PC do 25 000 (praca, multimedia)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod k1slovakia 4. 6. 2018 21:30

Dobry vecer,

kedze som trochu "vysiel z cviku", posledny PC som vyskladal niekedy pred cca 5 rokmi a od vtedy vobec nesledujem trh s HW, prosim miestnych odbornikov o radu so skladanim novej PC zostavy. Urcena bude primarne na pracu (2D grafika), sekundarne na klasicke surfovanie (hudba, videa) a velmi ojedinele (par krat do roka si zahram napr. GTA V) na hry.

Prosim vybrat dosku, procesor + chladic (preferujem Intel ale nebranim sa ani AMD), grafiku (Nvidia/AMD), pamate (idealne 2x8 GB), zdroj (idealne modularny) a 2x tiche ventilatory (140mm a 120mm). Prosim HW s co najmensim hlukom, nemusi to byt uplne tiche na ukor vykonu, ale aby ma to nerusilo pri praci. Ak by v danom rozpocte zvysilo aj na internu zvukovu kartu (staci napr. Audigy), budem rad, ale neni to podmienka, radsej dostat co najviac vykonu a zvukovka sa kludne dokupi neskor.

Skrinka bude Phanteks Eclipse P400S, system Windows 10 Pro, monitor s rozlisenim QHD 2560x1440, HyperX Savage SSD 240GB + WD Blue 1TB.

Vopred dakujem za kazdu radu/tip na zostavu ;-)
k1slovakia
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 6. 2018 21:48

Hry jsem zcela vyloučil. Případnou grafickou kartu lze kdykoliv dokoupit.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... W4013FGC01
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k1slovakia 4. 6. 2018 22:10

Mozno som to nenapisal dost zrozumitelne, ale monitor, skrinku a disky uz mam :) Nepotrebujem ani mechaniku.
k1slovakia
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 6. 2018 22:19

Tak jinak. Pravidla. A pořádně.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků