Stolní PC, cca 28k, hry+práce

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Eratrion 18. 9. 2018 11:01

Ahoj,

po tom, co mi po dlouhých sedmi letech odešel můj stroj bych rád zkonzultoval potenciální koupi nového. Obecným účelem bude domácí všehopc, ale rád si zahraju jak stávající tak nové tituly. V rámci budgetu bych rád, aby aspoň pár let vydržel, alespoň co se Full HD / 1440p hraní týče. V tuhle chvíli mám k dispozici rok staré SSD (půlterové Crucial MX 500), které si myslím, že pro mé účely bude v nové sestavě v pohodě postačovat, ale klidně si nechám tenhle názor vyvrátit, ceny šly přeci jen dolů. Doma mám v tuhle chvíli 2x Full HD monitor, ale časem bych chtěl rozhodně přejít na setup 2x 1440p monitor (120+ Hz). Chtěl bych si hlavně nechat poradit ve výběru CPU a desky (případně chladiče na CPU), neboť bych rád zůstal alespoň v rámci budgetu na 1070 Ti. Pokud ale místní doporučí jít dolů s GPU za cenu lepší optimalizace, nechám si samozřejmě říct.

Bez chladiče na CPU a skříň jsem v tuhle chvíli načrtnul tuhle sestavu: https://www.czc.cz/225170,75373,191710, ... 92293/kody

A ještě pro upřesnění dle pravidel fóra:
POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Je mi to relativně jedno, ale asi bych nerad, aby to hučelo jako v serverovně :-)
UCEL PORIZENI SESTAVY: 30% Domácí práce (2 monitory, správa e-shopových systémů), 30% multimedia (surfování, pouštění filmů a seriálů), 35% hry (viz výše), 5% tvorba mojí ženy (úprava fotek ve Photoshopu, nějaký hudební SW)
FINANCNI LIMIT: 27-28 tisíc s DPH, uvedený nákup bude bez DPH za max. 23 tisíc.
OPERACNI SYSTEM: Koupím někde na ebayi/Aukru OEM verzi (není započítána v ceně)
SESTAVITE SI PC SAMI?: Ano, nestavěl jsem už léta, ale za pomoci kamaráda vše zvládneme :)
BUDETE TAKTOVAT?: Počítám, že ne hned, ale tu možnost bych si rád ponechal otevřenou.
MONITOR + JEHO ROZLISENI?: Ne, více viz výše.
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?: Pouze skříň. Periferie už mám.
Eratrion
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 18. 9. 2018 12:02

asi bych teď těsně před příchodem nových grafik moc nekupoval nebo... na QHD stejně teď sestavu nepořídíš s tímto budgetem. Možná bych se uchýlil k bazoš gtx1080 aspoň.

V MX500 problém nevidím, jen se zeptám, jestli ti 500GB bude stačit, nebo potřebuješ odkladiště..
i tak jsem se nevešel.. 21 164,- Kč je tam tedy 1300,- cashback ještě.

Ale zavřít takovou sestavu do krabic od bot už se nesluší.. Osobně bych vzal radši i lepší zdroj, ale... byli bychom další litr nahoru.. Nevím, jestli je to to, co jsi chtěl slyšet. Varianta B by byla zkrátka řídit se FHD (tedy GTX1060) a při pořízení nových QHD monitorů koupit aktuální dostatečně výkonnou grafickou kartu.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků