Herní/pracovní PC ~40k ,-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Darkjoda007 18. 6. 2018 18:04

Zdravím, prosím o kontrolu PC sestavy. Možná hlavně doporučení desky. Sestava by měla být připravena pro koupi 1070Ti (https://bit.ly/2MANep6)zhruba za 2 měsíce. Počítač nemusí být zrovna herní dělo, ale chtěl bych, aby při dosavadním trendu měl tak za 3-5 let obstojné parametry. Jinak je mi celkem jedno jak PC bude vypadat, preferuji však BEZ přidaných světýlek a prosklené case.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: classic
UCEL PORIZENI SESTAVY: 70/20/10% hry/grafika/internet
FINANCNI LIMIT: 40k,
DISKY: 120SSD, 750GB 7,2K HDD mám vlastní, na zálohy 3TB NAS
OPERACNI SYSTEM: Mám W10 64bit
SESTAVITE SI PC SAMI?: Ano
BUDETE TAKTOVAT?: Nemám to v plánu, jen při výrazných výhodách
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?: Periferie vlastním
Můj návrh:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3R4X013JFJ0141FO013XXZ01419001425T01
Díky předem za všechny návrhy a připomínky.
Darkjoda007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 6. 2018 21:27

Ten 750GB HDD bude dnesnimi standardy velmi pomaly a velmi hlucny. Hodi se zastavit take u SSD. Jaky je to model? Nektera stara SSD nemuseji byt s dnesnimi modernimi radici kompatibilni. A problemy relativne orzsahleho razu byly uz pred lety ... tak si clovek rika, jestli se to usetreni par stokorun nakonec vlastne vyplati.

S tim taktovanim ... to zalezi na tom, zda vidis 25% pracovniho vykonu navic jako (ne?)vyznamnou vyhodu. ;)

W10 mas krabicovku?

V cem budes delat tu grafiku? Bude to jen tak neco namalovat stylusem (nekoho to uklidnuje a da se tim i vydelat), nebo treba neco vektoroveho ... 3D ... ? Pojem "grafika" je dost obecny.

Mimochodem za dva mesice prijdou na trh uplne jine graficka karty, nez dnesni 1070Ti ... tu si myslim, ze si v optice jejich vykonu chtit koupit spise nebudes.

- - -

Kostru PC bez karty tedy chceme koupit hned? Muzeme si priblizit typicke cinnosti? Nerad bych treba pri navrhovani neco nezohlednil.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Darkjoda007 19. 6. 2018 10:32

Co se týče HDD, hlučný opravdu není, měl jsem ho vyvedený kabely na stůl (bez jakéhokoliv obalu) a ani jsem ho neslyšel. Že by mě programy načítaly o pár vteřin déle mě opravdu nevadí, dokud se vše úspěšně načte do dostatečně velké RAM a pak už jede svižně. O svém SSD bohužel mnoho nevím, dostal jsem ho z druhé ruky a je to nějaká no-name čína s paměťovými čipy od Toshiby. Pokud by byl s SSD problém, později dokoupím jiný. Tenhle buď pojede, nebo ho hodím do NASky.

25% výkonu jako potenciální výherce silikonové loterie zní slibně. K tomu pak ale musím přihodit i odpovídající chlazení a desku takt podporující. Ne, že byl si dřív neliboval v OC Core2duo z 2.4 na 3.3Ghz a undervoltage blíže k hranici stability (které po více 8 letech stále funguje), ale chtěl jsem spíše něco, co zapojím a bude to bez rizika fungovat. Proto jsem taky porovnával mezi 8600K a 8700 a dospěl jsem k názoru, že pokud připočítám turbo, HT a odečtu chladič, tak rozdíl bez výraznějšího přetaktování není zvlášť velký. Jsem však otevřený k diskusi, takže názor není konečný.

W10 mám multi licenci(home) ale kdyby se jí nechtělo, tak šedivky na E-bay nejsou drahé. Krom toho Používám Fedoru/Debian.

Grafikou myslím převážně Unity, později s GPU plánuji experimenty se strojovým učením.

Typická činnost jsou experimenty se vším možným. Do budoucna plánuji hlavně práci se statistickými daty skrze neuronovou síť a aplikování výsledků v simulaci v Unity.

Kostru koupit asi hned. Neříkám, že OC Raspberry Pi je špatné, ale jako stolní PC se to dlouhodobě nedá :D
Darkjoda007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Darkjoda007 20. 6. 2018 21:35

Nakonec jsem to objednal v K (taktovací) verzi. Pokud bude zájem, dám vědět jak to dopadlo, jinak LOCK
Darkjoda007
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor