Gaming WQHD, LN, 45k+-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tousha 17. 8. 2018 13:50

Ahoj,
po letech hraní na ROG noteboocích jsem se rozhodl, že již více odmítám brejlit na pidimonitory a pořídím si klasickou herní sestavu. Po prostudování různých fór, Vás a tak dál, jsem zkusil něco sestavit dle svého nejlepšího vědomí a rád bych se následně poradil o výběru s Vámi, odborníky. Předem tedy děkuji za čas strávený nad mým topicem. Ještě bych rád podotkl, nespěchám na sestavu, čili nemám problém případně počkat na nové procesory nebo grafiky...

Účel pořízení sestavy:
Převážně hraní (90%), občasný homeoffice (Auto/ArchiCad, office), klasický internet slacking.

Finanční limit:
40 - 45k CZK (+-5k).

Operační systém:
Zahrnout do ceny sestavy, prosím (W10Pro).

Sestavíte si PC sami?
Ano.

Budete taktovat?
Už si netroufám..

Monitor:
Nezahrnovat do ceny. Ve výběru mám nějaké od Asus WQHD s G-Sync, 27''

Periferie
Ne.

Mnou navržená sestava s komentářem:
  • Intel Core i7-8700 - za měsíc? Dva? by měla vycházet devátá generace. Má smysl na ní čekat? Protože našel jsem pár "uniklých" informací a žádný zázrak v podobě 10nm se asi konat nebude, tak nevím, jestli se vyplatí na to čekat...
  • Noctua NH-U12S SE-AM4
  • Noctua NF-A4x10 FLX - 2x pro odvětrání skříně...
  • Asus ROG STRIX GAMING GeForce GTX 1070 OC DirectCU III 8GB - určitě dostanu doporučení počkat - nemám problém, ale vůbec nemám tušení, co vyjde (jen jsem našel info o Quatro Nvidií, ale to se mě netýká, takže vyplatí se pak jít do nové generace? Nebo čekat na drop ceny s příchodem nových? OC je volena, protože to stojí navíc jen "pětikilo" :-)
  • Asus ROG STRIX Z370-F GAMING - co jsem se dočetl, tak by měla případně být i s podporou 9té generace intelu...
  • HyperX 16GB DDR4 3466MHz CL19 Fury - volím takovou, abych časem mohl rozšířit o tu samou na 32GB
  • Corsair VS650
  • WD Blue 3D NAND SSD 500GB 2.5"
  • WD Blue 1TB
  • Cooler Master MasterBox Lite 5 - neříkám, že striktně musí být tato, ale podobný design (bočnice vůbec nemusí být průhledná...

Děkuji moc.
Tousha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 8. 2018 14:01

Se vsi uctou, pokud si netroufnes na zmenu par cisel v BIOSu, LowNoise si neodladis. Take AM4-only chladic bys na LGA115x nasazoval tezko - bez vrtacky ci kladiva by ses neobesel.

1070 nema smysl kupovat, ne par dnu pred predstavenim nove rady grafickych karet. OC model = priplatek hozeny oknem. Tri kliknuti mysi a mas OC model bezplatne. Zadny HW rozdil tam neni, jediny rozdil je pouze nastaveni taktu. (Nemluve o tom, ze i standard model zvladne frekvence vysoko nad "OC" vyrobce.)

VS Corsair je take dobry vtip. Jeste k tomu mohla byt skrin od EuroCase a meli bychom to kompletni. (vtip)

WD Blue s 3D NAND bych urcite nedoporucil do PC za 50k. Do kancelarske sestavy za 15 proc ne, ale zde jeho misto moc nevidim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 8. 2018 14:05

WQHD je fajn a kolik Hz? :)

WD Blue je ze slepých jednooký král, ale tady je místo na MLC M.2 SSD.

Zbytek viz kolega.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 8. 2018 14:39

Pokusil jsem se neco navrhnout tak, aby sis v danem rozliseni i neco zahral. V navrhu je (jako prozatimni placeholder) GTX1080. Na Tvem miste bych s nakupem vydrzel, az se odhali 2070 a budto koupil tu, a nebo alespon doufal v pokles ceny 1080. (Ten bude sice jen mirny, ale urcite prijde.)

Pokud mas v planu WQHD se 144Hz, bylo by vice nez vhodne vzit rovnou 2080 ... ta ale urcite bude drazsi.


50.934,- Kc


Sestava je jako celek LowNoise. Procesorovy chladic v kosiku nevidis, nicmene v okamziku kdy jsem navrh vytvarel, byl k zakladni desce ASUS Z370 STRIX F jako darek bundlovan solidni chladic od CoolerMasteru, jehoz jedinou nevyhodu (hlucnejsi ventilator) tento navrh kompenzuje skrze obsazene F12 Silent. Dale je dle LN specifikace pocitano s vymenou chlazeni graficke karty, jakozto i s odhlucnenou skrini.

Velmi bych doporucil nestavet tuto sestavu svepomoci, nebot skyta pro nezkuseneho stavitele nekolik uskali. Take bych si dovolil doporucit provedeni DELIDu procesoru. Pokud bys mel o podobnou sluzbu zajem, DELID i profesionalni sestaveni a odladeni sestavy nabizim. Pro vice informaci SZ (soukrome zpravy).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tousha 17. 8. 2018 18:43

KineCZek píše:Se vsi uctou, pokud si netroufnes na zmenu par cisel v BIOSu, LowNoise si neodladis. Take AM4-only chladic bys na LGA115x nasazoval tezko - bez vrtacky ci kladiva by ses neobesel.

Děkuji za konstruktivní kritiku. Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. Není to o troufnutí, ale pohodlnosti mít vše tak, abych se s tím nemusel "hrabat"...
Ohledně chladiče - to jsou ty detaily, co mi unikají a proto jsem napsal zde, děkuji.

KineCZek píše:1070 nema smysl kupovat, ne par dnu pred predstavenim nove rady grafickych karet. OC model = priplatek hozeny oknem. Tri kliknuti mysi a mas OC model bezplatne. Zadny HW rozdil tam neni, jediny rozdil je pouze nastaveni taktu. (Nemluve o tom, ze i standard model zvladne frekvence vysoko nad "OC" vyrobce.)

Ano, tak nějak pasivně jsem stejně počítal s tím, že mi bude doporučeno počkat na nové karty, takže jsem vymýšlel kraviny. Pardon. Výsledek tedy je, že ve finále na doporučení počkám na ohlášení nových karet a poté bych to opět tady otevřel.

KineCZek píše:VS Corsair je take dobry vtip. Jeste k tomu mohla byt skrin od EuroCase a meli bychom to kompletni. (vtip)

Tady se bohužel o vtip nejedná, ale od hardcorové překliknutí při výběru a následném ignorování, čehož bych pak litoval... Díky!

KineCZek píše:WD Blue s 3D NAND bych urcite nedoporucil do PC za 50k. Do kancelarske sestavy za 15 proc ne, ale zde jeho misto moc nevidim.

V SSD se moc nevyznám, takže jsem bral něco obdobného, co mám v kanclu...

Python.p píše:WQHD je fajn a kolik Hz? :) Zbytek viz kolega.

Rozhoduji se právě mezi 144 a 165.


KineCZek píše:Pokusil jsem se neco navrhnout tak, aby sis v danem rozliseni i neco zahral...

Děkuji za návrh.
Jak jsem zmínil, počkám tedy na ohlášení nových karet.
Jen jestli bych mohl podotknout. Seagate spíš ne-e. Omlouvám se, asi můj vnitřní odpor (asi kvůli reklamacím), ale preferuji WD, které jsem měl vždy bezproblémové.

Taktéž s MSI grafikou, kde jedna mi shořela, po reklamaci druhá měla poloviční výkon, takže se jim vyhýbám (ale věřím, že za míň peněz je víc muziky než s Asusem...)

Ještě jednou díky.
Tousha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 8. 2018 19:36

Na WQHD při 144hz je i 1080ti tak nějak na hraně... Teda záleží na titulu a jestli chceš ultra a nebo low. Protože poslední dobou hrají málo, chci aby když už se k tomu dostanu, tak aby to stalo za něco. ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 17. 8. 2018 19:49

Já zase hraju poměrně hodně, ale chci to samé :-))

Jen škoda, že není moc kvalitních 144Hz Full HD monitorů s rozumnou velikostí, tedy do 25".
Na vyšší rozlišení zase není výkon a pro kompetitivní hraní je vyšší rozlišení zbytečné.

WQHD a 144Hz bude hodně o kompromisech i s 1080 Ti, to bude dobré tak pro CS:GO a podobné hry.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 8. 2018 20:01

Ten BF1 se dá :) PUBG taky a to mi stačí.

FHD mám jako druhý odkládací monitor. Ono těch 165hz poznám i u práce a tak nějak lépe se mi na tom WQHD i dělá.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 8. 2018 20:06

1030 s DDR4 na Vás. 8-P

Teď mi přišla pod ruce nějakým řízením osudu. A pokud někdo pamatujete fx5200 ... :D

K tématu ... 2080 nebude marná úplně. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 17. 8. 2018 20:11

AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 8. 2018 20:38

Uvidíme, ale 1080ti mi zatím stačí. Počkám až opadne boom okolo 2000...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 8. 2018 20:41

Heh :D

Já ji mám v paměti jako noční můru. Karty s tunerem kdysi dělalo víc výrobců. U ATi to byly all in wonder, ale pak to dělal ještě někdo jiný i s nV, ale paměť děravá.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 17. 8. 2018 22:28

Ten seznam je fajn. Chápu, že máš nějaký finanční limit, ale když budeš mít po čase možnost zase něco našetřit tak bych ti doporučil vyměnit levné ARCTIC F12 Silent za značku Noctua. Pravda jsou drahé až předražené, ale záruka 5 let a premiové balení a především ticho z nich dělá jedny z nejlepších větráků na světě.

Když už herní PC ať to je i kvalitní a především hezky tiché. Můj názor nemusíš brát vážně jen jsem ti chtěl říct, že na herní PC se perfektně hodí.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 18. 8. 2018 05:27

Když zreguluješ Arctic silent, tak si myslím že rozhodně nebudou v sestavě s klasickým HDD (i když 2.5") největší zdroj hluku.

A i kdyby ano, tak to 90% lidí neuslyší :-)
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 8. 2018 07:42

Na LN sestavu si zatím stěžovali dva zákazníci a oba kvůli disku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků