Herní PC / Classic-LN / 42k + občas editace videa

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RadekStary 7. 10. 2018 17:22

Zdravím, rád bych vás požádal o pomoc se sestavením PC, pokud možno vybrat komponenty již na Alza.cz, aby komponenty byly dostupné a ve stejné cenové relaci.

POŽADAVEK HLUČNOSTI: Classic, může být i trochu LN pokud to lze, ale nepožaduji, stačí když to nebude startující boing

ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY: cca 70% hry, 20% editace z GoPro videí, 10% běžná práce

FINANČNÍ LIMIT: 42 000 Kč

OPERAČNÍ SYSTÉM: Nezahrnovat do ceny

SESTAVÍTE SI PC SAMI: Ne, využiji služeb Alza.

BUDETE TAKTOVAT? Nebudu.

MONITOR: Momentálně mám 27" 1920x1080 (časem pořídím druhý, nyní nezahrnovat do ceny)

KUPUJETE I PERIFERIE: Jen skříň (rád bych Fractal Design Define R5 White)

Mockrát děkuji za případnou pomoc.
RadekStary
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 10. 2018 18:40

Moc se omlouvam, ale seznamy na Alze bohuzel nedelam. Micha mi to potom seznam doporucenych a oblibenych a vim_ja_vubec_jakych_dalsich vyrobku. Proto prosim prijmi s omluvou kosik na Alfu. Ja sam bych si ted v dane relaci bych koupil toto:

41.032,- Kc

Vykonove k fullHD monitoru vice nez dostacujici. Bez zateze (office, net) velice ticha sestava. V zatei jedine, co bude trochu slyset, jsou ventilatory chlazeni graficke karty. Procesoru by velice prospel DELID, ale ten je na Alze naprosto brutalne predrazeny.

Vim, ze pises, ze sam taktovat nebudes ... ale co kdybys dostal celou hotovou sestavu az domu na stul hotovou, uz pretaktovanou, odladenou ... ? Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 10. 2018 18:44

Vidím tam malej prostor...

Takže doporučím velmi povedený disk od Adata -> https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1

Vleze se do limitu a budeš mít M.2 NVME místo SATA. :)

Má velmi vysoké IOPS a snese i nějakou tu zátěž.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 7. 10. 2018 19:56

To NVMe co postuje Python je za tu cenu super. Začal jsem je osazovat do sestav a šlape to pěkně.

Také čekám na nové Crucialy P1, které budou brzy na trhu a cena bude ještě o chlup lepší. Ale to je již QLC.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 10. 2018 20:17

QLC super nebude... :D

To Adata je hned za Samsungem EVO a PRO a stojí cca polovinu. Super byl Hellfire (MLC), ale toho už moc není.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RadekStary 8. 10. 2018 09:41

Děkuji všem za rady a návrhy.

Udělal jsem na alze seznam výše uvedených komponent od KineCZek + případně změna disku a měl bych pár dotazů.

1. Na alze jsem nenašel větráčky ARCTIC F14 Silent, je možné je něčím nahradit? + Grafickou kartu jsem našel jen MSI GeForce GTX 1080 GAMING 8G.
2. K uvedené základní desce přidávají chladič Cooler Master Hyper H411R, je dobré zvažovat tento chladič a nekupovat další? Případně tento pak prodat?
3. K disku: Co bylo myšleno tím, že je tam malý prostor, je myšleno jakože uvnitř case? Nebo kapacita disku?
4. Není na dnešní dobu pouze jeden SSD disk o velikosti 480 GB málo? Plotnové disky už se nedávají? Sice mám nějaký externí disk, ale nerad bych stále dokola přesouval soubory.

Děkuji moc a omlouvám se, pokud některé dotazy zní trošku více lajcky.
RadekStary
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 10. 2018 10:13

Prave to + je u grafiky vic nez 10% narust vykonu ... uz kvuli tomu bych toho zeleneho panacka zvazil.

Zdarma poskytovany CM H411 je bohuzel jen takova imitace chladice, kterou bych osadil maximalne na i3. Na cokoliv vykonnejsiho se uz bohuzel nehodi - kdyz to prirovnam k autum, tak (soudny) clovek si na 450konove RS3 take nekoupi cinske pneumatiky, byt se v pozadovanem rozmeru budou vyrabet).

Prostorem myslel kolega Python /smim -li si dovolit odpovidat za nej/ fakt, ze v rozpoctu zbyva par stokorun na lepsi SSD. Ja ten "prostor" ponechal, protoze ma Alza vyssi ceny, nicmene kolega jej smysluplne vyuzil a ja proti tomu nic nenamitam.

Plotnove disky uz se davaji, ale lze je resit externe pres USB3, lze je resit dokoupenim dodatecne ...

F14 Silent zeleny panacek opravdu nema. ROzumna substituce s podobnou urovni tichosti mne ale ve stejne cenove hladine nenapada. Vzhledem k tomu, ze zeleny panacek nema ani vykonnejsi " + " verzi grafiky (ktera ma uz z vyroby vyrazne rychlejsi pameti, ktere navic jdou luxusne taktovat), hodil bych po nem vidle a nakoupil v Bohemce / Alfe (jedna firma).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RadekStary 8. 10. 2018 11:43

Ač vypadá, že zelený panáček zatím nevychází úplně představ, tak i tak bych u něj rád zůstal. Kartu bych tedy případně dokoupil jinde, ale s těmi větráčky nevím, kdybychom cenovou relaci mírně přešvihli jaké možnosti se nabízejí?

Ještě bych zmínil, že zatím opravdu taktovat neplánuji, pokud bych to v budoucnu dělal, určitě bych se obrátil poté na někoho z vás, nicméně nyní ne.

Děkuji za veškeré ujasnění a rady.
RadekStary
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 10. 2018 11:49

Tak to nech udelat u panacka bez karty a kartu kup bokem. :)

Ventilatory lze vzit Redux 900, ty jsou drazsi, ale i lepsi nez prvne jmenovane. Pripadne jestli panacek ma F14PWM, ale ty jsou hlucnejsi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 10. 2018 11:49

Přesně tak! Myslel jsem prostor co se týká financí.

Rozmyslel bych se s tou Alzou :) přeci jen Alfa má vše o potřebuješ. A skládání se myslím dá domluvit, ale jist si nejsem.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 10. 2018 11:49

Tak minimalne u Tebe nebo u mne se da domluvit skoro cokoliv, ne? ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 10. 2018 11:50

Pravdu máš :)

Měl jsem na mysli Alfa / Bohemka.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 10. 2018 11:52

Ja vim. I u nich to domluvit lze. :) Ale kdyz uz domlouvat skladani, tak poradne, tzn DELID tekutym kovem, OC a ticho.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RadekStary 12. 10. 2018 11:27

Děkuji vám za doporučení a názory, nakonec jsem se rozhodl tedy ne pro zeleného panáčka, ale i zde(alfa) jsem nyní narazil, že grafická karta je již vyřazena, dále jsem našel 1080 s X, nicméně nevím, jaký je zde a mezi klasickou a "+" rozdíl a zda se vyplatí?
RadekStary
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 10. 2018 12:33

Plus má 11GHz paměti. X plus taktéž. Normální, x, z se liší pouze frekvencí jádra, tu neřeš - to řeší Afterburner.

Plus se možná vyprodala ... možná znovu bude, kdo ví.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků