PC Závodní hry - Migrace z XB1X

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Stukic 18. 6. 2018 20:43

Ahoj, chtěl bych Vás požádat o pomoc, při získání rozhledu na poli herních PC. Svoje poslední PC jsem skládal v roku 2006, pak jsem to dlouho nesledoval a nakonec pořídil konzoli. Bohužel na poli závodních titulů je to s hratelností čím dál horší, tak bych se chtěl dostat opět do obrazu a přemigrovat zpět na PC. Zkusím načrtnou co bych rád:
POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: není důležitý
UCEL PORIZENI SESTAVY:
90% závodní hry, 10% grafika, případně video
Project CARS 2, Assetto Corsa, RaceRoom, (možná Flight Simulator) - VR?
FINANCNI LIMIT: cca do 35 tis. bych to úplně obhajovat nemusel. Spíš mi jde o to jak huboko si budu muset sáhnout do kapsy O:-)
OPERACNI SYSTEM - mám svoje win 10
SESTAVITE SI PC SAMI? Radši bych aby to bylo bez starostí
BUDETE TAKTOVAT? Ne - nevím jak
MONITOR: Byl bych rád kdyby mohl zůstat připojený k tv(4K UHD LG 55"@ 60Hz)
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? jenom skříň. Pokud to jde, tak tmavou, neblikající.

Díky za tip.
Stukic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 6. 2018 21:13

Pokud chces jezdit ve 4k a zaroven mas 35k ...

... kolik jeste lze vyhazet z bocnich prihradek penezenky, ze slunecni clony v aute, ze dna fochu na spodni pradlo ve skrini a z dalsich schovavacek? :)

- - -

40.239,- Kc


Je to rovnou za 40k. Ale je to sestava, na ktere si i v tom 4k rozumne zahrajes. 1080 a 4k doma sam uz dlouho mam, Project Cars take vlastnim ... tak doufam, ze me dobre mirene rady dopadnou na urodnou pudu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 18. 6. 2018 22:02

Na kroužení po okruhu asi nebude třeba 2TB diskové kapacity, takže nějaká kačka se dá stáhnout bezbolestně. Jinak ale souhlas, vzhledem k 4k nějaké větší šetření není dobrá volba.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stukic 20. 6. 2018 20:24

Díky za radu. Vypadá to fakt dobře. Ještě by mě zajímalo jak jo to s těma procesorama. Mezi těma i5 a i7 vím (předpokládám), že první číslo je asi generace, ale zbytku se moc nevyznám (ještě vím, že písmeno "U" je do noťasů).
Takže ta i5, cos tam přidal je asi něco výkonnějšího. Jaký je ekvivalent (myšleno výkonnější brácha) v 7kové řadě? Oplatí se to vůbec? Je to zapotřebí? Vydrží tato sestava alespoň 2 roky nedotčená?

Postranní kapsy v peněžence pořád jsou, jenom je potřebné přesvědčit manželku (někdy i sebe), že to opravdu potřebujeme :D Budu muset pak migrovat i volant a to taky nebude levní špás.
BTW: tento týden jsem našel mezi věcma od starého počítače TrackIR-5. Je to pořád podporovaná periferie?

P.S. Vzhledem na 4K obsah her, ty 2TB se naplní jako nic.
Stukic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 20. 6. 2018 20:53

odpovím ti aspoň na první část dotazu.. jestli se ptáš na starší generaci i7-7700k / i5-7600k atd.. nemá smysl to kupovat.. a to tak že vůbec.. u nové řady (řekněme osmičkové) totiž nastal konečně výrazný pokror.. a to, že jsme se posunuli z 4 jader na 6 fyzických jader. Takže jestli se ti honila hlavou myšlenka koupit starší řadu, nedává to žádný smysl.. protože nové nemůže konkurovat..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků