Herni PC 50 000Kc, LN + monitor + sestaveni, odladění

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 9. 2018 11:56

Minulý týden byla 1080 na Bohemce 12990. Armor, ale koho to za tu cenu zajímá? Accelero a hotovo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satikcz 25. 9. 2018 12:59

Co vidis ve hrach a GSync by to mel eliminovat? Jen at ti potvrdime, ze to je ono, uz jsem potkal spoustu lidi, co si mysleli o GSync neco a pak zjistili, ze GSync resi neco uplne jinyho.

Mozna to vis spravne, ale jen to pro jistotu.

A 144Hz tu vec co resi GSync taky snizuje, ze uz to pak neni skoro vubec videt.
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emvv 25. 9. 2018 18:49

Levnější SSD v Shitmanově sestavě mi pasuje líp. ;]

Hluk... jeslti bude potřeba dokoupit větrák a ten rozdíl budu tak razantní, že se mi vyplatí koupit 1080... Tak proč ne, ale co jsem koukal na srovnání ve hrách, extra rozdíl nebyl.

satikcz píše:Co vidis ve hrach a GSync by to mel eliminovat? Jen at ti potvrdime, ze to je ono, uz jsem potkal spoustu lidi, co si mysleli o GSync neco a pak zjistili, ze GSync resi neco uplne jinyho.

Mozna to vis spravne, ale jen to pro jistotu.

A 144Hz tu vec co resi GSync taky snizuje, ze uz to pak neni skoro vubec videt.


Nedávno jsem na razil na videa, kde byl obraz rozdeleny na v-sync on , off a vedle g-sync. Ty první dva jako bych viděl u sebe... Dosekavani obrazu a rozdělení obrazu ( přesunutý obraz) . A když sem koukal na obraz s g-sync, nejak sem se zamiloval..
emvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod satikcz 26. 9. 2018 11:37

Jeste je otazka, jestli bys to videl na 144Hz monitoru s Vsync off, ale jo, pokud bys to mel hlavne na singleplayerovky, tak gsync neni spatnej, hlavne teda u 60Hz monitoru je to docela znat.
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emvv 26. 9. 2018 12:17

Jo, nejhorší je to nemít kde vyzkoušet a proto to radši zaplatím a budu mít.. Než dopadnout jak osm let zpátky, kdy jsem nakoupil a nehrál.
Monitor těsně před výberem nakonec vyhraje doporučovaný AOC AGON AG271QG 27" .

A oželím židli DX Racer kvůli rostoucímu rozpočtu..
emvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 9. 2018 12:30

Satik ho má a je spokojený (3x). Já jej mám taky a super. :)

DX Racer bys měl oželet hlavně kvůli (ne)ergonomii. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emvv 27. 9. 2018 08:36

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... DO012VMJ01

Vzal bych teda tuhle sestavu a ještě dotaz. Za pár let bude stačit dokoupit kvalitnější grafika abych prodloužil o další dva roky životnost celého PC.. ?
emvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 9. 2018 08:50

Nejspíš ano.

SATA SSD tam máš naschávla? :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emvv 27. 9. 2018 09:45

Nechci na nikoho svádět, ale tohle mi sestavil p. Shitman :D
V čem je problém u HDD ?

- osobně by mi myslím stačilo 250GB .. To mám teď tak dva roky a místo nechybí..
Naposledy upravil emvv dne 27. 9. 2018 09:50, celkově upraveno 1
emvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 9. 2018 09:49

Osobně mi u herního počítače nepřijde disk až tak strašně důležitý. Špatný SSD to není, nvme jsem nepoužil s ohledem na cenu, resp. chtěl jsem se dostat blíž k limitu který byl v tu chvíli 40k bez periferií. Kdyby se jednalo i o jiné než herní využití, tak bych volil jinak.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emvv 27. 9. 2018 10:01

ještě prosím..

1) Budu moct zapnout k této sestavě dva monitory ? :]

2) jen pro info.. v popisu desky je SLI, takže do budoucna budu moct koupit stejnou grafiku a mít dvě, nebo to je zbytečné a výkonově bude lepší 1x např. 2080 ?
emvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 9. 2018 11:00

Jasný v pohodě. Já jen jestli to není náhodou omyl. :)

Jedna je vždy lepší.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 9. 2018 16:38

Jak zde jiz padlo, jedna rychlejsi karta je lepe, nez dve starsi karty. S ohledem na spotrebu, na pritomnost novych technologii atd.

Dva monitory dnes obslouzi libovolna integrovana grafika, pokud k tomu deska ma vystupy. Dedikovane karty stredni a vyssi tridy pak dovedou obslouzit monitory zpravidla hned ctyri.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků