Herní/Stream PC, 45000Kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 5. 8. 2018 06:10

Přeji pěkný den. Potřebuji PC, který zvládne streaming + hraní náročnějších her při FHD rozlišení a rád bych se tu s vámi poradil.

Požadavek hlučnosti:
Classic

Účel pořízení sestavy:
Primárně hraní / stream her. Sekundárně střih videí.
Obvykle hraji hry, které jsou ve fázi alfy / bety / předběžného přístupu, takže bez nějaké větší optimalizace.

Finanční limit:
Ideálně do 45 000Kč.

Operační systém:
Budu pořizovat zvlášť. Windows 10 Pro.

Sestavíte si PC sami:
Nechám sestavení na obchodu.

Budete taktovat?
Ano, je to v plánu.

Monitor:
Asus MG248Q

Moje představa je takováto. Vycházel jsem z doporučených sestav.
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... XP0139V001
DarkMortyr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 8. 2018 08:25

Pro dane vyuziti bych zauvazoval nad novymi Geforce, ktere budou predstaveny jiz tento mesic. Kupovat starou kartu v dobe, kdy se na trh chystaji karty nove, mi neprijde byt rozumny napad.

Pokud ses rozhodl koupit to na soucasnem trhu, tzn PC potrebujes hned a nemuzes cekat, i tak bych navrh trosicku obmenil.


44.336,- Kc

Na prvni pohled se muze zdat, ze v kosiku chybi chadic CPU, ovsem nechybi tam ani on, ani 2ks kvalitnich ventilatoru k nemu. V dobe tvorby tohoto narhu byl jako darek k zakladni desce pridavan Hyper 212 od CoolerMaster, ktery po osazeni dvema kusy F12 Silent bude zcela dostacujicim resenim pro 8700k do classic sestavy.

Dalsimi zmenami jsou volba kvalitnejsi zakladni desky, rychlejsiho a kvalitnejsiho NVME SSD, kvalitni skrinove chlazeni, zamena predrazene, tovarne "taktovane" grafiky za uplne tu stejnou kartu, pouze "nepretaktovanou", tzn. pocitajici s dotaktovanim doma. Davat vyrobci jen tak navic dva tisice neco, co je doma na tri vteriny prace ... hm hmm ... ne-e-e.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 5. 8. 2018 08:41

hmm.. kin byl rychlejší :D měl sem tady něco velmi podobného.

Napíšu jen těch pár rozdílů. Volil bych FD Meshify C - TG (pro zachování okna a nějakýho gaming vzhledu, který asi chce.. dle skříně). A ještě jsem si říkal, jestli by ti nestačil 500GB SSD, což musíš tušit hlavně ty, kolik prostoru v PC potřebuješ.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 8. 2018 10:23

S tim gaming vzhledem mas pravdu, Meshify C se mi taky libi, no volil jsem nakonec Define C, ale ona to je jedna a ta sama skrin, kde se lisi jen predni panel a bocnice, ktere ma Define C odhlucnene. Ale i ty jsou mezi sebou navzajem vymenitelne. (Pisu hlavne jako uvedeni rozdilu a duvod me volby pro tazatele.) Ja nad vzhledem preferoval odhlucneni.

S tim SSD mne to take napadlo, ale nakonec jsem zvolil, jak jsem zvolil i kvuli podobne kombinaci z tazatelova puvodniho navrhu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 5. 8. 2018 15:09

Vypadá to super, děkuji. Na ten ROG STRIX jsem koukal taky, ale nepodařilo se mi dohledat moc rozdílů oproti Prime a nevěděl jsem, zda se za těch 800 navrch vyplatí. Podle všeho má o něco lepší odvod tepla a zvuk?
Edit: Ale je pravda, že s tím chladičem by to výhodné asi bylo.

Co se týká disku. Je pravdou, že do teď jsem několik let fungoval čistě na jednom 250GB disku. Kinem doporučený SSD se mi líbí. Pokud znáte nějakou zajímavou 500GB variantu, tak bych to asi přehodnotil.

Case jsem vybíral částečně kvůli vzhledu. Není to priorita, ale ocenil bych, kdyby to mělo alespoň trochu zajímavý design. Nemám rád nic vyloženě futuristického, ale preferuji, když to má nějaký styl. Meshify C nevypadá až tak špatně, preferoval bych tedy spíše ten.

U grafiky jsem měl velký dilema. Jde právě o to, že mým plánem bylo/je si nechat sestavu složit u CZC, ale tam je aktuálně daná karta nesmyslně předražená, takže jsem hledal alternativu.
DarkMortyr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 8. 2018 15:39

Takto s 500GB NVME Samsung 970, bez plotnoveho disku.

45.098,- Kc

Financne to vyjde stale +/- okolo limitu. V pripade zajmu je samozrejme mozne ten plotnovy disk do sestavy vratit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 5. 8. 2018 18:55

tak jak to dal Kin s tím, že výměna za Meshify (klidně i s TG) není problém..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků