Windows PC k projektoru

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kazatop 26. 9. 2018 11:17

Požadavek nehlučnosti: Classic
Účel pořízení sestavy: 100 pct filmy, full hd, 4k
Finanční limit: 10-15 tis., je jasné, že něco komponenty stát musí, ale chci nejlevnější možné pro stanovený účel sestavy.
Operační systém:vlastní windows 10
Sestavíte se sami: Mini ITX stavět nechci, takže raději odborník
Taktování: NE
Periferie: Ne

Ahoj, u domácího projektoru mám Lenovo Q190, i3-3217U, které ale neumí přehrávat x265, kouše se to a výkon na sto pct. Protože v té krabičce nejde měnit komponenty, chci novou bednu. Nechci r-pi, android boxy, NAS-y, nic takovýho, pouze windows.
Nepřekročitelná podmínka je, že se to bude montovat do case https://www.mironet.cz/spire-powercube- ... +dp186179/, protože ten se mi vejde do televizního stolku.

Tím pádem to musí být na mini ITX desce. Chtěl bych, aby počítač uměl přehrávat x265 a byl ready na 4k projektor, který asi přijde k vánocům.. :-)
Když se dívám na nabídku AMD, tak jsou dražší AM4 desky, ale asi by stačil jenom procesor s integrovanou grafikou, která by měla být dostačující pro x265 a 4k filmy, např. RYZEN 3 2200G. Nebo by mohl stačit i za nedlouho v prodeji Athlon 200GE? Když to vezmu z nabídky od intelu, tak desky jsou sice levnější, procesory taky, ale nejsem si jistý, jestli to ty levnější komponety od Intelu zvládnou přehrávat či jestli bude potřeba extra GK. Údajně dle nějakého testu se tam vejde, ale jen jednoslotová. (co to je? která je pro popsaný účel dobrá?)
Chtěl bych tam SSD na systém(bud normální nebo M2 podle desky) 180-240GB a k tomu cca 4-8 TB HDD.
K tomu dodám, že mám taky redukci do 5,25 pozice https://www.mironet.cz/akasa-akhda01-ss ... +dp179394/.

Dále potřebuju SPDIF výstup na domácí kino.
Paměti a ostatní jsem neřešil, prostě nějaká klasika.
Jakou cestou bych se měl vydat a kde si dát pozor? Díky.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 4. 10. 2018 12:57

Vím že jsi psal že nechceš android box, ale když to vezmu kolem a kolem.

nvidia shield cca 5K (zvládne to všechno bez sekání, má kvalitní výstup obrazu), zbytek peněz se může dát do NAS a disků.

Sám mám 4K projektor s shieldem propojený přes AV Receiver a nemůžu si stěžovat. Mám tedy i miniITX bednu na nějaký hry + TV, ale ten shield na filmy je plně dostačující po instalaci KODI. U těch PC sestav to chce dát pozor na to, aby ta integrovaná grafika dala 4K@60hz .

Co bereš tím domácím kinem? Máš AVR a nebo nějaký all-in-one?
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků