Herni PC 50 000Kc, LN + monitor + sestaveni, odladění

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod emvv 24. 9. 2018 17:22

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI : LN

UCEL PORIZENI SESTAVY : 80% herní , 18% internet,youtube, 1% šmírování holek na FB, 1% různé

FINANCNI LIMIT : 50 000 Kč

OPERACNI SYSTEM - Windows zahrnout do limitu 50 000 Kč

HDD - stačí i 1 SSD disk.. V pc bude 5 filmů,,, 3 nainstalované hry a systém..

SESTAVITE SI PC SAMI? : ne , nechám expertovi ( Moravskoslezský kraj nejlíp )

BUDETE TAKTOVAT? : můžu ;]

MONITOR : G-syns, 144Hz min, 24" nebo 25" , 1080p stačí, 1440p není podmínkou

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? : jen skříň ( bez okna !) a monitor

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

50 tisíc je rozpočet. Pokud nepůjde o razantní rozdíl ve výkonu, né za každou cenu musí být rozpočet vyčerpán :pozor

Vlastní návrh nemám ( buďte rádi...)

Sestavení odladění beru do ceny.

Z monitorů co jsem koukal vychází tyto ->

Acer Predator XB252Qbmiprzx - LED monitor 25"
Acer XB241Hbmipr - LED monitor 24"
ASUS ROG Swift PG248Q - LED monitor 24"
Dell S2417DG GAMING - LED monitor 24" :hm :hm :hm
AOC AG241QG - LED monitor 24"

Při hraní je pro mě nejdůležitější plynulost obrazu, ne kvalita.
emvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2018 18:05

To máme GSync monitor za 15, Windows, profi práci, LN komponenty ... výkonové mi to k sobě nevychází.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emvv 24. 9. 2018 18:27

Víc se mi do PC nejspíš dávat nechce. Už ted se mi zdálo, že to bude zbytečně moc :hm

Jaký by podle tebe měl být rozpočet?
emvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2018 19:36

Kdyz to mas hrozne tezko, ptat se nadsence do HW na idealni cenu pocitace. Idealni cena v podstate neexistuje, protoze na rceni "sto lidi, sto chuti" je obrovsky kus pravdy. Na druhou stranu pro mne "pocitac za 50" je doopravdy pocitac za padesat tisic, nikoliv 30 za periferie, software a praci - to je pak logicky pocitac za 20.

Abych to dovysvetlil, displej 100% nechces s TN panelem (chces pokud mozno IPS) a kdyz uz tedy vis, ze bude displej stat pres deset tisic, je nejlepsi koupit rovnou tento: 17k

A kdyz k tomu dovyberu zaklad vykonneho LN herniho pocitace: 27k

... to jsme na 44 tisicich ... bez odladeni. Ale take bez graficke karty a bez procesoru. Idealne 8700k a RTX 2080, ale jen tyto dve komponenty mas za >30k.

17+27+30 ... s praci lizes osmdesatku.

Kupovat nic slabsiho nema smysl. Resp smysl to ma, ale ne ke 165Hz QHD monitoru. On celkove monitor dnes ma smysl okolo peti tisic a pak az okolo patnacti a nic moc mezi bych si nekoupil, protoze mi to ten smysl nedava. Utracet za QHD 60Hz kdyz mas PC jenom na hry smysl nema. Kupovat TN nemelo smysl uz pred deseti lety ... natoz v roce 2018. Novostavbu domu bez kanalizace by sis taky neporidil ... a podle mne jsou oba pripady tak nejak nastejno.

Kdyz uz ale vezmes ten velky a rychly monitor, potrebujes k tomu i adekvatne rychlou herni sestavu - jinak nema rychly monitor smysl, urcite ne pokud by na nem mela bezet slideshow 50fps ... a tim jsme v zacarovanem kruhu.

Co se Ti snazim vysvetlit ... nevidim smysl v montazi dame tomu osmivalce z R8 do kastle z Fabie - jako realne auto na kazdodenni pouziti by to byl nesmysl. Stejne tak ale nema smysl montovat brzdy nebo sedacky z Fabie do realneho Audi R8 s osmivalcem. To by byl nesmysl jeste vetsi. Chce to pouze si vyjasnit, zda clovek chce spise tu Fabii, nebo spise tu R8. Nikoliv pul toho a pul tamtoho.

Kudy z toho ven, to uz si musis rozmyslet Ty. At uz se rozhodnes jakkoliv, nemam problem Ti cokoliv nejen navrhnout, ale i sestavit a odvezt az domu do Ostravy, nebo odkudkoliv ze severu Moravy jsi. Rodinu mam v Olomouci, chatu v Jesenikach a kamaradu (i zakazniku) mam po Ostravsku hromadu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emvv 24. 9. 2018 20:03

Rozcházíme se u monitoru.
Prvotní návrh monitorů tam mám s tím, že 1080p by stačilo. Tím by byla nižší cena grafiky, protože by to v takovém rozlišení jelo pěkně. Na 144Hz monitoru nepotřebuji nutně 144fps, stačí míň.

Cca 8let zpátky jsem si koupil pc za 40tisíc. Taky na hraní. Vše složeno, funguvalo, FPS bez problémů, ale protože sem viděl ve hrách to, co teď eliminuje G-sync , nehrál sem skoro žádnou hru a PC sloužilo jen na Counter strike a internet.. Prostě to vídím a neuveřitelně mě to ****e .

Myslím, že jsem snad QHD na vlastní oči neviděl. A hrát v 1080p mi přijde standart ;] A jak říkám, nejde mi tak o kvalitu obrazu a pozorovací úhly, ale o plynulost hry..
emvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 24. 9. 2018 20:07

Problém je, že G-Sync monitorů pořád není moc a zvlášť v těch nižších cenových hladinách jsou to většinou TN panely. Ty jsou sice rychlé, ale za cenu bídných barev a pozorovacích úhlů. A koupit potom 27" G-Sync IPS monitor od Lenova za 13 tisíc, to cenově nedává příliš smysl.
https://www.czc.cz/lenovo-y27-led-monit ... 55/produkt
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2018 20:11

Když mně přijde hrozná (prosím neuraž se) ptákovina dát desítku za TN fullHD. Osobní blok možná.

I tak ale ten základ PC +/- zůstane stejný, procesor na hru stačí 8600k, grafika 1080. Níže bych nešel. (I tak Tě časem může zamrzet absence nových technologií grafiky.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emvv 24. 9. 2018 20:15

The Shitman píše:Problém je, že G-Sync monitorů pořád není moc a zvlášť v těch nižších cenových hladinách jsou to většinou TN panely. Ty jsou sice rychlé, ale za cenu bídných barev a pozorovacích úhlů. A koupit potom 27" G-Sync IPS monitor od Lenova za 13 tisíc, to cenově nedává příliš smysl.
https://www.czc.cz/lenovo-y27-led-monit ... 55/produkt


Problém u větších monitorů 27+ je zase s tím, že se doporučuje už to QHD. I když fakt nevím, jak to na takových monitorech vypadá, nikdy jsem neviděl.

24" monitory, které jsem dal do výběru v prvním příspěvku nepřichází v úvahu ? Bídné barvy nevadí, pozorovací úhly jsou z 60cm nepotřebné ne ?

-- 24. 9. 2018 21:23 --

KineCZek píše:Když mně přijde hrozná (prosím neuraž se) ptákovina dát desítku za TN fullHD. Osobní blok možná.

I tak ale ten základ PC +/- zůstane stejný, procesor na hru stačí 8600k, grafika 1080. Níže bych nešel. (I tak Tě časem může zamrzet absence nových technologií grafiky.)


8600k je cena 8000Kč, grafiku myslíš kterou prosím ( jsou od 8tisi - oprava. cena byla na aukru... po 20tisic )

Nové technologie - nemám vůbec přehled co je na světě teď . Chci aby hra fungovala plynule, nepotřebuji si minutu prohlížet kvalitu padajícího listí :roll: :nenapadne A možná ani nechci vědět, co za nové technologie jsou a měl bych mít :D Ale jeslit je něco o čem bych fakt měl vědět a o co přijdu, prosím název. Podívám se
emvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 24. 9. 2018 20:30

S fhd rozlišením na 27" monitoru je to o prioritách.

Na hraní her a konzumaci videoobsahu je to naprosto dostačující rozlišení. Člověk se většinou soustředí na samotnou scénu a detailů si nevšímá. Víc ho v tomto případě zajímá frekvence obrazu, barvy a pozorovací úhly.

Co se ale týká pracovního nebo kombinovaného využití, osobně je mi to díky velkým pixelům nepříjemné. Hrubý rastr, všechno nepříjemně velké a zubaté... Něco vyřeší škálování. Částečně. Na zbytek si ale uživatel musí zvyknout a to zvykání je hodně bolestivé, protože většina lidí už dnes nějaký jemnější displej používá nebo používala. Osobně bych musel mít druhý monitor na běžnou práci a na velkém fhd displeji pouze hrát.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2018 21:07

Ten monitor jsem měl a souhlasím s klukama, na hry dobrý, ale vše ostatní kulhá. Proto jsem pořídil QHD @ 165Hz. Sice je nutnost 1080Ti a je to návykové, ale práce a hry jsou zase o kousek dál ...

A když jsem porovnával vedle sebe 4k@60Hz a FHD@165Hz měl jsem jasno. Na práci 4k a na hry FHD. Takže kompromis QHD.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2018 22:15

U tech uhlu jde o to, ze pak kraje maji viditelne jinou barvu nez prostredek sceny, proste kdyz si das vyplnit monitor jednou barvou, viditelne to neni ta sama barva. Mne to vadi hrozne moc, nekdo to "nepozoruje vubec" ... stejne tak nekdo je hrozne haklivy na plynulost a nekomu "staci" i 30Hz ke spokojenosti. Nekomu vadi velke pixely, jinemu zase vadi nedotazene skalovani ve Windows a nebo prilis maly text.

Do toho potom flicker podsviceni, pripadny viditelny prekmit (overdrive) ... vybrat monitor je nejlepsi podle vlastnich oci a priorit. Ja sam za sebe 165Hz IPS QHD s GSync, jenze to je tech 15 az 20 tisic. Na druhou stranu jde o investici na dalsich par let, pricemz oci mas jedny a nahradni nedostanes.

-

Poznamka pod carou: Monitor ani dalsi periferie, ani software, se podle meho nazoru nepocitaji a ani nemaji pocitat do castky "mam pocitac za" ...

... protoze stejne tak by nekdo po ujeti pul milionu kilometru mohl rict, ze ma v garazi "auto za dva miliony" a pocitat "kupni cena + palivo + nahradni dily za dobu vlastnictvi + karavan + cena STK za dobu vlastnictvi" ... ale takhle se to nepocita a zustatkova hodnota takoveho vozidla muze byt z tech dvou mega treba 10%. A ten karavan si muze nechat k dalsimu autu.

Zastavam nazor, ze pocitac = bedna. Monitor neni pocitac, stejne jako treba karavan neni auto. Stejne tak monitor si muzes nechat k dalsimu pocitaci, az tento doslouzi a poleti do sberneho dvora.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2018 22:29

+1
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emvv 25. 9. 2018 08:22

Chápu Vaše obavy o kvalitu obrazu a nechcete doporučit něco druhoradeho, ale když tohle pomineme, protože já v detailech a nádheře zobrazení barev na monitoru netrvám a budeme se řídit mým požadavkem na 1080p i vzhledem k nízkému rozpočtu, je možné sestavit PC, který bude schopný výkonnostně utáhnout hry na tomto rozlišení ?
Pro doplnění -
Limit pouze skříně bez monitoru, sestavení a windows jak píšeš by byl 40 000 Kč
emvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 25. 9. 2018 09:54

Nejblíže stanoveným prioritám a splnění ostatních podmínek jsi přibližně na limitu s touto sestavou - 42 224,- Kč

Na TSBohemii můžeš na tuto sestavu uplatnit cashback na 1600,- Kč. Raději bych tam viděl GTX1080, ale to už bych byl dost nad limitem.

Varianta B ) je pokusit se sehnat slušnou bazarovou grafiku, které se bude někdo zbavovat kvůli přechodu na nové grafiky..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 25. 9. 2018 10:35

Nebo obětovat něco málo z ticha. Bez zátěže na tom budeme stejně, jen při hraní se ozve grafická karta.

42 086,- Kč

Ideální by bylo si počkat na nějakou akci. Nedávno se stejná karta dala na Alze koupit za cca 13 tisíc korun.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků