CAD SolidWorks / 80 000 / classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod brosqikk 19. 10. 2018 09:05

Zdravím,
rád bych poprosil místní odborníky o radu při sestavení nového pracovního PC výhradně pro SolidWorks.

Požadavek na hlučnost: classic
Účel pořízení sestavy: 90% SolidWorks, 10% internet, outlook
Finanční limit: 80 000CZK (nemusí být vyčerpán)
Operační systém: Win10pro
Stavba sestavy: Alfa, nebo někdo z místních
Taktování: Ne.
Monitor: Ne
Periferie: Pouze skříň

Pracuji se soubory o velikostě cca 300MB a aktuální sestava to už nedává. Předvybral jsem si komponnety, dle doporučení výrobce Solidu...prosím o zhodnocení, případně optimalizaci komponnet pro co nejvyšší výkon, počítač nekupiji na jeden rok. Třeba u grafiky vůbec nevím.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... 06011ZUR01

Děkuji za každou radu.
brosqikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 10. 2018 13:33

Jak dlouho si muzes dovolit byt v pripade poruchy bez pocitace? Dokazes fungovat bez te stacnice 30 dnu?

Pokud ano, muzeme se zacit bavit o skladacce.

Pokud NE, oslov nektereho z obchodniku DELL o workstation pro SolidWorks s NBD zarukou, tzn se Ti hned nasledujici den budou venovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malay 19. 10. 2018 13:35

Deska ani CPU neumí quad channel, tak si vem RAM v konfiguraci 2x16GB, s jejich frekvencí to přehánět nemusíš, protože přínos vyšší frekvence nebude ani měřitelný, stačí 2666MHz.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brosqikk 19. 10. 2018 19:15

Původně jsem přemýšlel nad hotovou sestavou od Dellu nebo HP, ale kupované sestavy jsou vždy kompromis. Chtěl bych tam právě ten procesor, který jsem si vybral. Solid neumí moc fungovat multivláknově, takže spousta jader výkonu nepřidá, výkon děla frekvence. Právě ten jsem v hotové sestavě nenašel.
NBD záruka je super, ale....Mám záložní PC, to které mám aktuálně - zbavovat se ho nebudu.
Pokud by mi někdo doporučil hotovou sestavu - uvítal bych to.

Za poznámku RAM moc děkuju...spíše se zkusím podívat po nějaké která by quad uměla, až poté bych jej oželil.

Díky Všem!
brosqikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 10. 2018 12:12

Zdroj musí přijít vyměnit. Pokud to nemá být startující letadlo, tak i chladič na GPU, takže i jiný GPU. Bude toho dost..

Zkus popsat na čem teď děláš a co tě brzdí ? U GPU by mohla stačit na kreslení slabší karta.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2018 13:04

Jak zde jiz padlo ... velikost souboru nemusi byt urcujici. Pro predstavu alespon pribliz, co na tom s cim delas. Idealni by bylo uvest i soucasnou sestavu a jeji real life zatizeni, tzn zjistit, co nestiha a prizpusobit tomu novy navrh.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brosqikk 23. 10. 2018 22:04

Problém je se soubory o velikosti cca 300MB a více. Jedná se o sestavy složené z mnoha stovek dílů, například výkres kolony sil, včetně technologii....tedy potrubí na plnění, vyprazdňovaní, provzdušňování, elektroinstalace, pneumatika atd. ve zkratce se jedná o technologické celky různých výrobních procesů.

Aktuálně mám:
Intel Xeon E3-1231v3 3,4Ghz
16GB RAM
Quadro K2000 (2GB DDR5)
SSD od WD, modrá řada

Kolega má podobnou sestavu s i7
Intel Core i7-3820 3,6Ghz
je to stejný....


Při rotaci sestavou Solid kolikrát úplně vytuhne, zbělá monitor a pár vteřin se nic neděje, pak se to překreslí. Ramka je plná tak na 65%, vytžení disku zanedbatelné a procesor v součtu tak na 30-40% a kdyžvezmu nejvytíženější jádro tak na 80%. Osobně bych řekl, že to nedává grafika, nebo celkově propustnost sběrnic, ale nevím.

Když vezmu co doporučuje přímo dodavatel solidu:
i7-7820HQ
2x16GB DDR4 2400,
512GB SSD m.2,
Nvidia P3000/6GB
Žádný zázrak a peněz zato chtějí neskutečně.

Chtěl bych mít na chvíli zase pokoj, stávající mám tak cca 4roky.
brosqikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 24. 10. 2018 07:15

Hmm.. na toto budou asi jiní experti, já se pokusil aspoň něco okolo načíst a nejlépe shrnutý mě to příšlo tady.

Na většině stránkách se shodují, že frekvence procesoru hraje prim (takže intel)
Ramky ideálně aspoň těch 32GB
Grafika jako "zlatý střed" Quadro P2000
A slušný NVMe SSD.

Od oka si myslím, že do limitu by ses s tímto neměl mít problém vejít.. Kompletní návrh, ale v tomto spíš nechám na zkušenějších.. Přecejen tady čerpám jen z toho, co jsem načetl..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 10. 2018 08:15

Ideální by imho byla Radeon Vega FE. Ne o moc dražší, než Quadro P2000/P3000, ale výkonem přeci jen někde jinde. Škoda, že se už neprodává; leda e-bay, apod.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brosqikk 24. 10. 2018 22:03

- U procesoru asi zůstanu,chladič vezmu následujcí
https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400060000003LO1
základní desku nahradím za nějakou s chipsetem Z390 kde je plná podpora 9. generace porocesorů intel.
https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400060000004HBQ
RAM nahradím dle rady za
https://www.alfa.cz/product.php?eid=105140082E27E283MG0
U Grafiky tam váhám mezi P2000/P4000 jestli dvojnásobná částka zato stojí.
SSD ponechám

Zdroj bych si nechal s dovolením doporučit, zrovna tak případně chladič CPU, CASE jsem zatím nevybíral, ten tak důležitý není.

Díky všem za ochotu!!!
brosqikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 10. 2018 00:49

Asi bych ještě jednou zvážil hotovku od DELLu, ideálně s NBD na 5 či více let. Pokud kontaktuješ někoho ze sales, budou schopni sestavu přizpůsobit / nakonfigurovat na míru dle požadavků, včetně procesoru. Kontakty zde: https://www.dell.com/learn/cz/cs/czdhs1/campaigns/contact-us-czech
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brosqikk 25. 10. 2018 21:47

Zítra zkusím a uvidím jak budou pružní zato nic nedám....je pravda že NBD záruka by v celku nebyla špatná a bylo by to celkem bez starostí.

Díky.
brosqikk
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků