Herní PC do 32K včetně monitoru, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mika018 30. 9. 2018 09:26

Zdravím,

Požadavek hlučnosti: Classic, samozřejmě čím tišší, tím lepší, ale uvědomuju si, že ve stanoveném limitu si vyskakovat nemůžu.

Účel pořízení sestavy: přibližně 3/5 času stráveného na pc zabere hraní her, zbytek připadne na nenáročnou práci, internet a sledování filmů. Co se samotného hrání her týče, nejsem příliš náročný hráč, spokojím se se solidními detaily na full hd v následujících 2-3 letech, preferuji rpg, strategie, fps hry nehraju vůbec.

Finanční limit: do 32.000 včetně monitoru.

Operační system: mám Windows 10.

Sestavím si PC sám? Ne, nechám na lidech s většími zkušenostmi.

Budu taktovat? Ne, chci se vejít do limitu.

Monitor: prosím zahrnout do celkové ceny, moje představa je Full HD; VA; flicker free; uhlopříčkou si nejsem jistý, žil jsem v domnění, že pro toto rozlišení je nejvhodnější 24, ale možná je únosná i 27, nechám si poradit.

Kupuješ i periferie, nebo jen holou skříň? Jen skříň.

Další požadavky:

1. Prosím pouze o jeden větší SSD disk (500GB), na méně potřebná data mám k dipozici 2 externí disky

2. s ohledem na dostupnost a vyšší ceny některých intelovských procesorů (v mém případě i5-8400), je možná i sestava s AMD? Nebo bude lepší počkat na naskladnění core; všiml jsem si, že v doporučených sestavách či tématech varianty s AMD nejsou. (Ano, vím, že procesory AMD jsou plnohodnotná náhrada za intel a znám i klady a zápory obou variant, ale v navrhovaných sestavách vídám jen intel, tak předpokládám, že pro to existuje důvod, sám mám zkušenosti jen s intelem).

Předem díky za rady a návrhy.
mika018
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 9. 2018 16:23

Co kdybych Ti rekl, ze za svych 32k muzes dostat stroj se 6GB verzi GTX1060 a procesorem se sesti jadry od intelu z rady CoffeeLake? To vse na moderni zakladni desce s chlazenou napajeci kaskadou a solidnim zvukem, se 16GB RAM, 500GB SSD, 1TB datovym diskem ... v odhlucnene skrini a hned s aftermarket chladicem graficke karty, to znamena LowNoise bez jakehokoliv vlivu na zaruku?


32.178,-Kc


V cene kosiku je samozrejme i 24" fullHD IPS panel, dokonce se 75Hz obnovovaci frekvenci.



Vyse uvedeny navrh je LOW NOISE sestava. Pro uplnou definici pojmu LOW NOISE viz: ODKAZ.

Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.

Dalsim faktem pak je 100% jistota neuspechu, pokud bychom uvazovali nad myslenkou nechat tuto sestavu skladat v eshopu. Sestavy s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy sestavovat odmitaji, k cemuz maji hned nekolik rozumnych duvodu.


BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků