PC na internet?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod tripx 24. 8. 2018 16:43

Ahoj, prosim o pomoc se setavenim PC pomer/cena vykon- respektive co nejlevnejsi ale smysluplne.
Pc bude na brouzdani po intrnetu, obcas prehrat neco z youtube, hrani karet na windows,skype a prohlizeni fotek. Nic jineho se delat na pc nebude - pocitac je urcen pro starsi pani.
procesror respektive APU AMD RYZEN 3 2200G je rozhodnuto-
Zakladni deskaATX - jakou ? Aby sel nasadit procesor a hned to jelo to znamena zadny update biosu
8 gb pameti - jake ?
zdroj - jaky?
ssd - jake? vzhledem k cenam nejakou 400-480gb ? (max do 2000 kc)
case se pouzije puvodni
dekuju za pomoc
tripx
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 8. 2018 17:08

Na takove vyuziti staci libovolny dnesni procesor, klidne i Celeron - osobne bych vzal CoffeeLakeovske Pentium G5400 - na svou cenu velice potentni procesor. Co se tyce videi, zvladaji H265/HEVC uz i Celerony a Youtube nebo Solitaire nezavdavaji nutnost cehokoliv vykonnejsiho.

Slo mi o to, ze na tom G5400 bys to postavil levne, miniaturni, vcetne wifi, bluetooth, super tiche.

Resp vlastne na ten net dostacuje i N5005 zcela bez obav ... a to jde o dnesni uplny lowend. Ale i ten umi H265/HEVC ve 4k a pres HDMI pak i vystup ve 3840x2160 @ 60Hz.

-

Zakladem je kvalitni SSD, tzn dame tomu Crucial MX500 v 500GB variante. Vyse nema vzhledem k zamereni stroje smysl chodit a nize bych nesel zase vzhledem k pomeru vykonu a kvality.

Vim, ze na nic z toho co pisu ses vlastne neptal, ale mrkni na ASRock H310M-ITX AC ... ta deska ma vsechno na co si starsi pani muze vzpomenout a cenovka je vzhledem k vybave troufnu si rict luxusni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod D1rty 24. 8. 2018 19:08

500GB je podla mna straaaasne vela na dane vyuzitie... aj 250 by bolo vela. 120GB bude bohato stacit.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 24. 8. 2018 19:30

Však on KineCZek ví, proč navrhuje velikost 500. Pokud je důraz opravdu na cenu a využití bude jen občasné, málo zápisů a fotky na webu, pak menší, proč ne.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 8. 2018 20:03

Jde o to, ze 250 je omezena vykonem, ale i zivotnosti. Zdaleka nejde o zadny odpad, to vubec. Ale 500 vydrzi dele, je realne rychlejsi a nestoji zadne silene penize.

Sel bych klidne cestou levnejsiho procesoru, ale poradneho SSD a 8GB RAM. Je to osobni zkusenost, ktera se mnohokrat vyplatila, nebot realny vliv na sviznost a zivotnost PC maji uplne jine veci, nez si uzivatele mysli.

Nedavno mne napr. jeden clovek presvedcoval, ze na sestijadru musi vsechno bezet rychleji, ze to nekde psali. No a proto pry nutne chce na Photoshop FX6350 a ne nejake ctyrjadrove predrazene i3 s, cituji, "menšíma GHz a menší cash", cimz myslel asi cache.

Inu, pousmal jsem se, popral mu mnoho zivotnich uspechu ... nervy mam jenom jedny.

KineCZek

Odeslat příspěvekod D1rty 24. 8. 2018 22:10

To mi je jasne, ze 500GB varianta bude mat lepsie vlastnosti a vydrz. Skor som to myslel tak, ze realne ta starsia pani, nevyuzije ani menej vykonne 120GB ssd, a tak isto ked raz denne zane PC a browser, tak zivotnost SSD ani z daleka neprekroci.
Brat vyuziva PC rovnako, only youtube a ma tam docasne 5400 HDD a ked uz raz pusti browser, tak uz ho nic neomezuje.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 25. 8. 2018 22:55

Teď jsem se díval, na 256GB SSD 370S, co jsem kupoval do jednoho PC v roce 2015. Doopravdy nebylo nijak šetřeno a teď má dle jejich appky ještě 98% životnosti.

Jinak bych se zkrátka inspiroval tak nějak tím, co tady házel Kin vezmeš MX500 SSD nebo SA1000M8 + klidně jen jak říká Kin G5400 a cenou jsi daleko níž a PC bude malinké, bez hluku a rychlé..

Proč ten ryzen apu, nevidím taky důvod..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2018 23:46

Díky za citaci, nechtělo se mně to hledat. :) Co se jsi vzhůru (a online) v takovou hodinu?

KineCZek

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor