Návrh kompletní herní sestavy i s monitorem a periferiemi

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod uzivatel88 6. 9. 2018 18:56

Dobrý den,
již několik měsíců mám v plánu si pořídit nový PC, který určen primárně k hraní her. Jedná se o hry typu Witcher, Dragon Age, GTA, tedy hry kde je důležitější spíše grafika než FPS. Žádné hry typu CS neplánuji.

Čekal jsem na vydání nových grafických karet od nVidie, ale dle posledních informací to nakonec až tak žhavé nebude a změny budou spíše v technologické stránce než v nárustu výkonu, navíc se datum vydání stále oddaluje (nejdříve 30. srpna, teď už 19. září) a cena bude taky slušně vysoká, jak už to bývá.

Nakonec jsem se rozhodl, že jakožto konzolový hráč zvyklý na 30FPS ve Full HD by plýtvání penězi na stroj s takovou grafikou bylo zbytečné, protože bych stejně nedokázal naplno ocenit její potenciál, a rozhodl se tedy jít do již známé GTX 1070 Ti/ 1080 Ti, které jsou již na trhu nějakou dobu a mají slušné hodnocení.

Takže můj stěžejní problém a otázka na Vás: vyplatí se jít do GTX 1080 Ti? V případě této varianty by šla cena celé sestavy nahoru, jelikož bych bral i lepší monitor. (Vzhledem k téměř identickému výkonu GTX 1080 s GTX 1070 Ti a trošku vyšší ceně, tuto kartu moc nechci.)

Sekundární problém:
V případě GTX 1080 Ti - jaký monitor? Má smysl si připlatit za monitor s G-SYNC? Podle testů by mnou zvolené hry tato grafika utáhla na QHD na průměrně 100+ FPS - vyplatí se jít tedy do třeba 120Hz monitoru?

Přikládám konfiguraci, kde mám v plánu si sestavu pořizovat. Prosím o její zhodnocení a výtky. Nejsem úplný fajšmekr v této oblasti, takže se na ní určitě najdou nějaké nedokonalosti.

Cenu moc neřeším, rozpočet není prakticky nijak limitován, ale přesto bych byl rád, kdyby se sestava i s monitorem vlezla do těch 45 - 50 000,-.

Seznam komponent:

CPU - nemám v plánu taktovat
Intel Core i7-8700

Grafická karta
ASUS GeForce ROG-STRIX-GTX1070TI-A8G-GAMING, 8GB GDDR5
nebo
[jaký výrobce GTX 1080 Ti ?]

RAM
HyperX Fury 2x8GB 2666 MHz, CL16

Motherboard
MSI Z370 TOMAHAWK - Intel Z370

Zdroj - zde vyvstává otázka, zda by nestačil 550W?
Seasonic Focus Plus Gold - 650W

Chlazení - mám trošku OCD z vysokých teplot, ale pro n-K procesor se asi nic lepšího moc nevyplatí, navíc má velmi dobré recenze
SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

SSD - má smysl pořizovat i HDD? Je rozdíl délky loadingů her načítaných z HDD a z SSD drastický? Větší SSD smysl nemá, protože jakmile hru dohraju, tak ji odinstaluju
Crucial MX500 - 500GB SATA 6Gb

Monitor - v případě GTX 1080 Ti by to chtělo pravděpodobně jiný, ideálně QHD + G-SYNC ?
LG 24MP59G - 24" Full HD IPS 75 Hz 5 ms

Periferie
myš Logitech G203 Prodigy, černá
klávesnice C-TECH GKB-13 Nereus (pravděpodobně šmejd, ale designově pěkný za tu cenu pro začátek stačí)
uzivatel88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 6. 9. 2018 20:12

S grafickou kartou bych počkal. Zaprvé uvidíme reálný výkon nových kousků, zadruhé se hnou ceny starší generace.

BTW, ač se to nezdá, tvůj limit je na pořádné hraní v QHD docela malý, když to chceš včetně všech periferií.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 6. 9. 2018 22:13

fiha.. no jak říkal i shitman.. taky bych spíš počkal do vydání.. těch 14 dnů už není tolik.. a jestli za grafiku dáš ~20k + monitor za ~15k nebo zůstaneš u FHD s GTX1070(ti) bude hroznej rozdíl..

Takže v první řadě, by to chtělo se rozhodnout, kterou cestou chceš jít.. FHD + levnější sestava nebo finančně alespoň 2x tak drahá QHD sestava s adekvátním monitorem?

(komu se nechce číst následná omáčka, stačí projet zvýrazněné body :D)

K tvému návrhu, než se nějak domluvíme, netaktovací i7 bych spíš nebral, když už ji tam máš, tak proč Z370 deska, když i ramky volíš jen 2666MHz?
ROG a jejich karty jsou jen zbytečně předražené.
Zdroj je na tom lépe corsair RMx řada.
Chladič dejme tomu, základnu má fajn a ventilátor se dá vyměnit.
SSD vcelku proč ne, jen nevím jestli bych nevolil (pokud se nepletu cenově jsou snad nastejno) M2 variantu.
Asi jsem přehlédl výběr skříně, nevím jestli chceš hezkou sestavu napohled s oknem nebo bez zbytečných blikátek zavřenou elegantní.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzivatel88 7. 9. 2018 06:05

Děkuji za odpovědi. Ty dva týdny ještě počkám, nicméně s poklesem cen stávajících karet bych to moc optimisticky neviděl.
K desce - jakou tedy namísto té TOMAHAWK? Někde jsem se dočetl, že i pro netaktovací CPU je Z370 deska nejlepší (tuším že to bylo nějaké video na youtube od člověka, co se tímto zabývá ). Na taktování procesoru si sám netroufnu, tudíž je pro mě i7 8700 top volba.
ROG mi nepřijde až tak předražená, navíc ve všech testech vycházela právě tato karta ze všech nejlíp. Rozdíl byl ale pochopitelně zanedbatelný, většinou několik FPS. Ve výsledku ale stejně bude rozhodovat, co bude zrovna na czc v akci :).
Zdroj - lepší v čem konkrétně? Pravděpodobně asi jen v hlučnosti, ale klidně. Spíš mi jde o ten výkon.
Na skříň jsem nějak zapoměl, měl jsem v plánu jít do Fractal Define S (s okénkem).
uzivatel88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 7. 9. 2018 07:00

moc si nevyjádřil názor k tomu, co doopravdy chceš, asi to ještě sám nevíš..
ale "základ" bych vzal toto - 24 227 Kč za mě.. bez vyhazování peněz, oknem, ale slušné dle nějakých tvých specifikací.

a pak přidat grafiku dle momentální situace.. cena / výkon bych teď vybíral z těchto
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků