Domácí polo-pracovní PC do 16k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod broom 2. 9. 2018 18:59

Ahoj,
doma doslouzil PC a tak hledam neco adekvatniho alespon na 5-7 let.
PC slouzi primarne pro domaci pouziti (internet, dokumenty apod). Dale se ale vyuziva PC k obcasne prace ve Photoshop CS6 (to co v praci se nestihne, nebo nejake rychle dodelavky).

Na PC by bylo dobre zahrat obcas World of Tanks v te lepsi kvalite, jako relax :)

Premyslim, ze se pujde cestou repasovaneho PC.


POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
normalní clasic
UCEL PORIZENI SESTAVY,
Prevazne domaci vyuziti, sem - tam prace ve Photoshopu, World of Tanks.
FINANCNI LIMIT,
12-17k
OPERACNI SYSTEM - OEM W7 Pro 64bit

SESTAVITE SI PC SAMI?
Jiz sestaveny

BUDETE TAKTOVAT?
Ne.

MONITOR + JEHO ROZLISENI?
Jiz vlastnen: HP w2408h, pozdeji se mozna koupi nejaky vetsi QHD.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Mozna bude zakoupen dalsi 1TB disk pro data a 256GB SSD.

Doporucite mi prosim neco z tohoto:

Dell Precision T3600 Tower: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/10411 ... tower.html
Dell Precision T1650: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/10503 ... t1650.html
HP Workstation Z620: https://www.importpc.cz/repasovane-poci ... -8999.html

Nebo nejakou alternativu z techto stranek?

Mnohokrat dekuji!
Víc lidí víc ví
broom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 9. 2018 21:23

moc věcí, které se tady vyloženě bijí navzájem.. 5-7 let, windows 7, repas..

pokud je windows 7 nutností, nemáš jinou cestu, než jít do repasu / staršího HW. Ale zase to znamená, že to nevydrží 5-7 let.

A to už vůbec nemluvím o tom, jak píšeš, že možná přibude QHD monitor.. na práci ještě proč ne, ale to WoT v lepší kvalitě na těch grafikách, které nejsou na hraní... Všechny tyto věci dohromady zkrátka moc nejdou. Otázka zní, jak z toho ven.

Na novou pracovní stanici zase nevystačí asi budget a vlastně to nejvíc kazí právě to WoT..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod broom 3. 9. 2018 15:20

Jde o to, ze predchozi PC slouzil uctyhodnych 10 let (byl to Athlon X2 s nNidia 8600GT) a v poradku jsem mohl doma vykonavat nektere dodelavky, ktere jsem nestihl v praci, ve Photoshop CS5. WoT sem-tam jsem hral na zakladni nastaveni, ktere poskyt sam WoT, OS jsem mel Vista nasledne pak W7 Pro. Za tech 10 let jsem jen prikoupil novy HDD a nasledne pak SSD, jinak vse fungovalo dobre na svuj vek.

Ono na OS ani tak nesejde, na jinem PC mam W10 Pro a nemam s tim problem. Klidne bych i v repasovanem PC vzal W10. Takze pokud by se neco "podelalo" v HW, tak jsem to schopny jeste i vymenit :)

Ano, sypu si popel na hlavu, nevsiml jsem si detailne tech grafickych karet, na WoT to nebude vubec idealni, ale na PS CS6 to jeste ujde :) Nasel jsem tam, mezi repasama, i nVidia 1050, to uz by se dalo nejak tak zvlastnou.

Na novy PC bohuzel, podle mych predstav, se s rozpoctem nijak nevejdu :(

Byl bych vdecny, pokud by se nasla nejaka varianta, ktera bude pro mne vyhovujici. Na internet nepotrebuji zadnou vykonnou masinu, ale to domaci dodelavani zakazek, o vikendech, tam bych potreboval aby PS fungoval. A taky bych rad i to WoT, v rozumne kvalite.

Poradili byste mi neco, po cem bych se mel poohlednout?
Víc lidí víc ví
broom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 3. 9. 2018 18:28

Dívej, já ti sem můžu nahodit novou sestavu, které je doslova nahraně tvého rozpočtu, ale taky nahraně toho, co bych byl ještě schopen na toto překousnout.

17 020,- Kč

ale třeba ti někdo jiný ještě poradí líp..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků