PC na internet, 10-11k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Havran333 15. 8. 2018 10:05

Ahoj,
před rokem jsem s i tady nechal od vás poradit se stavbou herního PC. PC šlape jako hodinky, ještě jednou bych chtěl poděkovat KineCZkovi za návrh i ostatním za cenné rady :-) Jedinou vadou mého PC je fakt, že když chci hrát, často mi jej okupuje žena :-D Chtěl bych se tedy na vás znovu obrátit a poprosit o pomoc s výběrem dalšího PC pro ni. Předem všem děkuji za jakoukoliv pomoc.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Classic
UCEL PORIZENI SESTAVY: internet, video, office
FINANCNI LIMIT: 10-11000kč*
OPERACNI SYSTEM: Windows 10, nepočítat do ceny
SESTAVITE SI PC SAMI?: Nechám na eshopu, nejlépe alfa.cz
BUDETE TAKTOVAT?: Ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI?: 1920x1080, HDMI vstup, Samsung S24F350F
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?: Pouze skříň

Specifické požadavky:
V podstatě bych potřeboval něco jako doporučenou sestavu za 8000kč s pár úpravami:
:arrow: Ta skříň mi připadá jako strašná popelnice, takže bych ji potřeboval vyměnit za něco trochu více oku lahodícího, přecejen je to pro ženu :-) Zalíbila se mi Fractal Define nano S. S tou je nutné vyměnit formát základní desky na Mini ITX a já nevím, jakou zvolit. Mohli byste mi PC navrhnout do této skříně?
:arrow: Místo 4GB RAM bych potřeboval 8GB modul (žena pracuje s prohlížečem tak, že si otevře 50 záložek najednou, kdyby náhodou ani to nestačilo, přikoupím druhý)
:arrow: Zdroj vypadá, že není delší dobu skladem, vyrábí se ještě?

*Cenu jsem stanovil tak, že jsem k doporučené sestavě za 8k přičetl 1000kč za větší RAM a 1200kč za lepší skříň. Samozřejmě čím menší cena, tím lépe, rád bych se pohyboval kolem 10k, ale kdyby to bylo nezbytně nutné, nechávám 1000kč rezervu.
Havran333
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 8. 2018 11:17

Nemit nic skladem je nova politika TS Bohemie. Prosim stezuj si telefonicky, treba kdyz jim tam zavola 100lidi tydne, zmeni se opet na normalni firmu. ;)

2.249,- Kc + 8.751,- Kc

To je celkem, pokud umim pocitat, nejakych 11.000,- Kc presne. :) Dal jsem Ti tam dualrank pametovy modul, kvalitnejsi SSD a desku s Wifi - za tu cenu super koupe. A samozrejme skrin podle prani.

Deska je z jineho eshopu nez zbytek, protoze ji Alfa budto neprodava* a nebo ji nenajde vyhledavac na dotaz "H310 ITX" ... v obou pripadech ma maslo na hlave TS Bohemia.


*napsal jsem do Bohemky, zda by byli tak hodni a desku zalistovali, tak az mi sem nekdo budete psat, ze "tam prece je" ... tak pokud bude, stane se tak na muj popud.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 15. 8. 2018 12:38

Když už z CZC deska, tak tam ten fraktal pro ženu mají v bílé 1ks o 50Kč dražší.
https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... gIg5_D_BwE
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Havran333 15. 8. 2018 13:39

KineCZek:
Děkuji za návrh. Než jsem stihl odepsat, stihl se i kompletně změnit :D Pokud alfa základní desku nemá, mohl bych PC objednat u CZC. Potřebuji ho objednat někde, kde mi ho už dovezou složené, protože to má být překvapení, což by asi kdybych ho skládal doma nebylo :) Zkusil jsem přeházet košík do CZC. U RAM je tam uvedená vyšší frekvence, ale název je stejný, je to OK? Vzhledem k tomu, že už jsme se dostali opravdu na limit, tak spekuluju, jestli by se nějaká koruna nedala ještě ušetřit, můžu ještě 2 doplňující otázky?
1) Vadilo by něčemu, kdybych ten Freezer 7 vyměnil za Alpine 11 PLUS z doporučené sestavy? Říkám si, že je to pentium musí uchladit cokoliv :-)
2) Má ten Crucial MX500 nějakou radikální výhodu proti WD green z doporučené sestavy? Je to opět pár stovek navíc a přijde mi, že je jedno, který z nich do takového zobrazovadla internetu dám.

meda2016:
Té jsem si všimnul hned, pokud budu objednávat z CZC, tak určitě beru. Je dokonce levnější než černá.
Havran333
Junior

Odeslat příspěvekod D1rty 15. 8. 2018 14:58

Ten chladic procesoru tam mas zbytocne. Boxovy chladic pribaleny k procesoru, bude dostacujuci. Mozno jedina nevyhoda box chladica je, ze moze byt trochu hlucnejsi pri zatazi.
Cize ak chces usetrit, tak nepotrebujes ani Alpine 11 PLUS.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 15. 8. 2018 16:36

Nevím, jestli na Crucial MX500 bude KineCZek odpovídat, ač dotaz jde na něj. Mám z třetí ruky, tedy dočetl jsem se o parametrech (mimo to, že je vyrábí Micron Technology, což je záruka parametrů), že mají lepší charakteristiku zápisu velkých objemů dat a že při výpadku napájení stačí ukončit zápis dat bez jejich poškození.
Tedy týkalo se 2,5" varianty.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 8. 2018 18:38

Pokud můžeš, ten mx500 vezmi, viz kolega.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havran333 16. 8. 2018 11:50

KineCZek:
Ok, vezmu tedy Crucial, pokud je spolehlivější. Ta RAM, co mám na CZC v košíku je OK?
Ještě bych měl dotaz k větráčkům. Ty dva v navrhnuté sestavě jsou myšleny tak, že jeden přijde dopředu a jeden dozadu a ty předinstalované přijdou úplně pryč? Nebo mají ve skříni někde zůstat taky? Vidím, že Fractal defaultně osazuje dopředu 14cm a dozadu 12cm, neměl bych taky místo dvou F12 silent vzít jeden F12 a jeden F14?

D1rty:
Ušetřit chci, ale tak, aby to dávalo smysl, prostě takový optimální poměr cena/výkon. Alpine 11 PLUS prý sniží hluk v zítěži až na pětinu oproti box chladiči, což mi smysl za 200kč dává, jenom nevím, jestli má smysl dávat více než dvojnásobek za ještě lepší chladič, když další úspora hluku/teploty už tomu asi nebude úměrná.
Havran333
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 8. 2018 12:10

Do hry vstupuje i uchycení toho chladiče, Alpinám Rado praská a protože předpokládám přesun poštou...

Každá volba má svůj důvod, ale řešit každých patnáct korun tři dny a obhajovat proč zrovna to a ne zrovna ono ... Řekněme, že k takové obhajobě nevidím důvod.

Chtěl jsi navrhnout sestavu a dostal jsi takový návrh, který bych si sám se svými zkušenostmi v oboru koupil. A jsou třeba paměť podporuje který procesor (ano, 2400) a nebo proč je dobré mít dual rank... to všechno už ví Google. Kdyby šlo o tisíce korun rozdílu, tu smysluplnost bych samozřejmě posuzoval jiným úhlem pohledu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havran333 16. 8. 2018 13:02

U té RAM mi šlo o to, že neumím tu stejnou, kterou jsi mi navrhnul na Alfě na CZC najít, proto jsem tam dal tu, kterou jsem tam dal a radši se zeptal. 8GB modul jsem našel jenom tento, ale ten je právě single ranked. Už vidím, že procesor tu, kterou jsem do košíku naklikal, nepodporuje, poradíš mi prosím, který z těch modulů dostupných na CZC mám tedy použít?
Chápu, že ti to přijde jako malichernosti, ale při rozpočtu kolem 10000kč hrají stokoruny roli. Díky za trpělivost, dám na tvé rady a radši trochu připlatím :-)
Pokud bys mi poradil ještě s tou RAM a jak zapojit ty větráčky (chci jim napsat do poznámky, jestli tam mají nechat všchny nebo jenom ty nové), objednal bych dneska :-)
Havran333
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 8. 2018 14:45

Ty ... on Ti ten 2666 modul proste pobezi na 2400, tady neni problem. ;)

Ventilatory spravne rikas puvodni ven a ty nove misto nich. 120 vpredu i vzadu je vlastnost navrhu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havran333 16. 8. 2018 15:09

Ok, to jsem si myslel, že se umí podtaktovat, ale z tvého minulého komentáře mi to vyznělo, že je s tím nějaký problém. Vezmu to tedy tak, jak jsi navrhnul, jen vyměním tu RAM, protože tu tvoji na CZC asi fakt nemají :-) Děkuji za rady, jdu objednávat. Ta bílá case mě zlákala i k nákupu ladících bílých periferií, tak se mi to prodražilo trochu víc, než jsem chtěl, ale snad to bude stát za to :-D
Havran333
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 8. 2018 16:23

Pak treba nahod fotky. :)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havran333 27. 8. 2018 13:32

Není problém, PC dneš přišlo :-)

Takto jej v CZC složili a takto jsem jej sladil s komponentami a zakomponoval do místnosti :-)

Dodání trvalo 7 pracovních dní, což je super na to, že asi 3 komponenty neměli skladem a bylo to i se složením a dopravou. Uspořádání komponent uvnitř vypadá podle mého názoru OK, já bych to určitě sám lépe nesložil :-D Původní ventilátory mi ze skříně vymontovali a nahradili novými, jak jsem vyžadoval v poznámce. Na case dali malou nálepku CZC a v krabici s PC zaslali všechen přebývají matriál (staré ventilátory, box chladič procesoru, krabičky, manuály, kabely...) Pokud někdo taky uvažujete o montáži PC v CZC, tak za sebe doporučuji, za 0kč se jedná o super službu, která je minimálně pro takovéto kancelářské PC zcela dostačující :-)

Děkuji ještě jednou za všechny rady :-)
Havran333
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 8. 2018 14:50

Krasna prace ... jen tu nalepku bych ze skrine sundal a ty smotky kabelu bych se pokusil dat za tu skrinku. :)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků