Sestava na střih a hry, chybějící komponenty do 20k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Opiczak 15. 9. 2018 15:01

Zdravím. Kamarád se na mě obrátil zhruba s tímto požadavkem: "Chci desktop primárně na střih, ale abych si na něm rovnou i něco zahrál. Na motherboard, CPU, GPU, RAM a SSD mám 20 tisíc."

Jak už vyplývá z cenové hladiny, nehledá nic "extra profi". Nebude stříhat 4k a používat zřejmě hodlá Vegas Pro a Premiere Pro.

Zároveň poslal návrh (který se na nejmenovaném eshopu vejde pod oněch 20k):
- MSI 450 Tomahawk
- AMD Ryzen 5 2600
- HyperX 16GB KIT
- MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G
- Kingston A400 240GB

Podle passmarků, recenzí a systémových požadavků by to mohlo plně vyhovovat, ale radši se ještě obracím na vás. Takže:
- Poskládali byste to za tuto cenu úplně jinak?
- Doporučili byste radši někde vyhrabat další třeba 2–4 tisíce a sáhnout po Intelu s tím, že to bude mít výrazný vliv (třeba i s ohledem na roky nadcházející)?

Díky za odpovědi.
Opiczak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 15. 9. 2018 15:42

Myslím, že málokdo ti dobrovolně něco navrhne bez určení ostatních komponent. Tedy zdroj, skříň, chlazení, disky..

Ryzen bude dost možná tady lepší volba, jestli to má být spíš na stříh a hry jsou až na druhé koleji a s tak extrémně nízkém budgetem.

Mám strach, že i ostatní komponenty budou propadák jako zdroj za 500,- Kč a skříň ala krabice od bot bez jakéhokoliv větrání.

Když to hodně zjednoduším. Chtělo by to celé doplnit dle pravidel a uvést spíš to co člověk má a jaké má požadavky. Takže uvést seznam mám to a to a pak uvést normální dotaz dle pravidel.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Opiczak 15. 9. 2018 16:21

Kaulik píše:Myslím, že málokdo ti dobrovolně něco navrhne bez určení ostatních komponent. Tedy zdroj, skříň, chlazení, disky..

Ryzen bude dost možná tady lepší volba, jestli to má být spíš na stříh a hry jsou až na druhé koleji a s tak extrémně nízkém budgetem.

Mám strach, že i ostatní komponenty budou propadák jako zdroj za 500,- Kč a skříň ala krabice od bot bez jakéhokoliv větrání.

Když to hodně zjednoduším. Chtělo by to celé doplnit dle pravidel a uvést spíš to co člověk má a jaké má požadavky. Takže uvést seznam mám to a to a pak uvést normální dotaz dle pravidel.


Koukal jsem na několik předchozích příspěvků a ta pravidla stoprocentně neřešil nikdo. Ale dobře...

1) Hlučnost: nehraje roli
2) Účel pořízení sestavy (tedy i požadavky): uvedl jsem docela jasně
3) Finanční limit: detto
4) OS, sestavování, monitor a ostatní periferie neřešte.

Ještě jinými slovy: s těmi uvedenými komponentami se chce vejít do 20 tisíc, a pokud k tomu bude potřeba dokupovat něco dalšího, pak samozřejmě úměrně této ceně. Zdroj bych chtěl využít OCZ ModXStream Pro 600W a krabici CoolerMaster Gladiator 600, pokud to bude možné (což by být mělo).
Opiczak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 15. 9. 2018 17:09

Prosím, neurážej se hned. Byli to informace, které z nějakého důvodu chceme. Důvod je, že jsou důležité. Stejně tak, píšeš monitor neřešit a budeme doufat, že je v tomto limitu FHD.

Stejně tak, se možná ještě někdo zeptá, jak je to s tím střihem, jestli střihá jen něco na YT "pro své" účely nebo rodinné záběry nebo jestli to má k obživě.

To co jsi vypsal za komponenty Ryzen 5, GTX 1060@6GB ani ta deska nevypadá až tak špatně.. Ramky by to chtělo nějaké podporované deskou s vyšší rychlostí a disk je vyloženě nevhodný pro střih videí. Ale už tak to dost naráží na limit.

Já bych tuto skříň se špatným airflow a pouze USB2 už nepoužil. A bohužel ani zdroj, který sice nevím kolik už má naběháno, ale v prodeji už je kolik, 9 let? Už tehdy to nebyl zrovna trhač asfaltu a proto bych jej do nové sestavy, kde nevím jak dlouho je možný render videa v kuse spíš nedoporučil.

Závěrem z mého pohledu by se v tomto budgetu muselo jít výkonem dost níž, aby vše šlapalo bez problémů a byla sestava tak nějak vyvážená.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 9. 2018 20:03

Každopádně to SSD umře v agonii, ale víc nemá cenu se k tomu vyjadřovat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 9. 2018 20:06

Pravdu má ten chlapec. A400 je snad nejnevhodnější SSD na daný účel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků