Herní mašina do 23 500 kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod AndrejPanak 27. 8. 2018 09:41

Ahojte. Chcem vymeniť laptop za PC a konečne si aj niečo zahrať. K PC mi treba wifi, alebo tam nemám ethernet.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Low noise, ale ak sa to nezmestí do limitu, tak Classic
UCEL PORIZENI SESTAVY: Hry 105% :)
FINANCNI LIMIT: 23556 czk
OPERACNI SYSTEM: mám krabicu windows 10
SESTAVITE SI PC SAMI: ano
BUDETE TAKTOVAT: nie
MONITOR + JEHO ROZLISENI: Mám Dell IPS 24" 1920x1200
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: Skrin a dosku s Wifi, usb wifi ne, alebo pcie wifi kartu. skrátka nech to je v krabici a trčia len anténky.

Môj výber je toto: https://www.czc.cz/237257,223206,211339 ... 59684/kody
Doska buď gigabyte v zozname alebo ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI)? Stoja tak isto. Zdroj možno silnejší, ale nech je tichší a má záruku 10 rokov, a niekedy kúpim poriadnu grafiku.

Teším sa na vaše návrhy, pripomienky.
AndrejPanak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 8. 2018 10:28

To co mas v okamziku psani tohoto prisppevku navrzene v kosiku vyjde za predpokladu vyuziti 4ks ventilatoru na 22.895,- Kc ... souhlas?

A ted ... co kdybych Ti rekl, ze pridanim 10,- Kc k puvodni cene muzes ziskas sestavu s designovou skrini s prosklenym bokem, ale hlavne temer dvojnasobne vykonnou grafickou kartou? Do ceny vejde i 240GB SSD + 1TB plotnovy disk na data, takze ulozneho prostoru bude celkove vic. Zdroj jsem dal obycejny - pet let vydrzi i tenhle a do pripadne nove sestavy pak vezmes zase novy? Minimalne je to alternativa.


22.905,- Kc


SSD v kosiku na prvni pohled nemusi byt videt, nicmene v okamziku psani tohoto prispevku bych ke graficke karte MSi GTX 1060 ARMOR 6GB jako darek SSD Kingston A400 / 240GB.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrejPanak 27. 8. 2018 12:59

to je celkom fajn. Hlavne lepšia grafika.

Moja chyba, ale zabudol som napísať, že nechcem case s oknom. Kto sa na to bude pozerať to ta len vyrušuje jak sa točí ventilátor, ja sa musím sústrediť na hry. :)

Páčili sa mi v iných zostavách Fractal R5,R6 Design aj Mechify C, ale potom sa nezmestím do rozpočtu. 4ize pekná čierna, jednooduchá.Tá 2500 je zlá?

Zdroj má len 2 roky záruku. Naozaj sa neoplatí priplatiť si lepší?

---------
A ešte otázka, teraz som čítal, že boli ohlásené nové grafiky RTX. 2800 a 2700. 2060 a 2050 nebudú?
AndrejPanak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 8. 2018 14:46

Meshify je super. Sice za priplatek, ale kvalitni je a design je fajn. Pokud se chces priblizit co nejblize k rozpoctu, volil bych Core 2500, kterou jsi mel myslim i v puvodnim vyberu.

Zdroj ... to neni o tom, zda se vyplati, ci nevyplati. Ja bych si koupil Corsair RMx, protoze je tichy i kdyz nejakou nahodou ten ventilator zapne, ma GOLD a 10let zaruky. A kdyby se mi nechtelo jit cenove tak vysoko, potom az BeQuiet, nebo tuhle EVGA.

Resp. co chci rict, pokud bych mel volit mezi polovicnim vykonem grafiky + fancy* zdroj, nebo normalni zdroj (zadny odpad) + vykonnejsi grafika, volba je u mne jasne ta rychlejsi grafika.


* Slovo "fancy" pouzivam ve spojeni se Seasonic Focus zamerne, nebot v zatezi nepatri k nejtissim a ackoliv se tvrdi, ze hlucnejsi chlazeni ma prospivat zivotnosti, zrovna Focusy nijak uzasne spolehlive nejsou. Ano, zaruka je dlouha, ale kdyz behem jednoho roku byl jeden zakaznik 2x na skoro mesic bez pocitace ... asi bych fakt vzal bud RMx jako etalon kvality (kde reklamace temer nejsou) a nebo neco cenove prijatelneho.


Z novych grafik bude pred vanoci imo jen 2080Ti, 2080 a 2070. Mozna jeste 2060, coz ale moc pravdepodobne nevidim. 2050 prijde imo az na jare.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrejPanak 28. 8. 2018 14:03

jo ok rozumiem. 550RMx som pozeral, ale nebol v SK obchode, až od 650w a zbytočne silný a drahý. Be quiet pure 10 400W CM je len o 6 eur drahší ako tá EVGA, a je silver. 1350 czk prepočet z eur. V Alfe je 1750 czk, aj preto je výsledná cena cez rozpočet.

mám zoznam. Je to v alfe až 24900, ale keď som to pozeral v eurách, vychádza to menej. 920 eur čo je podľa kurzu 23 661 czk. čiže takmer akurát.
Zaujímavé je, že alfa mi píše v košíku orientačnú cenu 902 eur, pritom podľa kurzu by to malo byť 968.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... QE0147CR01

môže byť?

------
hej gúúglil som a našiel som článok, že má výsť aj 2060 a 2070 na konci říjena. Asi Október. Cena tam nebola.
AndrejPanak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 8. 2018 14:13

Na tu cenu se jich urcite zeptej, za email Ty nic nedas a pokud by to od nich vyslo levneji, proc ne ... ??

Jo ... urcite bych nasel vloni na jare psany clanek, ze nove herni Geforce budou vloni pred vanoci.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom601 28. 8. 2018 19:29

V té poslední nabídce ma 2xSSD, Jeden k GK a jeden M.2 není ten druhej zbytečnej a raději 1TB plotnu??..
Tom601
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 8. 2018 19:36

Je, ale to už jsem jednou psal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrejPanak 2. 9. 2018 10:44

Tom601 píše:V té poslední nabídce ma 2xSSD, Jeden k GK a jeden M.2 není ten druhej zbytečnej a raději 1TB plotnu??..


Nie, ja nechcu platničkový disk do mojej skrine Fractal Design define C.

Platničkové mám jedine na zálohu 3TB a na blbosti "nepotrebné", oba sú externé.

EVGA GTX 1060 SSC GAMING za 7251 czk je dobrá? Inak už mám asi všetko.

KineCZek píše:Na tu cenu se jich urcite zeptej, za email Ty nic nedas a pokud by to od nich vyslo levneji, proc ne ... ??


im to ukazuje blbosť, písal som, prepočítava sa to kurzom z čsob. A potom to vychádza drahšie.
AndrejPanak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 9. 2018 11:18

skvělá cena za tu grafiku jestli je v 6GB verzi. vůbec bych neváhal.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků