Upgrade grafiky a s tím související upgrade celého PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TheNejwar37 29. 7. 2018 20:16

Zdravím,

pracuji pro Nvidi a v pátek mi od nich jako dárek přišla 1080 Ti (Founders edition), takže mi nezbývá nic jiného než trochu upgradnout celý PC :-)

Mrknete mi na aktuální sestavu a poradíte prosím, co bude potřeba vyměnit, abych z té 1080 Ti vytáhl co nejvíce?

Moje aktuální sestava:
GIGABYTE GA-B85M-D3H rev. 2.0
Intel Core i5-4590 tray
Kingston HyperX Fury 8GB 1600MHz DDR3 CL10 (10-10-10-30)
GTX 1060 Armor (6GB)
Seventeam ST-P0520PBA Cilense Modular 520W
SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (BT-M25)
SilentiumPC Spartan LT HE922
Western Digital 1TB, 3.5", SATAIII/600, 7200rpm, 64MB, WD10E
MX500 500GB SSD

K čemu PC využívám:
80% času trávím v programech pro střih videí (After Effects, Sony Vegas) a grafické práce (Photoshop, Lightroom), zbytek administrace jako Chrome, Excel, Word, Skype,...

Kolik na upgrade mám připraveno:
Ideálně se vejít do 15k, ale pro maximální výkon mohu i pár tisíc Kč přidat (strop 20-22 tisíc Kč) :-))

Kde stará sestava selhává:
Render je svižný, ale určitě by mohl být rychlejší. To stejné při stříhání videí v preview okénku, 4k footage z kamery se často seká a nemohu pracovat úplně plynule.

-
Předem všem moc děkuji za tipy a rady. Kdybyste potřebovali více info k PC/mému workflow, určitě napište.
TheNejwar37
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 7. 2018 10:31

GWKS je slušná v kontextu doby, kdy byla postavená, kromě laciného MB.
Dnes už nevyhovující konfigurace.
Co s tím?
Prodat:
1) zbytečný herní VGA 1080 Ti **; VGA GTX 1060 Armor pro dané účely bohatě stačí s velkou rezervou;
2) prehistorický HDD = brutální bottleneck;
Za získané finance -> smysluplný upgrade daného PC:
1) SSD/SATA datový -> 1 TB;
2) SSD/SATA odkládací -> 0,5 TB;
3) 3 x 8 GB RAM stejného typu, jaký je aktuálně osazený modul 8 GB; *
Pokud už neseženeš, pak na základě support list výrobce (QVL):
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA ... support-dl
Laciný MB vytváří nepřekročitelný limit: 32 GB. :-/
4) Optimalizace OS -> viz FAQ.
Všechny SSD můžeš použít v příští hw sestavě; RAM ne.

---
* Pokud je osazeno aktuálně 2 x 4 GB (nepochlubil ses):
prodat nevhodné moduly a pořídit 4 x 8 GB.
** Do laciného kancelářského MB bych takové dělo necpal; MB k tomu není dimenzovaný; mrkni se třeba na ošizenou a nechlazenou kaskádu. :-/
Naposledy upravil Milanr1 dne 30. 7. 2018 10:34, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 7. 2018 10:34

To je tak na celé PC :) Kolega byl rychlejší...

Sony Vegas používáš v jaké verzi? Zrovna teď jsem řešil a vlastně ještě řeším jednu PC sestavu na Vegas a jako úzké hrdlo se při preview ukázal disk.

(4k red, 6800k @ 4,2GHz, R9 380x a zlatý hřeb večera Kingston V300 - trpící a žádonící o ránu z milosti...)

Až se dopracuje aktuální projekt, tak dostanu PC na OC, dořešení airflow a diskového systému.

Upřímně, myslím že nějaká i7k + slušná deska + pořádné ssd vyčerpá notnou část limitu. A nesmíme zapomenout na RAM, protože co se nevleze na RAM teče na disk.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheNejwar37 30. 7. 2018 19:24

Ahoj, dotazy:

1) V Sony Vegas renderuji přes grafickou kartu, myslíš, že bych neviděl žádný nárůst výkonu s tou novou GTX 1080 Ti?

2) Myslíte, že mi ten live preview v Sony Vegas tedy brzdí starý HDD a málo RAM?

3) Mohu poprosit o link na konkrétní RAMky, abych nekoupil špatně? A můžeš mi prosím doporučit i nějaký kvalitní 1TB SSD disk?

4) Hledal jsem to optimalizaci OS a nic jsem nenašel, můžeš mi taky prosím hodit přímý odkaz?

5) Nevíte, kde tedy výhodně prodat tu GTX 1080 Ti? Zkoušel jsem FB skupiny, ale tam mi nabízí max. kolem 14k, což mi přijde celkem málo. Rád bych ji prodal za 17-18k.

Díky moc kluci za osvětu a za rady, cením si toho :)

-- 30. 7. 2018 20:25 --

Jo a abych odpověděl na dotaz, tak používám Sony Vegas 13.0
TheNejwar37
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 7. 2018 21:20

(1)
Milanr1 píše: Do laciného kancelářského MB bych takové dělo necpal; MB k tomu není dimenzovaný;

Co Ti na tom není jasné?
(2) Prehistorický líný HDD a málo RAM představuje úzké hrdlo pro celou WKS, nejen pro Vegas.
(3) Nesdělil jsi typ stávajících modulů RAM. Nebo je chceš prodat?
Prostudoval sis QVL výrobce?
(4) FAQ Optimalizace OS WNT 6. řady:
viewtopic.php?f=1864&t=1089367
(5) forum-1966/Bazar-prodam.html
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheNejwar37 31. 7. 2018 06:48

1) Nevěděl jsem co je MB, ale teď už předpokládám, že se jednalo o základovou desku.
2) Dobře, díky.
3) Typ stávajících RAM jsem psal nahoře k PC sestavě (1x Kingston HyperX Fury 8GB 1600MHz DDR3 CL10), takže asi koupím stejný kus. Nebo půjde k téhle základovce koupit i nějaké lepší, rychlejší RAM?
4) a 5) bomba, mrknu. Díky.
TheNejwar37
Junior

Odeslat příspěvekod polda 31. 7. 2018 11:28

K té MB, jsou lepší RAM nedůležité, DDR4 tam nedáš. Takže aspoň když budeš mít stejných 32GB v DDR3
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 7. 2018 12:22

4590 je uz starsi zalezitost, osobne bych do toho 1080Ti nedaval (take kvuli zdroji, ma par let za sebou) a spise bych se pokusil prodat sestavu jako celek.

14.500 za bazarovou Founders Edition je podle meho fair nabidka. Na to, jak je karta provedena, jake ma chlazeni, jak je hlucna ...


Poradim jedno. Prodej to, nez prijdou karty nove generace. Mnoho casu uz na to nemas. Za pul roku pujde cena k osmi tisicum. (Holt kolobeh zivota.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků