Kancelářské PC - něco vyměnit nebo rovnou zahodit?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod atti.hombre 20. 8. 2018 05:26

Deaktivovať partíciu / disk )
diskpart
list disk
sel disk 1
sel part 1
inactive

č 1 je tebou vybraný disk ktorý chceš deaktivvať ( dosad správne číslo podla vypísaných diskov- nepomýl sa )
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 22. 8. 2018 01:31

Nepomohlo. Vyřešil EaseUS Partition Master.

Jinak na jednom PC přenos systému dobrý, na druhým špatný, furt nějaký problémy. A když už jsem konečně spustil i na druhém Widle z SSD, tak po restartu chybí Boormgr. Opravná bootovací fleška Windows to opravit neuměla, tak nevím co s tím.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 22. 8. 2018 08:36

ideální řešení? neklonovat ale udělat čistou instalaci. Pokud tam není něco, kvůli čemu to nejde, je to stopro top varianta. Aspoň se zbavíš balastu, kterej si za tu dobu nasbíral.

Pokud tato varianta nejde z jiného důvodu než je lenost, tak hold google, protože u Win 10 jsem to ještě neřešil.. ale zkusit přes USB klíč. Pokud nic z toho nepomůže, zkusit najít jak to pořešit. Je možnost i nabootovat třeba do linuxů z flashky a poupravit co bude potřeba..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 22. 8. 2018 16:43

Nebo to hodit v práci ajťákovi :-D

Už to jede.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 8. 2018 19:38

Taky reseni.

:D
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 8. 2018 10:43

Ještě bych v systémových službách zakázal Superfetch.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 8. 2018 22:51

Superfetch dává očekávané aplikace do Ramky, ne? Tudíž to nic nezapisuje a vzhledem k tomu, že Ram je furt podstatně rychlejší než ssd, tak není důvod to vypínat?

Prefetch, chápu-li to správně, ukládá očekávané soubory na lepší místo na disku, tudíž na SSD nedává smysl, na druhou stranu složka Prefetch má 5 mega, čili se nabízí otázka, jestli to má smysl řešit...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 8. 2018 09:17

Nemá. SSD se má hlavně používat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 10. 2018 21:16

Tak pánové, teď vám popíšu, jak to dělají amatéři.

Když Phenom po pár týdnech přišel, tak trvalo, než jsem se dokopal. Překvapilo mě, jak blbým mechanismem je tam chladič uchycenej. Když se mi ho povedlo sundat, vyndám Athlona, strčím tam Phenoma a opět zápasím s uchycením. Když jsem přesvědčen, že tam chladič je, neboť tahem vzhůru ani do stran se nehne, PC zapínám. Na CPU se netočí větrák, ale říkám si, že to vyřeším později a že to chvíli na pasivu vydrží. Systém normálně nastartuje a všechno je ok. Rychle stahuju něco na kontrolu teplot a brzy zjišťuji, že jsem na 70°. To je dost a tak udělám jen pár věcí a chci to vypnout. Než se naděju, jsem na 90 % a okamžitě vypínám. PC vypnu, chladič je úplně horký. Čekám, až vychladne, kontroluji, že chladič drží. Po pár minutách zkouším PC zapnout, ale nejde to. Buď na stisk tlačítka nereaguje vůbec, nebo na zlomek vteřiny jen problikne zapínací dioda. Takže vidím, že je něco v řiti. Athlona tam zpátky strčit nemůžu, nemám už pastu. Čekám do druhého dne.

V Liberci je nemožné sehnat v kamenném obchodě pastu, bůh žehnej známým. Sundavám chladič, pasta je perfektně rozprostřena na CPU i chladiči, nic nesvědčí o problému. Vyhazuju Phenoma, strkám tam Athlona, pastuju, desetkrát kontroluju, že tam chladič opravdu sedí správně. A bohužel se děje to samé. PC nejde zapnout, vůbec na nic nereaguje. Zkusil jsem vyndat baterii i RAMky.

Co se mohlo pokazit? Spálila se deska? Ale je divné, že PC normálně šlo, i se standardně vypnul systém a pak už prostě nenaběhl.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků