Pracovní stanice, Kancelář, classic , 11000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bendom 18. 6. 2018 21:45

Zdravím,

Hlučnost: Classic
Účel: Kancelář, Video, Internet, Hry (fullHD), virtualizace (3stanice), MSSQL server, IIS, Visual studio 2015
Limit: 11000Kč
OS: Mám W10
Sestavíte sám: Ano
Budete taktovat: Co boxový chladič dovolí / obejdu se bez toho
Monitor a periferie: Mám, monitor max. rozlišení 1080p

Košík

Budoucí rozšíření: Grafická karta na úrovni GTX 1050Ti.

Mám zastarávající ntb, který většinou jen leží na stole a přemýšlím jestli ho nahradit novým notebookem nebo pořídit PC. Nenašel jsem tady moc sestav postavených okolo Ryzen 2400G, a zajímají mně možnosti tohohle čipu. Snažím se zjisit kam lze stlačit cenu, při výběru správných komponent.

V sestavě mi chybí minimálně větráky hádám + 500Kč. PWM uvítám. Skříň má být prostě nevýrazná krabice bez diod, frontpanel USB 3 a tlačítko na zapnutí, místo na 3.5" mechaniku. Celkově nejsem fanda led podsvícení v PC. S RAM je u APU prý nějaký háček a kvůli výkonu se mají kupovat draží/rychlejší paměti. Platí to?

Hry - Little nightmares, Tomb Raider, Lineage 2, League of Legends. O to poslední se nebojím ty první tři tituly tak ať se na to nějak hezky kouká, no nevím. (bez i s 1050Ti). Ta virtualizace, IIS atd. je to prostě na zkoušení neplánuju to používat jako server.

Pokud by na tu grafickou kartu nedošlo, nebo mně hraní pustilo úplně je škoda toto CPU dát do něčeho pasivně chlazeného na přehrávání 4k obsahu a brouzdání po internetu?

V moderním HW se moc neorientuju a budu rád za každou radu a názor na tohle CPU obecně. Díky. :-)

// Koukám tady se řeší podobná sestava, budu sledovat.
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 18. 6. 2018 22:06

Skříň působí hrůzostrašně a 120GB SSD je dnes už opravdu hodně málo. Při dnešních cenách a rozežranosti v podstatě čehokoli bych pod 240 GB už nešel. To bych radši plotnový disk dokoupil až s grafikou.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 19. 6. 2018 07:39

12 984,- Kč

toto je takovej základ pod kterej už bych na tvém místě nechodil.. i toto už je velmi ořezaná sestava, která bude čekat na slíbenou grafiku.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bendom 19. 6. 2018 09:49

Díky za tipy. PC bych chtěl opravdu vystavět kolem zmíněného Ryzenu, PCIE 16x na desce bude stačit jednou u RAM preferuju dual kit, slotů je dost a když se jedna pamět odporoučí PC budu pořád moct používat.
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 19. 6. 2018 11:56

v dnešní době bych už rozhodně 2x4GB nebral.. a stejně jestli to vemeš v kitu a budeš je chtít reklamovat, tak budeš muset donést oba.. jeden nevezmou..

s ryzenem nevím jestli ti tady někdo poradí.. protože na kancelář, video, internet, hry bych sáhl vždy po intelu. a virtualizace a zbytek, tak tam si zase nemyslím, že by sis zrovna tímto ryzenem tak moc pomohl.. no vyčkávej a uvidíš..

za mě v takovém low-costu můžeš být rád za tu sestavu, co se tam vše vešlo.. vzhledem k tomu, že je nová i3 výkonnější než starší i5-7500.. měl jsem doma už 2400G, ale rozhodně mě tak moc neoslovila, jak ju všude propagují, že na hry i bez externí grafiky.. na hry, to zkrátka chce pořád dedikovanou grafickou kartu..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bendom 19. 6. 2018 13:42

Aha tak s tou reklamací jsem netušil. Dobrý point. I tak bych si vzal raději 2x4gb dokud mám víc slotů.

Ten Ryzen je (podle recenzí) lepší. Když ale vidím v nadpisu herní test Ryzen 2400G a někde v popsiku se dozvím, že je to sestava s GTX 1060/1080 tak si říkám, že to ve výsledku nemá úplně dobrou výpovědní hodnotu. Bez grafiky je to o rychlých pamětech, pokud je mít nebudu (a to nebudu) je to o 5-10 snímků míň.
Bendom
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků