Výkonné domácí všestranné PC - 30-40.000 Kč, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mojmax 7. 9. 2018 13:51

Zdravím,
plánuji se zbavit 5 let starého PC a pořídit nový. Pročetl jsem poctivě toto fórum, načerpal inspiraci a něco se pokusil i naházet do košíku, viz níže.

POŽADAVEK (NE)HLUČNOSTI: Zřejmě LN, na PC jsem celkem často, takže bych chtěl, aby bylo co nejvíce tiché.

ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY: 80 % běžná kancelářská práce, internet, multimédia, občas základní střih videa z dovolené a 20 % spíše starší hry.

FINANČNÍ LIMIT: Nemám konkrétně daný, ale přes 40 000 Kč už bych jít asi nechtěl.

OPERAČNÍ SYSTÉM: Koupím zřejmě na aukru nebo ebay Windows 10 Pro/Home.

SESTAVÍTE SI PC SAMI: Rozhodně ne, buď si nechám sestavit CZC/Alfa, případně se obrátím na zdejší odborníky (již jsem kontaktoval KineCZka, ten je ale teď na dovolené, tak snad se mi ozve :-))

BUDETE TAKTOVAT? Nebudu, chci hlavně stabilní a spolehlivé PC.

MONITOR: Již mám BenQ BL2411PT 24" Full HD (1920*1200), ten měnit nebudu, nemám ani místo pro větší. :)

KUPUJETE I PERIFERIE: Ne, pouze bedna.

Zde můj nástřel: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4AYP013JZ60147680137NW013NGE01418Z013REC0138CZ0137MM0411P101418R0140L801

Komentář k výběru:
Procesor: zvolil jsem K variantu, protože u Alfy je do 30.9. cashback 700 Kč, takže K vyjde zhruba stejně jako "ne-K"
Paměť: totéž, zde je cashback 300 Kč
Grafika: zvolil jsem tuto pasivní 1050 Ti, která si, myslím, bude na moje hraní bohatě stačit, nicméně klidně si nechám doporučit jinou, ovšem aby byla hodně tichá/semipasivní.
Disky: na ukládání velkých objemů dat mám 10 TB NAS (Synology DS 218+), takže jsem zvolil rychlé NVMe SSDčko + 1 TB klasické SATA SSD na data, ke kterým přistupuji často (hry, programy, apod...)
Deska: chci určitě chipset Z370 a Asus je tady hodně doporučován, nicméně těch desek je tolik, že se v tom trochu ztrácím, takže klidně může být i jiná, na tuto je zase cashback 300 Kč
Zdroj: Alfa nemá v nabídce 550W variantu tothoto Corsairu, dal jsem tedy vyšší verzi, možná je to ale zbytečně naddimenzované.
Case: potřebuji nutně k práci DVD mechaniku a nemám rád, když je za dvířky, dále bedna je na zemi, takže potřebuji mít snadný přístup k USB portům, které musí být tím pádem na horní straně, proto jsem zvolil tuto SilentiumPC.
Dále: máme hodně periferií, takže je tam ještě USB 3 řadič, obávám se, že by mi nestačily porty na desce.

Díky za rady, nápady a postřehy. :-)
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 9. 2018 14:38

Taktování neznamená nestabilní PC. Tedy pokud je provedeno, tak jak se sluší a patří.

Deska v pohodě.

Zdroj se dá použit ještě SeasSonic gold.

Jinak bez problémů, pro klid duše jednu AC F12 Silent na GPU a jeto.

Pokud bys měl zájem, napiš SZ. Mě už dovolená skončila.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 7. 9. 2018 18:52

Díky za rady. S tím přetaktováním rozumím, nicméně opravdu taktovat nebudu. Píšu SZ.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 9. 2018 18:59

Já se vracím v neděli. Někdy člověk dovolenou potřebuje.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 9. 2018 19:08

To nikdo nezpochybňuje...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 30. 9. 2018 20:22

Chtěl bych tímto poděkovat uživateli Python za sestavení a odladění výše zmíněného PC (skříň je nakonec trochu jiná). Komponenty jsem objednal na jeho adresu a ani ne za týden mi Python složené PC dovezl až domů, kde mi vše ukázal a vysvětlil. Pokud budete tedy stavět PC, mohu ho jedině doporučit. Počítač šlape jako hodinky.

Zde pár foteček:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
mojmax
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků