polo-herní PC do 20.000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bruno10 25. 6. 2018 10:53

Dobrý den, zdravím všechny.

Moje žádost se skládá z toho, že bych chtěl daný PC používat na hraní her převážně (80-90%) s tím, aby na něm šlo v rozumné kvalitě rozjet například PUBG, csgo, (GTA V aspoň na 60FPS) atp., a částečně pc bude sloužit i pro mojí práci, programování. Předem všem děkuji za jakékoliv návrhy. Co jsem zkoumal příspěvky zde, zajímavě vypadá tato sestava https://www.czc.cz/178999,82957,233803, ... 33800/kody (ovšem nebral bych dvě základní desky, patrně missclick při výběru vytvářejícího uživatele.) Problém nastává, že s těmi 20.000 bych se tam rád vešel i s monitorem. Momentálně používám starý LG a výměna je potřeba.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - moc nerozhoduje, ale Classic možná spíš Low noise
UCEL PORIZENI SESTAVY - 90% hraní her, 10% práce programování.
FINANCNI LIMIT - Momentálně 20.000Kč, do které by se měl vejít i nový monitor, případně časem aby byl možný upgrade například na novější procesor, grafiku atp.
OPERACNI SYSTEM - Již vlastním
SESTAVITE SI PC SAMI - Nejsem zas takový PC technik, aby si na to troufnul sám.
BUDETE TAKTOVAT - Pravděpodobně ne.
MONITOR + JEHO ROZLISENI - zahrnut v ceně :/ řekl bych že momentálně by stačil nějaký klasický kolem 2-3k?
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN - vše již mám, jde jen o skříň a komponenty

Všem děkuji za jakékoliv návrhy a přeji hezký zbytek dne.
Bruno10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 25. 6. 2018 11:50

přemýšlím, co je "polo-herní" když je to 80-90% :D ale dobrá.. nicméně to co posíláš je jen když to dáš do košíku (bez monitoru) za >24tisíc. Proto, je u tebe jediná možnost, odpíchnout se od DS ~17k a přidat monitor.

takže po uhlazení bych vzal cca takhle 20 730,- Kč. Chtěl jsem dát do košíku freezer 7, ale píšou dočasně nedostupný, přitom je na x pobočkách skladem.. tak nevím..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2018 11:52

Tohle "nedostupny" je bug pri prechodu mezi dvema databazemi. Cokoliv kdokoliv takhle najdete, upozornete emailem na obchod@tsbohemia.cz ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bruno10 25. 6. 2018 12:27

Zdravím, děkuji za rady :-) ten freezer 7 jste myslel tento? https://www.alfa.cz/product.php?eid=105160006000000QZE

Jinak ano, název polo-herní jsem dal špatně :-D
moc se v tom nevyznám, tak ta i3 je tedy v pořádku? i5 by nebyla lepší? Jde mi o to, že kdyby byl peněžní rozdíl mezi těmyto dvěma procesory ne moc velký a i5 by byla lepší, tak bych byl ochoten klidně o těch +- 1500kč si připlatit jestli mě chápete :-)
Bruno10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2018 12:40

Do minuleho roku byla i3 dvoujadro. Od generace 8xxx jsou to ale ctyrjadra. To znamena, ze i3 8100 je LEPSI procesor, nez treba i5 7400 ... chce to neudelat chybu a kupovat podle dobre minenych rad odborniku. ;) Protoze v obchode by se mohlo stat, ze Ti budou nutit prave i5 7xxx, coz je fyzicky horsi procesor s nizsim vykonem, ale "i5 vyzni honosneji nez i3, to je prece vyssi rada ten i5, pane".

- - -

20.666,- Kc


Komplet i s chladicem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků