Herní PC do cca 50k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zbur 24. 6. 2018 19:11

Ahoj, chystám se pořídit si nové herní PC.
- hlučnost classic
- účel 100% hry (wow, wot, eve, overwatch, pubg)
- limit 50k
- OS win 10 zahrnout do limitu
- o sestavení požádám KineCZka (cenu nezahrnout do limitu) už mi stavěl 2 PC, má moji 100% důvěru.
- taktování zatím ne, v budoucnu ano
- monitor 1440p mám
- jen bednu
- nechci klasický HDD, jen jeden SSD na systém a druhý SSD na hry.
- potřebuju wifi

Představuju si to cca takhle:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... XP010NJO01

Váhám mezi 8600k a 8350k, protože v zásadě by mi stačilo to 4 jádro. Na freezer 13 taky netrvám.
Zbur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 24. 6. 2018 19:48

8600K určitě ano. Čtyřjádro mohlo stačit, ale nekupuješ to předpokládám na týden. Ona se ta jádra neztratí.

K sestavě v zásadě jen dvě výhrady. Desku STRIX Z370-F, protože za tu tisícovku navíc dostáváš jen wifi a bluetooth a druhá věc je pak grafická karta - MSI Armor je o pořádný kus levnější a při požadavku na classic hlučnost dostačuje. Výkon identický. Tyhle dvě věci ti zaplatí třeba dvojnásobně velký SSD pro hry, ono těch 500 GB není zas tak moc.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 24. 6. 2018 21:35

už jdu spát.. ale asi bych se odpíchl od kinové DS za 55k kam se vešel s i7k+GTX1080Ti.. takže po nějakém uhlazení třeba "jen" s i5k by ses mohl po vypuštění 3TB disku ale vzití jen druhého SSD taky vejít.. a budeš na tom líp..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2018 09:32

Kdyz se na to podivam kolem a kolem, vjde mi lepe dat to do kvalitni, dobre vetrane skrine, dat superrychle NVME SSD pro system a programy 256GB + pro hry a data 1TB MX500, coz je jedno z TOP budgetovych SSD dnesnich dnu.

Jako grafiku jsem zvolil GTX1080 Armor s Accelerem a tremi kusy F9 Silent, protoze jako celek to bude nejen tissi, ale i rychlejsi a hlavne porad levnejsi, nez ten Gaming od MSi. Za mne tedy win-win.

Ke procesoru si dovolim doporucit DELID a vysledek dobre chladit. K tomu muze slouzit napriklad SPC Grandis se dvema kus F12 Silent. win-win.

U desky nechavam Strix-E, je tam wifi kterou tazatel pozadoval (kvalitni wifi) a bluetooth, ktery sice nepozadoval, ale prekazet asi nebude.

Nejvetsi zmena je u skrine, kde bila R6 se sklem se mi proste libi, tak ji prezentuji i tazateli. (Velmi dobre pak vypada s podsvicenim, mam myslim i nekde v galeriich.) Pokud by se nelibila bila, existuje za podobne penize GUNMETAL (takova kovove sediva) a nebo klasicka cerna.

Pokud se ptate proc R6 namisto Define C, pak duvod je jasny. Protoze chlazeni. 1080 a 8600k po OC dovedou zatopit a teplo je potreba dostavat ze skrine ven nejakou rozumnou cestou, tzn vyssim poctem pomalobeznych ventilatoru.

- - -


52.557,- Kc

Ano, chapu, rozpocet jsem prekrocil. Skoro se mi chtelo rict "jako vzdycky" ... ale myslim, ze takhle je to optimalni stroj jak co do hluku, tak co do vykonu a pokud se bude vysledek ladit u mne, rozhodne si stojim za tim, ze na konci nebude nic nez obrovska spokojenost. (Ano, take ten puch sebechvaly citim...:)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků