, protože je to víc než 60, na víc 5k nestačí.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 5. 2018 12:49

Za 5k fajn volba.

KineCZek

Odeslat příspěvekod chameleon-s 30. 5. 2018 15:27

Tohle už vypadá velice slušně. V tuhle chvíli jsem naprosto spokojen s výběr všech komponent a už jen počkat na penízky. Všem děkuji za pomoc. Můžete uzavřít.
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 30. 5. 2018 15:31

Pokud to budeš kupovat až za nějakou dobu, ještě sem pak skoč pro kontrolu. Ceny se mění, tak ať pak zbytečně netratíš.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod chameleon-s 30. 5. 2018 16:21

Budu to kupovat za 42 dní. Už odpočítávám :mrgreen: . Novej komp potřebuju jak sůl. Předpokládám, že se to cenově změní ale asi ne nijak znatelně.
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 1. 7. 2018 22:25

Dobrý večer všem,
za týden budu objednávat sestavu z tohoto Topicu i s monitorem který mi byl zde doporučen. Celková cena se nakonec dostala na 42k, ale na klid :). Chtěl bych se jen zeptat jestli ten monitor 27" na takové rozlišení není moc "obrovský", jestli to nebude působit "roztáhle", snad chápete jak to myslím. Nejsem zvyklý na širokoúhlé monitory. Ted jedu na 19" :-D .
Další věc, vyplatilo by se zainvestovat do zvukové karty nebo jsou dnes ty integrované na deskám dostačující?
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 7. 2018 09:17

Xonarem nic nezkazis. https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514508P0000004AIA Ale hodne jde o to, na cem budes poslouchat a co budes poslouchat. Zkusil bych to napred bez Xonaru a az pokud by neco nevyhovovalo, tahal bych penezenku.

Monitor urcite kup, 24" dnes dokonce plati za mensi uhlopricku. Ja sam bych cokoliv pod 32" uz asi nesnesl, ale sam pamatuji, jak mi pri prechodu s 19" prisla tehdy 24" obrovska. Dal jsem to v tehdejsim byte v obyvaku vedle sebe na zem a rikal jsem si neco ve smyslu "na tohle si nezvyknu". A netrvalo to ani tyden, co se muj nazor zmenil na "jak jsem mohl na tech 19 palcich zit?" :-)

Co se zbytku sestavy tyce, tak na desku/procesor skoncila cashback akce a navic nam cena o neco narostla. Hlavni podil na tom melo zcela brutalni zdrazeni vybranych pameti. Dal jsem tedy do kosiku jine a hned je to veselejsi. Vymenil jsem i grafiku (stejny vykon, nizsi cena) a okem jsem hodil i po SSD, kde je vyrazne nizsi cena pri stale celkem solidnim vykonu NVMe.

40.526,- Kc

Celkem jsme dole o vice nez patnact stovek ... a bezbolestne. ;) Pameti od Corsairu na tech 3200 zcela bez problemu nastavis v BIOSu a pojede to. 3333 jich zvladne vetsina kusu. Pravda, u Predatoru to mohlo byt u nekterych kusu vic, ale za ty penize by ta sance nestala. Zamerne rikam sance, protoze OC neni nikdy o jistote.

KineCZek

Odeslat příspěvekod chameleon-s 2. 7. 2018 10:15

ok, tak já si teda budu chvilku zvykat :-D

Z tou zvukovkou asi ještě počkám ale určitě do ní dřív nebo později půjdu. Na PC co mám doma to už nemělo cenu, nebot hraju na sluchátkách za cca 250kč (i s poštovným :mrgreen: ). Ale když už pak rozjedu ty nový pecky, tak at to má pořádný grády se vším všudy. Takže bud nějaký bedny 5,1 a nebo sluchátka. Ale na to čas.

Koukal jsem na tu grafickou kartu kterou jsi zaměnil a jediný rozdíl který mé nezkušené oko dokázalo najít je jen nějakých 8 MHz v rychlosti grafické paměti a 38 MHz rychlosti grafického čipu. To jako vážně? nic jiného? To je hezký ušetření cca 300kč. Ale je fakt, že ten Windforce už mi začal být sympatický :-))
Jak je to s chlazením, nepřehřívá se moc?

Cashback mě zas tak netrápí. Beztak jsem na něj hned zapomněl a nepočítal s tím :-))
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 7. 2018 11:53

Tenhle Ginward mam ted (v zakaznicke sestave) doma, jede bez problemu 1980/8800. Karta ma jeden osmipin, ale pocet konektoru napajeni nema na nic vliv, vzdyt i na zdroji je vzdycky jeden kabel a rozdvojena koncovka, ktera se zase na karte spojuje ... tady je jen o jeden nesmysl mene. ;)

Zakladni frekvence jsem nikdy neresil, kazdou sestavu dodavam zakaznikovi pretaktovanou (pokud to HW dovoli, napr. procesory s uzamcenym nasobicem, nebo profesionalni karty Quadro, se netaktuji).

KineCZek

Odeslat příspěvekod chameleon-s 9. 7. 2018 00:21

Tj, ty ceny hodně kolísají. Dneska ráno ta sestava stála o pětistovku méně.

Zeptám se jen tak orientačně. Co je to za zdroj ten "Evga"? Jsem myslel, že Evga dělala akorát grafické karty s bohatým příslušenstvím a hrou "zdarma". Všude možně je doporučovaný, přímo Tebou Kine, zdroj Corsair RX, proč mám v sestavě Evgu?
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 9. 7. 2018 11:29

když vezmeš RMx chybu neuděláš.. ba naopak.. ale předpokládám, že se chtěl aspoň trochu držet limitu.. protože RMx bude alespoň další tisícovka..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 7. 2018 11:43

Kvuli financnimu limitu, jak pise kolega.

KineCZek

Odeslat příspěvekod chameleon-s 9. 7. 2018 20:36

Ok, tak uvidim jak se mi koncem týdne sejde zbytek peněz. Zrovna do zdroje mi to není líto vydat navíc nějakou tu korunku. Onehdá jsem taky trochu připlatil za Seasonic, stál podobně jako tento RMx a funguje dodnes :)
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 7. 2018 21:05

Rozumné.

KineCZek

Odeslat příspěvekod chameleon-s 12. 7. 2018 22:30

Dobrý večer,
Je mi trochu trapné to tady rozebírat ale kvůli nedostatku financí budem muset osekat vytvořený návrh na sestavu. Vyhasl mi jeden z vedlejších zdrojů peněz(25k/měsíc) a známej mi nevrátil slibovanou částku 10k. Opláču to o víkendu nad sklenkou Whiskey :(.
Každopádně celek sestavy který mi navrhl KineCZek se mi líbil a po měsíci slintání nad tím jsem si to nechal přirůst k srdci, takže to vezmem trochu jinak. Základ který bude neměnný je
CPU i5-8600k = 6729,-
MB ASUS Prime Z370-A = 4099,-
Zdroj Corsair RM650x 650W = 2779,-
disk Kingston SSD 240g = 1834,-
Case Corsair carbide series 300R = 1839,-
chlazení CPU Arctic freezer 13 = 695,-
Arctic F12 Silent 4x 126,- = 504,-

celkem tedy = 18479kč
- Tyhle položky opravdu nechci měnit, maximálně desku a chlazení CPU za lepší. Potřebuji mít dobrý základ na kterém lze stavět. Tyhle věci nechci podcenit.
- celkový rozpočet celé sestavy by tedy byl 28k.

Ram které mám doporučený jsou Corsair Vengeance za 4969kč. Otázka je, zda-li by se našla levnější varianta nějakých pamětí aby dávali dohromady 16gb a pokud bych pak tyto paměti(Corsair Vengeance) dokoupil a měly jinou frequenci než ty osazené v PC, jak se to PC bude chovat? Znamenalo by to, že bych tam měl osazeno 32gb ve čtyřech slotech ale oba páry by měly jinou frequenci.

GK 1070Ti si dovolit nemohu, tak kterou kartu bych tam mohl hodit abych se dostal na cca 28k? A samozřejmě počítám s budoucím upgradem v horizontu 6 měsíců, možná déle kvůli novým kartám?
Vezmu-li v potaz kterou nejnáročnější hru mám doma v tuhle chvíli, tak se jedná o Skyrim, takže lze vybírat podle toho? Koukal jsem po 1050Ti do 6k a nebo něco slabšího aby se upgrade vyplatil?

Monitor vezmu jakmile budu moct, takže příští měsíc. Pokud by zde byla nějaká možnost si koupit dobrý monitor, tak cena max do 8000kč.

Uložiště v podobě HDD by se asi neměnil, tedy nechávám ten vybraný, jen koupi odsunu o nějaký měsíc. Beztak mám doma jeden 500gb disk který mohu zapojit. Sice je starší ale funguje velmi dobře.

Takže to co potřebuji, je doplnit grafickou kartu abych rozjel alespoň nějaké hry a nějakou ram. Později dokoupím tu doporučovanou, takže to ve výsledku hodí 32gb.

Možná se vše ještě změní a peníze mi během příštího týdne vyskočí na učtě a koupím celou tu sestavu ale moc s tím nepočítám a rád bych měl nějakou alternativu, neboť mi v uterý kvůli tomu dusnu v Plzni odešla grafická karta a ted používám základní zobrazovadlo x1950 pro kterou WIN10 nepodporují :(
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 13. 7. 2018 07:08

jestli budeš monitor brát FHD tak bych se pokusil vzít GTX1060@6GB a novou kartu bych řešil až bys cítil, že tě tato limituje.

Pokud plánuješ koupit lepší monitor (QHD), potom by byla nová karta potřeba asi jak vyjde nová řada.
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod chameleon-s 13. 7. 2018 15:38

No, o tom jsem ani nepřemýšlel do jakého chci jít rozlišení. Vycházel jsem z doporučeného monitoru v této sestavě. Celkově vzato jsem se chtěl dostat do toho co mi zde bylo navrženo, zdá se mi to jako moc fajn sestava, jen s tím rozdílem, že koupi 1070Ti bych krapet odložil a do té doby koupil něco slabšího. Pokud bych chtěl QHD, tak by se samozřejmě musel vybrat zcela jiný monitor, že?
Potřeboval bych se vejít do těch 28k abych to mohl objednat a pokud do toho nacpu tuhle kartu, tak mi zbyde na paměti, které mi tam chybí nějakých 1800kč. Pokud by to stačilo, tak by to asi nebyl problém. Pokud bych se nevešel, byla by ta 1050Ti hodně špatný výběr?
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 13. 7. 2018 16:07

hmm.. tak možná ještě úplně jinak..

jelikož je to přecejen herní PC, tak ten rychlí SSD disk bych minimálně teď oželel (a hold popřípadě dokoupil až bude finanční situace lepší) a vzal MSI 1060@6GB Armor ke které je teď obyčejný 240GB SSD jako dárek. Na TSBohemii (potažmo alfě) jde zažádat aji o nižší cenu, kterou najdeš jinde na internetu. Nevím jak se budou chovat, když je k tomu teď ten SSD, ale jinak na to docela slyší a ty slevy dávají.

Tím bys měl grafika cca +8 tisíc, ale -1834,- Kč SSD.. na paměti tudíž zůstane něco přes 3000.. tak bych šel variantou jedné rychlé paměti 8GB kterých můžeš dokoupit poté dle libosti.

na té 1060@6GB je ta výhoda, že na FHD si na ní zahraješ vlastně všechno.. tudíž tě nebude tak nutně tlačit na upgrade.. když vemeš 1050Ti budeš limitován už dnes..
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod chameleon-s 13. 7. 2018 17:25

No, takhle to už vypadá hodně dobře a i po tom ořezání celé sestavy budu celkem spokojený. Jen ty paměti asi celou tu sestavu zbrzdí, neboť je nemají skladem.
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 13. 7. 2018 20:26

Tak ještě poslední věc. Mrknul jsem na různé e-shopy kvůli cenám a různým způsobům doručení a dostupnosti komponentů(chci to mít doma co nejdříve) a našel jsem na CZC, že k základní desce dávají tento chladič. Je větší než ARCTIC Freezer 13 a vlastně ani nevím jestli vleze do bedny ale řekl bych že by měl. Světélkování mě nijak rušit nebude, neboť bedna nemá průhlednou bočnici. Lze ho k tomu vzít místo Freezera 13?
Objednávku bych rozházel trochu do dvou eshopů(U zelenýho zmetka neobjednávám) a mohl to vlastně objednat ted o víkendu a max ve středu už skládat.
Navíc pokud bych vzal desku z CZC, tak ušetřim za chladič a mohu vzít ten rychlý ssd disk na systém a rozpočet bych přestřelil jen o 300,-. Takže pro mě by to bylo mnohem přijatelnější.
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 13. 7. 2018 21:05

Max. výška chladiče procesoru [mm] 170

takže vejít by se měl.. ten ventilátor bude ale asi docela hučák. Takže popřípadě by se pak dal vyměnit za F12 silent. Ale klidně to s ním zkus. Základna vypadá v pohodě max pak vyměníš ten ventilátor.

Určitě by se s tím dalo pohrát, pohledat lepší ceny a třeba CZC má i paměti skladem
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 7. 2018 21:37

Ten chladič je super. Ventilátor na houby, ale fyzicky chladič je super.

KineCZek

Odeslat příspěvekod chameleon-s 13. 7. 2018 21:49

Ve třech eshopech jsem prostě naházel všechny komponenty do košíku a najednou začaly vyskakovat věci zdarma. Prostě :-D .
Ten hluk si myslím, že chvíli vydržím, než pak najdu nějakou náhradu za ventilátor. Některý věci objednám v CZC a zbytek v alfě a do středy to mám doma. Do té doby asi upeču ty dvě mrtvý grafiky. Jsem rád že se to nakonec dalo dohromady i s tím rychlým SSD na systém, který už pak nebudu muset řešit.
Moc děkuju za pomoc s navržením sestavy i v tom osekání které přišlo trochu nešťastně. Výsledek přece jen stojí za to.
Jen by se asi mělo přejmenovat vlákno na "Herní PC +-40 000kč, po finančním krachu 28 000kč" :-( :-S :'(
Zítra objednávám. Příští víkend se pochlubím fotkou a nějakým benchmarkem :-)
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 18. 7. 2018 07:59

Zdravím,
tak včera mi dorazil zbytek komponentů a vše jsem odvezl ke kamarádovi který v tomhle oboru pracuje. Vše jsme poskládali(já spíš koukal), připojili monitor a klávesnici. Po zapnutí spínače na zdroji ve zdroji luplo, zablesklo a už nenajel. Nevím jestli to mohu brát tak, že mi přišel vadný kus zdroje a nebo jsme udělali někde nějakou chybu. Deska se normálně našroubovala na distanční šroubky ale co mě hned zarazilo bylo, že jsme už na desku nedávali ty gumové podložky. Co jsem se tak dočetl na netu, tak se prý už nepoužívají, protože je to nějak daný už na tý desce aby to izolovalo či co. Možná že se špatně zapojil přední panel. Mohlo by to způsobit takový problém? Nebo špatné nasazení toho obřího chladiče? chvíli tam s ním zápasil. Procesor si jsem jistej, že osadil dobře, přotože tam zapadl jak ulitej. Jsem trochu zklamaný ale pokud to bude tím zdrojem, tak pohoda. Dneska ozkoušíme jednotlivé komponenty na jiném PC, ale uvítám jakoukoliv radu. Po práci se do toho hned pustíme(píšu z práce :D ). Použili jsme i antistatické náramky a podložku aby se zamezilo vyskratování. Nebo třeba špatné uchycení desky k bedně? Prý se s tím už dlouho nesetkal, takže budem muset ozkoušet všechny komponenty, ale pokud Vás něco napadne, tak budu rád.
Původně jsem to chtěl sestavit sám, ale když jsem si tak spočítal kdy jsem naposledy stavěl PC, tak jsem to radči přenechal někomu, kdo s tím pracuje denně...doufám, že to bude v tom zdroji.
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 18. 7. 2018 09:01

ideálně vyzkoušet mimo skříň s co nejzákladnějším osazením.. pokud deska na stole se rozjede s procesorem a jednou ramkou tak poté přidávat komponenty až narazíš na problém. Pokud se nerozjede, zkusit jiný zdroj a hledat viníka postupně.

Toto je dobrý ozkoušet téměř vždy.. aspoň víš pak, jestli je chyba v tom základu, nebo při montáži.
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod D1rty 18. 7. 2018 13:58

tak ked to strelilo v zdroji, tak predpokladam, ze bol vadny zdroj..
Moja uvaha:
Ak by bol vadny niektory komponent (procesor, ram, disk, periferie), tak by to strelillo na doske nie? A nie vo vnutry zdroja

Dalsia moznost je, ze doska vyskratovala zdroj. Ak je to tento pripad, tak aj ked zohnas novy zdroj a zapojis ho do povodnej dosky, tak po zapnuti ta pokazena doska vyskratuje aj ten novy zdroj.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 18. 7. 2018 16:24

Pc mam doma a budu stavet sam, snad to nerozbiju jeste vic. Zkusil jsem zdroj ve svem starem pc a ani nenastartoval. Vyndal jsem tedy desku z case a zkusil ji jen se zdrojem a cpu a deska jede. Evidentne byl tedy ten zdroj spatny. Jak ale mohu zjistit jestli to byl jen vadny kus a nebo spatna instalace komponentu? Da se zdroj vyskratovat spatnym zapojenim predniho panelu nebo spatnym uchycenim desky do bedny?

-- 18. 7. 2018 17:50 --

Jeste malej dodatek, pouzil bych "edit" ale jsem na tabletu a nevidim ho.
Do desky jsem postupne zapojil vse, dokonce i predni panel z bedny a vsechno jede. Jen nemam moznost vyzkouset GK, sice jsem ji nacpal na desku a najela ale muj starej zdroj nema druhej osmipin, tak se asi neda vyzkouset uplne. Pokud by to slo bez toho pridavneho napajeni zkusit jen jako zobrazovadlo, tak to zkusim. Zatim jsem tam umistil x1950pro a pohoda.
Na desce pri zapnuti se rozsviti oranzove svetylko dram. Nevim co to je. Je umistene za ramkama na kraji desky. Jsou tam dalsi 3 a to boot, vga, dram a cpu. Ostatni 3 nesviti.
Ramku jsem zapojil do nejvzdalenejsiho slotu od cpu, v manualu to tak pisou pokud mam jen jednu. Je to v poradku?
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod D1rty 18. 7. 2018 17:09

ked si zapojil tu x1950pro, pripojil si aj monitor a zapol PC? Normalne nabehol do BIOSu?
Znova iba moja osobna uvaha:
Ak sa ostatnym komponentom nic nestalo, grafika by mala byt tiez v pohode.
Preco svieti DRAM to neviem, ale to by som riesil az ked budes mat novy, funkcny zdroj a vsetko pozapajane a nevybuchujuce.

K tomu zdroju:
Pokial si nezapajal nic nasilu, tak by to nemala byt tvoja chyba a zdroj by mali zreklamovat.
Nemyslim si, ze by predny panel vedel sposobit vyskratovanie zdroja. MOZNO ak by si naopak zapojil ten velky 24 pin do dosky, ale ten naopak zapojit asi ani nejde.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 18. 7. 2018 17:24

Tak s x1950pro mi to nenajelo ale kdyz jsem tam dal gtx 8800gt, tak jsem se dostal na uvodni obrazovku, coz je uspech. Mam zapojene takrka vse, krom nove gk. Uvodni obrazovka mi ukazuje jak cpu, tak ramky. Takze by to uz melo byt ready na namontovani do skrine. Jen se zeptam, da se to spatne ***** do case? Distancni sloupky tam jsou uz od vyrovce
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod D1rty 18. 7. 2018 17:41

Zalezi na tom co myslis pod spatne?
Ked nebudes nic robit nasilu, tak by to malo byt vsetko OK.

Pod kazdou dierkou v MB by mal byt distancny sroubek/podlozka. A do kazdej diery das sroubek.
Ked budes zapajat 24 pin, tak by som dal pozor aby si moc neohybal dosku.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 18. 7. 2018 18:08

Hodil jsem tam jeste stary hdd a gk hd 4850 a najelo mi to normalne do win10. Porad mam celou desku se vsim polozenou na stole a poustim 3d mark 05.
Nevim jak spatne bych to mohl nacpat do case, jen jsem se ptal, protoze mi evidentne vse funguje.
Behem toho testu slysim obcas mirne piskani, tak snad je to z te stare opecene gk...
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 19. 7. 2018 07:21

nejsem si podle textů jistý, se kterým zdrojem to teď zkoušíš.. jestli ze staré sestavy nebo s tím novým. Máš intel, takže na "zkoušku" nepotřebuješ ani GK, protože má integrovaný chip v CPU..

Doufám, že je jasné, že připojovat / odpojovat komponenty máš bez zapnutého zdroje (bez šťávy). Bohužel už jsem viděl kdeco, tak to radši říkám.

Je dobré zkontrolovat, jestli distanční sloupky sedí na díry v desce. Jestli není potřeba nějaký vytáhnout nebo přidat.

Takové rady na dálku, jsou vždy složité :-|
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod chameleon-s 19. 7. 2018 07:57

Občas jsem to psal trochu zmateně.
PC mi najelo se starým zdrojem, tedy seasonic 430w. A ano, komponenty jsem přidával pouze tehdy, když byl PC absolutně vypnutý, nechtěl jsem nic riskovat. V té bedně mám 9 distančních sloupků ale jeden z nich měl jakýsi jiný patvar, byl prostě vystouplý, jakoby obrácene, nevím jak přesně to popsat. Na bedně to bylo označené jako M ATX, který se nacházel uprostřed. dám se odkaz na obrázek, jde o ten prostřední distanční sloupek. Museli jsme ho vyndat ale ted když jsem koukal na tu bednu, tak nevím jestli bylo dobře že se tam nacpal ten sloupek pro mojí desku, přijde mi totiž, že je vyšší, než ty ostatní. Postnul bych sem popsaný obrázek ale jsem v práci na nepustí mě to na upload.
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod D1rty 19. 7. 2018 08:12

Mas v baleni bedny aj pridavne distancni sloupek? Aby si tam dal normalny s dierkou na sroubek? Prevdepodobne tam je zamerne taky vystupujuci sloupek, ale ja som sa s takym niecim nikdy nestretol.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 19. 7. 2018 08:30

Já tady tu Corsair skříň viděl asi jednou :-/ desku bys měl mít připevněnou všude, kde je psáno to "A" jestli je tam i "M" nehraje pro tebe roli. Máš ATX desku tak dle toho "A" se řídit.

Zdroj bych poslal na reklamaci - resp radši bych ho během 14 dnů vrátil od koupě. Lepší než čekat měsíc na nový
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 7. 2018 09:47

Ten trn je vlastnost.

KineCZek

Odeslat příspěvekod D1rty 19. 7. 2018 11:02

Kine: A na co to je? Nejake vycentrovanie dosky?
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 7. 2018 11:12

Přesně na to. Prostě nasadíš a drží. Snadno se pak šroubuje, protože neodskakuje.Tzn měnit jej za cokoliv jiného nevidím důvod.

KineCZek

Odeslat příspěvekod chameleon-s 19. 7. 2018 15:33

Ok. Takže jinak. Na tomhle obrázku je vyfocený distanční sloupek i KineCZkem zmiňovaný trn. Když se podíváte z blízka, tak vidíte poškrábání. Vadí to něčemu? Pokud ne, tak si myslím, že byl problém i v tom, že jsme nahrazovali ten "trn" distančním sloupkem, nebot byl pak vyšší a deska se při utažení musela do stran prohnout. Trn je umístěn na maličkém kopečku, takže by byl velikostně stejný jako ostatní distanční sloupky. V tom případě, když jsme tam namontovali distanční sloupek, tak musel být o ten kousek vyšší. Je tak? Mohlo tohle způsobit zkrat? Že se deska při utažení prohnula do stran?

Možná už hledám jen odpovědi na zbytečné kraviny, ale nedá mi to prostě.

D1rty píše:Mas v baleni bedny aj pridavne distancni sloupek?

Ano, byl tam jeden, který byl namontován místo "trnu".
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 20. 7. 2018 23:15

Tak hlásím se z nového PC a nainstalovanýma WIN10. Nakonec jsem v bedně nechal ten "Trn", po nasazení desky na trn je už šroubování značně lehčí. Všechno zatím šlape jak má a dokonce jsem zkoušel i tu integrovanou grafiku. Nakonec jsem celkem spokojený a to v PC nemám ještě nový zdroj a GK...Uvidíme co vše to zvládne :) A nakonec mám radost i sám ze sebe, že jsem tu montáž dal celkem dobře, i když jsem měl u toho spoustu otázek :)
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod D1rty 21. 7. 2018 09:09

Cize chybny bol zdroj, preto strelil?
Zohnal si nahradny zdroj a cele to ide v pohode?
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 21. 7. 2018 10:07

Jestli byl chybný zdroj to pořád nevím, nebot mi zatím nikdo neodpověděl nato, jestli bylo možné, že jsme vyměnili ten trn za distanční sloupek a deska se pak maličko prohla.
Zdroj mám zatím z té staré sestavy, takže tam nemám novou GK ale jinak to jeden v pohodě.
BTW ten komp nabíhá tak rychle, že se ani nestíhá rozsvítit monitor abych zaznamenal bios :lol: . Když chci do biosu, tak musím ten PC restartovat aby byl monitor už zapnutý :-D
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 25. 7. 2018 21:12

Zdravím,
ještě malý dotaz. Na tom novém stroji teď funguji se starý zdrojem Seasonis S12 430W. Nemám tam zapnutou novou GK, protože ten starý zdroj nemá druhý osmi-pin a tedy GK bych neměl jak napájet. Dala by se sehnat nějaká redukce abych tam z nějakých konektorů udělal další osmi-pin a zapojil tu GK? Je to čistě z principu. Vlastně jinak, redukce se dá sehnat ale utáhne mi ten zdroj celý PC? Třeba na měsíc max, než se mi dořeší ta reklamace, která se krapet protáhne bo na mě skočil nějaký bacil 8-S . On ten zdroj má nějakých 10 let odžito, tak abych ho nějak "nezaskočil".
Ono stejně budu ještě pár věcí dokupovat, jako třeba nějaký pořádnější sluchátka(klidně si nechám doporučit ;-) ), protože co umí ta integrovaná zvukovka oproti té staré je fakt mazec :-D . Windows též, nebot jsem měl OEM a nový se mi přes aukro moc řešit nechce po tom co jsem tak různě četl.
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 26. 7. 2018 06:38

Já bych na ten starý zdroj už tu grafiku nenapojoval.. Ano, sice kdyby umřel, tak snad umře jen on, ale stejně bych to neriskoval (tys ten nový zdroj nestihl vrátit v rámci 14dnů? škoda).

Na sluchátka jsou asi jiní páni. Já mám teď Sennheisery a jsem spokojen, ale úplně závratný audiofil nejsem. Jen jsem nechtěl koupit něco jako HyperX, které jsou na hry asi fajn, ale.. to je tak asi vše.

Co jsi četl o Windows? Samozřejmě klidně kup nové, odrazovat nebudu. Jen že už jsem z aukra rozjel hodně windowsů a zatím všechny šlapou bez nejmenších problémů.
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod chameleon-s 26. 7. 2018 08:42

ještě běží lhůta, musím to stihnout do pondělí. Každopádně mě zaráží, jak se to bude brát, když jim vlastně budu vracet rozbité zboží, že ho už nechci? Pokud to tam odnesu do uterý, tak jsem v pohodě.

Okolo těch windowsů jsem četl spoustu článků a diskuzí a lidi se tam opírají o nějaké usnesení ESD, ale dle některých se to týkalo jiného případu. Nechci se v tom štourat ani tu vyvolávat flame.
Jasně že by se mi líbilo mít Windows za 300,- jak se tam běžně prodává, ale nejsem si jistý jeho pravostí.
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 26. 7. 2018 11:33

Ty, jsi koupil zboží z eshopu. Dle jejich podmínek to zboží můžeš vrátit do 14 dnů bez udání důvodů. Takže bych se v tom zbytečně nepitval a zkrátka jim ho donesl vrátit.

K Windows už se tedy nebudu dál dohadovat :) jako jasně. Pravost windows na aukru (resp ani ne pravost, ale jejich původ) není asi 100% prokazatelný.. to ne..
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod chameleon-s 8. 8. 2018 22:38

Zdravím,
tak PC už mám konečně komplet složené, jen zítra mi dojde monitor a v průběhu měsíce druhá ramka a 2TB plotna na bordel. Musím říct, že reklamace v TS Bohemia fakt paráda, už jen kvůli jejich servisnímu oddělení bych firmu doporučil. Ramka mi jede na 2666mhz, ale ted už nějak nedokážu najít program přes který jsem si to nechal zobrazit....možná v biosu. To by ale neměl být moc velký problém ne? Ted už jen zbývá to trochu otestovat ale vůbec nevím na čem.
Je docela funny jak mi PC usíná při hraní těch her u kterých mé minulé PC jelo na max a těžce se zadýchávalo, třeba první zaklínač :D .

Jen bych prosil zkontrolovat jestli mám ok teploty, nebot mám v místnosti příšerné dusno a horko (bydliště Plzeň 38°C, v noci 25°C). CPU v klidu má 36°C měřeno v Coretemp a GPU 55°C - měřeno GPU-Z - fan speed 0%. Při mírné zátěži má GPU 52°C a fan na 55%(hrál jsem asi hodinu a půl Skyrim na ultra detaily). Ty vysoké teploty přisuzuji tomu horku ale jistej na 100% si nejsem, tak se ptám.

Jinak PC je velmi tiché do doby než se rozjedou větráky na GK. Mám zatím namontované a zapnuté dva přední větráky na nasávání a zbylé 3 větráky namontuji o víkendu. Dva na horní část bedny, nebot je tam na to perforování a jeden větrák na zadní část. Pak mám ještě možnost namontovat dva větráky na bočnici, ale přijde mi, že tím akorát naruším cirkulaci vzduchu. Nebo se pletu?
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 9. 8. 2018 07:26

nechceš sem zkusit hodit odkaz, jakou máš nakonec sestavu? Popravdě promiň, ale už si nepamatuji co vše tam nakonec je, odkaz na posledních 2 stránkách ucelený není a číst celé vlákno se mě... nechce..

RAM jestli mají možnost vyšší rychlosti a máš Z370 desku, tak by v biosu mělo stačit přepnout XMP profil.
Teploty jsou úplně v pohodě, i když si neuvedl teplotu CPU v zátěži, ale věřím, že ani tam nebude co řešit. Kór na to, že tam ještě nemáš ventilátory.

Dalo se čekat, že grafika v zátěži bude nejhlučnější část, i když opět nevím, jakou tam máš :D promiň, ale všechny vlákno v hlavě už nenosím.
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod chameleon-s 9. 8. 2018 08:57

Promiň, psal jsem to večer po práci a lehce znaven a zapomněl jsem jak se ta sestava celá za tu dobu změnila :-)

MB - ASUS Prime Z370-A
CPU - i5-8600k
GPU - MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1
RAM - ADATA DDR4 XPG Gammix D10 8GB 3000MHz CL16
Zdroj - Corsair RM650x 650W
chlazení bedny - Arctic F12 Silent 4x
chalzení CPU - CoolerMaster Hyper 212 LED - dárek k základní desce
CASE - Corsair Carbide Series 300R
Monitor - DELL SE2717H
Systémový disk - KINGSTON SSD SA1000M8/240G 240GB NVMe M.2
Herní disk - SSD Kingston Now A400 240g - dárek ke grafické kartě

snad jsem na nic nezapomněl. Myslel jsem ale že jsi větší borec a celé moje vlákno máš nastudovaný :lol:
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 8. 2018 09:40

Tomu ARMORu lze pomoci jendoduse k temer uplne bezhlucnosti. Arctic Accelero Mono plus a k nemu jeden kousek F12 Silent.

Pametem staci nahodit XMP, nebo se pletu?

KineCZek

Odeslat příspěvekod Kaulik 9. 8. 2018 10:21

hmm.. myslím, že Kin a já jsme ti nějak odpověděli na vše.. Jinak chlazení 2x dopředu IN-TAKE a 1x vzadu + 1x nahoře jako OUT-TAKE co se týká chlazení.
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod chameleon-s 9. 8. 2018 21:57

ok, tak díky.
Monitor už mám taky doma ale zkusim ho až si seženu redukci z VGA na DVI-D, protože HDMI kabel není součástí balení, což je prý uvedeno v manuálu v závorce, asi takové to drobné písmo :mrgreen:. Dokonce ani GK neměla tuhle redukci přibalenou, ale předpokládám, že se jedná z jistého uhlu o luxus za který je třeba si připlatit :roll: .
Každopádně moc díky za rady jak s nákupem, tak sestavením. Další nákup nového PC plánuji za cca +- 10 let :-)), tak se tu třeba zase potkáme. Mějte se krásně a užívejte léta.
Můžete to tady zamknout.
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 8. 2018 22:09

DVI-D na VGA nelze redukovat.

DVI-D je úplně něco jiného, než DVI-I.

KineCZek

Odeslat příspěvekod chameleon-s 9. 8. 2018 22:27

no, tak to bude ještě zajímavé. HDMI redukovat lze? Už jsem si našel v blízkosti baráku obchod kam hned zítra ráno jdu otravovat se všema redukcema a kabelama :mrgreen: ...tak aby ze mě nebyli na prášky :mrgreen:
chameleon-s
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 8. 2018 22:52

HDMI<>DVI stačí obyčejný kabel za stokorunu, fungovat bude oběma směry. ;) Dva metry stojí si dvou stovek, pohodička.

Tak třeba: 3m za 149,- Kč mi přijde fajn.

KineCZek

Odeslat příspěvekod chameleon-s 10. 8. 2018 21:47

mám to, zapojeno. Je to samozřejmě obrovský ale je to naprosto boží....jdu pařit. Už mě tu neuvidíte :mrgreen:
chameleon-s
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor