Kancelářské PC + monitor do 15.000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 9. 2018 09:57

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - Classic/Semi-LN
UCEL PORIZENI SESTAVY - 50% internet, 30% kancelařina, 20% flash hry
FINANCNI LIMIT - do 15.000 včetně monitoru
OPERACNI SYSTEM - Prosím zahrnout Win 10
SESTAVITE SI PC SAMI? - Sami nebo Alfa, případně dle nabídky
BUDETE TAKTOVAT? - Není nutné
MONITOR + JEHO ROZLISENI? - KineCZek mi k mému PC doporučil https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400000000003ZEG a líbí se mi, použil bych ho znova
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? - Skříň + monitor, SSD disk mám

Ahoj,
tchán potřebuje nový počítač na kancelařinu (program Praktik) a domácí používání (primárně internet, občas nějaké flashové hry typu Mahjong apod.). Zároveň chce, aby to nějakou dobu (třeba pět let) na tyto účely vydrželo.
SSD disk jsem mu dal na zrychlení už před nějakou dobou do starého All-In-One PC, takže ten bych určitě chtěl použít znovu (Crucial M550 to tuším je, 256 GB).
Hrozně se mně líbí mé herní PC sestavené KinceCZkem, u něhož jsem poprvé ocenil LN nehlučnost (a ano, už jsem vyměnil i ten monitor :D), proto bych pro tchána chtěl podobně nehlučný počítač. Jeho požadavek je ale i dát vše do menší krabice, aby mu PC nezabíralo tolik místa na stole... Takže Fractal Define Mini C asi nebude to pravé.

Doporučíte něco? Procházel jsem doporučené sestavy, ale rok 2017 je přeci jen už nějakou tu chvíli dozadu. Díky moc!
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 27. 9. 2018 15:19

Marně přemýšlím na co jsem zapomněl u klikání sestavy ale... Jsem na 13 800,- Kč vč. monitoru a dokonce rychlého SSD. Je to v malinké skříňce, která půjde zavěsit za monitor (takové home-made Allinone).

Samozřejmě se dá popřípadě použít SSD co máš doma a tento tam nedávat.. Vše záleží na tobě..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 9. 2018 16:33

To vypadá velmi dobře, asi zvolím akorát to SSD ze starého PC (přecejenom nemá skoro nic nalítáno a bude podle mě OK).
Jenom teda: nevím, jestli případně nebude chtít ještě DVD mechaniku - tam je asi víceméně jedno, co vyberu?
A bude se to kupovat na firmu, Windows k tomu chci vzít tyto z Aukra - https://aukro.cz/windows-10-pro-faktura-6930143725 - je tam případně nějaký problém?

Díky.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 27. 9. 2018 16:49

Zbytečně drahý Win. Všechno jsou to stejně MAK licence. Pokud by to byla OEM nebo Retail licence, tak je to za 300 dobré. Můžeš se prodávajícího zeptat.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cheriano 27. 9. 2018 17:39

Case podporuje pouze slim DVD mechaniku,a mám tušení že v této konfiguraci se tam stejně nevejde..ale počkej na odpověď Kaulika,a pod...
cheriano
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 27. 9. 2018 21:36

Dvd bych řešil externí USB mechanikou. Je to jednodušší a dá se použít u více zařízení.
Chipoun
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků