Herní PC - 30 bez DPH

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vuLva 23. 10. 2018 13:31

Tak to je gól... :D
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 23. 10. 2018 14:58

:D tak nevím, v kolika skříních by se to vůbec využilo.

No u mě s přimhouřením oka.. 1 HyperX tam mám a trochu vidět je.

Obrázek
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobisek_ 30. 10. 2018 17:24

Proč B360 a ne Z370? proč každý dává základovky kolem 2K když jsou kolem 4-6K herní? jakej v tom je rozdíl, jinak sestava slušná, zvažuji ještě upravy, když tak bych se obrátil do SZ
bobisek_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 10. 2018 17:58

Rozdily mezi chipsety zna Wikipedia, pripadne technicky rozbor treba u prvnich recenzi CoffeeLake.

Letecky a laicky vzato je jediny vyrazny* rozdil mezi B360 a Z370 pouze v (ne)moznosti pretaktovani procesoru.

To znamena, ze pro -k procesor (8350k / 8600k / 8700k / 9600k / 9700k / 9900k) vybirame mezi deskami s chipsetem Z370 nebo Z390 (rozdily mezi temito dvema nejake jsou, treba v USB radici, ale nejsou az tak podstatne).

Jinymi slovy to take znamena, ze pro vsechny ostatni procesory, ktere nejsou "unlocKed", tedy nemaji v nazvu -k, by byl priplatek za Z370 zbytecny.


HERNI zakladni deska ... nic takoveho neexistuje. Veskere "gaming" kudrlinky jsou jen marketingovy vymysl. Osudova trefa do cerneho a obrovsky uspech. Ale co do funkce je uplne jedno, jestli budes hrat hry na desce B360 TUF a nebo na MAXIMUS_AORUS_FATADE8ILITY_ SUPERULTRAMEGAHYPERBLASTERGAMING_COSI.

Deska za deset tisic z nikoho lepsiho hrace neudela - jakkoliv vyrobci tvrdi, ze nepritele driv uvidis a lepe uslysis a rychleji zastrelis, protoze maji super HERNI sitovku a HERNI zvukovku a HERNI radu grafik ... pravda je takova, ze s grafikou Armor nebo jine zakladni rady a deskou B360 nepoznas rozdil - jen priplatis za placebo.

U grafik je rozdil mezi ARMOR a Gaming ve chladici, v taktech, teplotach, hlucnosti a diky tovarnim taktum i (v jednotkach %) ve vykonu. Priplatek jsou ale desitky procent, takze je na zvazeni kazdeho jedince, ze ktere strany to vezme.


U desek je ten rozdil jeste mensi. Treba Maximus Apex, nebo jine opravdu top-end desky mohou smysl ... ale pouze pro pretaktovani. Coz ovsem neni pripad sestavy za 37tisic. (A mimochodem TUF je pry - podle ASUSu - jejich sice nizsi, ale "takygejmynk" rada desek.)



* cti: takovy, kteremu stoji za to podrizovat vyber zakladni desky



---

omlouvam se za delku
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobisek_ 30. 10. 2018 20:20

Do taktování se pouštět nebudu, už jsem tak před 12 lety odpálil počítač. Zeptám se následovně, to co jste mi sestavil mi zaručí hraní ve FULL HD na plné detaily? Nechci se limitovat..

Cities of Skylines,Train Simulator 2018,PUPG

Počítač bude jen vyloženě na hry, na práci atd mám Macbook..
bobisek_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 30. 10. 2018 23:13

na FHD s RTX2070? ano rozjedeš vše dneska vydané na ultra detaily..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2018 10:12

1oo% vsechno na plne detaily s vyhlazovanim. Za to rucim.


Mimochodem ten levny Armor je koupe stoleti. Vykon po OC dokonce kus od kusu prekona Gaming Z. Ve hmotnosti je rozdil 400g (Armor 1,1kg a Zetko 1,5kg), mj Armoru chybi dve faze, ma mensi ventilatory i pasiv.

OVSEM

Hlucnost ve finale neni zdaleka takovy rozdil jako treba u minule rady (tzn 1080 Armor a 1080 Gaming), PCB je totozne (obe jsem mel rozbrane) a chladic stale VELICE DOBRY pro classic sestavu.

Zkratka a dobre, za tech trinact a pul tisice ta karta nema chybu. Spatna dostupnost je pouhym dusledkem drive zmineneho, nikoliv chybou vyrobce.


---

Jeste 5ks mam volnych ... kdo je chcete do sestavy => soukroma zprava. Core i3 / i5 / i7 / i9 take skladem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků