Upgrade sestavy s GeForce GTX 770

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod faire 22. 6. 2018 06:23

Ahoj, mám starý stroj, kterému pomalu odcházejí komponenty (viz odkaz dole), aktuální sestava je:
AMD Phenom X4 9550, nVidia GE FORCE GTX 770, MSI NF520-C35, 2x2GB DDR2 RAM, zdroj Greenpower AX550-60APN, monitor s rozlišením 1920 x 1080.

Počítač nemusí být nijak zvláště tichý. Nestříhám video, takže max. předpokládaná zátěž jsou hry, většinou starší - ARMA 3, Skyrim, nejnovější je Battlefront 2. Nepotřebuji nejvyšší rozlišení a detaily.

Musím vyměnit HD (špatné výsledky testů), Diagnostika paměti Windows naznačuje, že pryč musí i RAM, což znamená výměnu základní desky, takže se s tím může svézt i profesor, který nejspíše aktuálně škrtí výkon v hrách. Mám nachystaný SSD disk (100 Gb), k němu by přišel záložní disk pro data / programy bez nároků na rychlost.

Cíl je udržet přiměřený budget (ideálně kolem 10k, max velmi dobře odůvodněných 15k) a zajistit přiměřenou rozšiřitelnost do budoucna.

Návrh komponentů: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0QZE0149W40147CR01418W011O1X01 (vycházím z doporučené sestavy)
Odkaz na původní téma, které se týkalo identifikace HW problémů: https://www.zive.cz/poradna/chyba-startu-windows-opakovani-po-reinstalace---hw-problem/sc-20-cq-636512/default.aspx?consultanswers=1
faire
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 6. 2018 08:11

Procesorově to bude jinde, al co se týká herního výkonu, velký rozdíl nečekej. Tam bys potřeboval i grafickou kartu.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod faire 22. 6. 2018 09:21

Jasně, chápu, jak říkám, nepotřebuju perfektní grafiku, bylo by fajn, kdyby tyhle věci nějak rozumně jely a systém se dal v budoucnu v případě potřeby rozšířit.

PSU můžu nechat, nebo je nutné ho vyměnit? Nejsem si jistý stářím, zatím se nezdá, že by s ním byly problémy. Raději bych ho nechal, ale zase nechci nějak zbytečně riskovat.
faire
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 6. 2018 09:31

Radši bych ten zdroj vyměnil taky. Fortrony už nějakou dobu nejsou to, co bývaly. A jestli je tam od začátku, má už odžito. On i kdyby odešel, měla by zafungovat ochrana aby nevzal nic s sebou, ale riskuj to u levného zdroje.

Co se týká grafiky, není samozřejmě problém ji tam hodit a vyměnit kdykoli v budoucnu. Spíš bys měl mít na paměti, že výkonově odpovídá tak dnešní GTX1050(Ti), ale nepodporuje nové technologie, což ji někde ještě víc omezuje.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod faire 22. 6. 2018 10:40

Zdroj je kupovaný 2010, takže nejlépe vyměnit.

Zbytek chápu, díky za odpověď.
faire
Junior

Odeslat příspěvekod malay 22. 6. 2018 11:58

Po takové době už by jsi měl upgradovat rovnou na 6jádro - i5-8400 - CPU nenáročné na napájení i chlazení, které se spokojí i s méně kvalitní B360 deskou. Ty asi neupgraduješ moc často, výběrem 4jádra CL se dostaneš jen tam, kde jsi měl být výkonově už pře několika lety. Pokud někdo má rozpočet na 6jádro (a ty ho máš), tak by si ho měl vzít (třeba i jen s box chladičem).
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod faire 22. 6. 2018 12:21

faire
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 6. 2018 14:30

Pokud trochu muzes, u zdroje bych zapremyslel nad Corsair RMx serii, protoze ma desetiletou zaruku (Seasonic taktez) ale hlavne, narozdil od tech Seasonicu, je ten RMx opravdu luxusne tichy. A tech deset let klidu by mi za par stokorun stalo.

U desky bych mozna prihodil par korun na tenhle ASUS: https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514500600000049W5

a u chladice bych osobne vzal Freezer13, umi byt o chlup tissi. (A nebo na tu Feru dal Arctic F12 Silent, to je vubec idealni reseni, suverenne cena/vykon/ticho luxusni volba).

Jeste minuly tyden bych rekl Freezer33, ale ten ma ted od cervna novou revizi, ktera ma totalne zpackany upinaci system, prvni kusy maji spatne zalisovane zavity (nejsou kolmo) a bohuzel uz jsem zazil i prasklou sponu. Takze s Freezer 33 ted opatrne, plati i pro ostatni kdo si to tu ctete. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 23. 6. 2018 02:18

Já tuhle zpackanou revizi chytil už v květnu a pěkně jsem si u toho zanadával. Zlatá Fera 3.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2018 13:59

A řekne mi to až teď. Sežrat krokodýlům bych Tě dal! 8-P


Novou revizi BTW mají i Accelero Xtreme IV. Tam jsou změny malé a nevadí mi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 23. 6. 2018 16:56

Nebij mě! :D

Jednalo se u mě jen o jeden kus. V tu chvíli jsem to nijak neřešil až teď, když jsem si přečetl tohle vlákno a psalo mi pár lidí, že měli stejnej problém.

U Accelera nějaké výraznější změny?
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2018 20:18

Nic co by stalo za rec. Ale kdyz Ti to chodi pres ruce pravidelne, vsimnes si. (menil se pouze obsah "pytliku" a zbytek pri starem.

Mne osobne tohle chovani vyrobcu vyslovene irituje. Kdyz si koupis produkt, ktery ma stejne P/N, stejny EAN, zcela stejnou krabicku, ale uvnitr pokazde neco jineho.

Arctic je temi revizemi prosluly, ale kdysi alespon psal treba Freezer 7 rev 2 a clovek to chapal. Z Freezeru 32 se stal 33, to chapu. Proc ted neni 33 v2, nebo 34 ... to mi jasne neni. Accelero Xtreme take bylo 1/2/3/4 ... ted je porad 4, ceka se co nove nVidie, zda nebude jinak roztec - to chapu. Ale proc se delaji zmeny v obsahu pytliku, nebo hur, komplet jine uchyceni chladice (F33) a oboje se "proste udela", aniz by se to zvenku napsalo ... to uz ne.

Vsak kolik by je stalo treba i na tu puvodni krabici nalepit kus samolepky "vevnitr je neco jinak" ... ?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod faire 25. 6. 2018 07:08

Nainstalováno, zprovozněno, nakonec se Seasonic, zdá se mi celkem tichý (nepoznal jsem, že je počítač zapnutý :), ale díky moc za tipy. U desky jsem nad dražší uvažoval, nakonec se zdálo, že tam není takový rozdíl, aby to byť pár stokorun ospravedlnilo - už takhle jsem se zdrojem šel přes budget, který jsem původně plánoval. Každopádně díky moc za odezvu!
faire
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2018 09:47

Ten hlukovy rozdil je az kdyz pustis deletrvajici zatez. ;) V klidu to nepoznas.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 26. 6. 2018 15:41

Kin: Nejseš sám koho tohle chování výrobců štve. :-) Přitom by tam stačilo nalepit jen tu samolepku za pár korun.
vuLva
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků