Herní/pracovní PC ~40k ,-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Darkjoda007 18. 6. 2018 17:04

Zdravím, prosím o kontrolu PC sestavy. Možná hlavně doporučení desky. Sestava by měla být připravena pro koupi 1070Ti (https://bit.ly/2MANep6)zhruba za 2 měsíce. Počítač nemusí být zrovna herní dělo, ale chtěl bych, aby při dosavadním trendu měl tak za 3-5 let obstojné parametry. Jinak je mi celkem jedno jak PC bude vypadat, preferuji však BEZ přidaných světýlek a prosklené case.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: classic
UCEL PORIZENI SESTAVY: 70/20/10% hry/grafika/internet
FINANCNI LIMIT: 40k,
DISKY: 120SSD, 750GB 7,2K HDD mám vlastní, na zálohy 3TB NAS
OPERACNI SYSTEM: Mám W10 64bit
SESTAVITE SI PC SAMI?: Ano
BUDETE TAKTOVAT?: Nemám to v plánu, jen při výrazných výhodách
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?: Periferie vlastním
Můj návrh:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3R4X013JFJ0141FO013XXZ01419001425T01
Díky předem za všechny návrhy a připomínky.
Darkjoda007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 6. 2018 20:27

Ten 750GB HDD bude dnesnimi standardy velmi pomaly a velmi hlucny. Hodi se zastavit take u SSD. Jaky je to model? Nektera stara SSD nemuseji byt s dnesnimi modernimi radici kompatibilni. A problemy relativne orzsahleho razu byly uz pred lety ... tak si clovek rika, jestli se to usetreni par stokorun nakonec vlastne vyplati.

S tim taktovanim ... to zalezi na tom, zda vidis 25% pracovniho vykonu navic jako (ne?)vyznamnou vyhodu. ;)

W10 mas krabicovku?

V cem budes delat tu grafiku? Bude to jen tak neco namalovat stylusem (nekoho to uklidnuje a da se tim i vydelat), nebo treba neco vektoroveho ... 3D ... ? Pojem "grafika" je dost obecny.

Mimochodem za dva mesice prijdou na trh uplne jine graficka karty, nez dnesni 1070Ti ... tu si myslim, ze si v optice jejich vykonu chtit koupit spise nebudes.

- - -

Kostru PC bez karty tedy chceme koupit hned? Muzeme si priblizit typicke cinnosti? Nerad bych treba pri navrhovani neco nezohlednil.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darkjoda007 19. 6. 2018 09:32

Co se týče HDD, hlučný opravdu není, měl jsem ho vyvedený kabely na stůl (bez jakéhokoliv obalu) a ani jsem ho neslyšel. Že by mě programy načítaly o pár vteřin déle mě opravdu nevadí, dokud se vše úspěšně načte do dostatečně velké RAM a pak už jede svižně. O svém SSD bohužel mnoho nevím, dostal jsem ho z druhé ruky a je to nějaká no-name čína s paměťovými čipy od Toshiby. Pokud by byl s SSD problém, později dokoupím jiný. Tenhle buď pojede, nebo ho hodím do NASky.

25% výkonu jako potenciální výherce silikonové loterie zní slibně. K tomu pak ale musím přihodit i odpovídající chlazení a desku takt podporující. Ne, že byl si dřív neliboval v OC Core2duo z 2.4 na 3.3Ghz a undervoltage blíže k hranici stability (které po více 8 letech stále funguje), ale chtěl jsem spíše něco, co zapojím a bude to bez rizika fungovat. Proto jsem taky porovnával mezi 8600K a 8700 a dospěl jsem k názoru, že pokud připočítám turbo, HT a odečtu chladič, tak rozdíl bez výraznějšího přetaktování není zvlášť velký. Jsem však otevřený k diskusi, takže názor není konečný.

W10 mám multi licenci(home) ale kdyby se jí nechtělo, tak šedivky na E-bay nejsou drahé. Krom toho Používám Fedoru/Debian.

Grafikou myslím převážně Unity, později s GPU plánuji experimenty se strojovým učením.

Typická činnost jsou experimenty se vším možným. Do budoucna plánuji hlavně práci se statistickými daty skrze neuronovou síť a aplikování výsledků v simulaci v Unity.

Kostru koupit asi hned. Neříkám, že OC Raspberry Pi je špatné, ale jako stolní PC se to dlouhodobě nedá :D
Darkjoda007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Darkjoda007 20. 6. 2018 20:35

Nakonec jsem to objednal v K (taktovací) verzi. Pokud bude zájem, dám vědět jak to dopadlo, jinak LOCK
Darkjoda007
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků