Upgrade: Hry, 10-12k, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Adoptovanej 29. 9. 2018 19:41

Ahoj,
doklepával jsem sestavu s i5 650, 16GB ddr3 RAM. Dokoupil jsem si do ní SSD, gtx 1060 a PSU Seasonic s12ii-620. V některých hrách už je ale bottleneck procesoru znát (většinou EA hry a WoW) a rád bych sestavu obměnil.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: classic
UCEL PORIZENI SESTAVY: čistě herní
FINANCNI LIMIT: zhruba 10-12 tisíc
OPERACNI SYSTEM: mám W10
SESTAVITE SI PC SAMI: Ano
BUDETE TAKTOVAT: Ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI: FullHD 60hz


RAM: https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-16 ... 31/produkt
CPU: https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-2600/233925/produkt
MB: Nemám tucha

Nepodstatný řeči který netřeba číst, ale rád se o nich dozvím víc

CPU
Vždy jsem měl intel sestavy, ale po shlédnutí testů i5 8400 vs Ryzen 5 2600(x) jsem dospěl k závěru, jestli nebude výhodnější (vzhledem k cena/výkon) sáhnout po AMD? Nemám v plánu taktovat, bude stačit základní chladič?

RAM
Rovněž jsem si chtěl zjistit něco o RAM. Narazil jsem na názory, že v případě AMD je žádoucí 3200Mhz paměť, 2400 je prý omezující. Jiní zase říkali, že je tento rozdíl u karet 1060 a starší nepoznatelný. Jaké jsou vaše zkušenosti? Jak moc se musím zajímat o časování? Je CL18 moc?


Díky
Adoptovanej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 10. 2018 10:46

U AMD bere frekvence.

Napsal bych, ať jdeš do Intelu, ale protože Intel na "consumer" segment sere. Tak nezbývá, než vzít AMD.

Pokud tě nezajímá hlučnost, dá se doporučit ASUS PRIME B450-PLUS. Mám M.2 a je celkem v pohodě když nechceš taktovat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 10. 2018 12:03

Ja bych precijen tu i5 8400 ... ale byl by to beh na dlouhou trat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 10. 2018 19:57

Tak jakože jo... ale... víme... :)

Když Intel radši dělá modemy do Jablek. No nedivím se jim.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 10. 2018 21:09

Tak o provizi je dnes 3/4 světa, že jo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adoptovanej 9. 10. 2018 07:46

Ahoj, náhodou jsem zaregistroval odpovědi, tak jen chci říct, že jsem nakonec do toho AMD šel. Vzal jsem i ty 3200Mhz RAM a desku Gigabyte B450 Aorus Pro. Musel jsem teda vzít i větší skříň (v původní skříni bylo mATX) https://www.czc.cz/silentiumpc-gladius- ... 36/produkt

Příjemně mě překvapil i ten boxovej chladič (na žádný OC to není, ale to ani nemám v plánu :D) a využití procesoru ve hrách (díky HT). Teplota procesoru se v idle pohybuje okolo 38°C, v zatížení max 58-60°C (GK v zatížení taky nějakých 60°C).

Ještě tam mám místo na dva větráky, má význam je zapojit? Kdyžtak mi nějaký prosím doporučte, nemusí být naprosto tichý, ale řvát to taky nemusí.

Pokud byste se chtěli podívat, můžu poslat jak to uvnitř vypadá :)
Adoptovanej
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků