Samovolné vypínání PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod h0n7a 28. 7. 2018 07:38

Ahoj, nevím jestli jsem úplně přesně trefil správnou sekci, ale zkusím to sem. PC mám dva roky, postavený po diskuzi s místními. I5 6500, Corsair RMX 550, EVGA GTX 1060 3gb SC Gaming, MSI Bazooka Plus B150m, Kingston 2x8gb. Za poslední tři měsíce se PC sám od sebe vypnul 10x, jen když na něm většinou běží prohlížeče nebo vůbec nic, v zátěži je to ok, teploty ok (jsem na tohle úchylnej, takže procesor max 53st, grafika max 70), v protokolu událostí je napsáno že předchozí vypnutí bylo neočekávané.
Tohle vypínání udělal už dřív, poprvý así půl roku po složení. Tady na uloz.to jsem hodil minidump z posledního vypnutí. https://uloz.to/!UpjyT6VABBJp/072718-5515-01-dmp
h0n7a
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 7. 2018 08:27

Příčinou může být libovolná hw závada nebo nekompatibilní rootkit.
Nesdělil jsi typ SSD/HDD včetně verze firmware.
Jiné hlášky těsně před ID41 v admin logu nenajdeš?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h0n7a 29. 7. 2018 19:45

HDD je Seagate Barracuda 1TB Model: ST1000DM003-1CH162Serial: Z1D8KG1TFirmware: CC47 a systémové SSD je Model: KINGSTON SUV400S37240GSerial: 50026B7766070197Firmware: 0C3FD6SD, jinak v protokolu to nepíše nic o nějaké selhání aplikace.
h0n7a
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 7. 2018 06:25

Díky za doplnění!
ID41 nemůže způsobit sw => je to vždy hw závada.
Jestli testy hw (boot z test. média) neodhalí příčinu závady, nezbývá než začít od začátku:
hw na pracovní stůl a testovat po jednom v jiné bezvadné sestavě.
Pokud to nezvládneš:
servis -> diagnostika závady. Obvykle ~ 500 Kč.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h0n7a 30. 7. 2018 08:47

Doporucil bys mi nekoho tady z fora kdo by se na to podival a byl z Prahy, moc neverim servisum (v pracovni zivote delam do aut a co dokazou autoservisy zkurvit je az neskutecny a pochybuju ze pc servisy budou jiny). Zaruka na desku a grafiku konci na zacatku zari, tak by bylo lepsi to nechat otestovat.
h0n7a
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 7. 2018 10:37

Jsme z Brna, ale do Praha jedu na otočku zítra, jen nevím jak na tom budu s časem. Pokud by ti nevadilo, že bych si PC odvezl, doma diagnostikoval a pak nějak dovezl - pošta je až úplně ta poslední možnost. Tak se můžeme domluvit.

Nebo zkus KineCZka, ten bude mít do Prahy určitě nějakou cestu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h0n7a 30. 7. 2018 13:35

Já jsem v Praze dneska a ve středu, nevadí zkusím napsat Kinovi, snad se s ním nějak domluvím. Zatím díky moc.
h0n7a
Junior

Odeslat příspěvekod h0n7a 23. 8. 2018 07:27

Chtel bych moc podekovat Pythonovi za uplne super pristup, kdy po domluve jsem mu privezl pc a on ho kompletne otestoval, predelal vetraky ve skrini, udelal top kabelaz. Za me maximalni spokojenost a kez by bylo v dnesni dobe vic lidi jak on.
h0n7a
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 8. 2018 07:43

Škoda, že se v české kotlině nevyskytuje víc takových ochotných a zároveň špičkových odborníků, jako je Python.p a KineCZek.
Btw:
nepochlubil ses příčinou závady.
h0n7a píše:predelal vetraky ve skrini

Jen přehřívání?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 8. 2018 09:40

Závada se u mě neprojevila... Provedl jsem kompletní testy každé komponenty na jiném HW.

MemTest každé RAM na dané desce i na jiné. Jiné RAM na téhle desce.

Viděl bych to na něco s BIOSem, protože nejprve jsem ho aktualizoval a pak zkoušel a nic.

Větráky se jen dali na jeden konektor a nastavili ve SpeedFanu. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 8. 2018 11:00

Díky za info!
Opravdu důkladné testy!
Aktuální verze UEFI = základ.
Moje věštecká hůlka mi tu sugerovala starou verzi firmware SSD. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plesgo 23. 8. 2018 12:15

Ty uz jsi taky par lidem (vcetne me) vyzrhl trn z paty...☺
plesgo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků