Herní stroj, ~100k Kč, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vasam 11. 11. 2018 17:22

@KineCZek Díky za objasnění.

Dobře, vychází mi tedy z toho, že pokud bych přistoupil na delid, je 8600K jasná volba.

Pokud by delid nebyl, tak... 9700K? Nebo je to úplná blbost? Dívám se na nějaké recenze a s NH-D15 to těch ~5GHz zvládá. S 8600K bychom se dostali někam na 5.2GHz, že? Je těch 200Mhz takový rozdíl, resp. vyplatí se navíc 200Mhz výměnou za 2 jádra? Jasně, porovnávám trochu neporovnatelné - ST a MT výkon - ale i tak.

S těma jádrama u her. Jasně, jako požadavek asi >2 jádra asi ještě hodně dlouhou dobu nebudou. Ale pořád mi v hlavě hlodá červík, že v podstatě stojíme na hranici další generace konzolí (co si budem povídat, trend her na PC do jisté míry určují konzole) a asi lze očekávat větší podporu pro víc jader (což jde asi ruku v ruce i s tlakem od AMD, které se to snaží hnát počtem jader).
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 11. 11. 2018 17:37

nevím jestli to víš, ale ve 4k už nepoznáš rozdíl mezi 2700x a intelem
tam už vše závisí na grafice
pokud to víš, tak sorry, byla to poslední zmínka o to hrozném amd :-[
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 11. 11. 2018 17:50

To on určitě dobře ví, když ho tak rychle odsoudil.
Stejně jako že HT je stále na škodu u her..

O i5 bych v této sestavě ani neuvažoval, šel bych cestou i7-9700K nebo i7-8700K za dobrou cenu, pokud ho seženeš, případně bazar.
https://pc.bazos.cz/inzerat/96899284/i7 ... -delid.php i s delidem
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 11. 11. 2018 21:55

Moc to řešíš. Objednej ještě dnes i-7-8700K a ktomu GTX 1080 od MSI nebo EVGA. Těch 200MHz OC poznáš především ve skóre ve 3D MARKU. Na hry je to ideální nebo můžeš i7-9700K.

Já mám 8086K na 5.1GHz a výkonem mi to stačí.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod malay 11. 11. 2018 22:12

Mezi i7-8700K nebo I7-9700K je to spíše věc osobní volby. Když se podíváš na graf, uvidíš, že jsou blízko u sebe (co je víc vpravo je výkonnější, co je víc dole je levnější).
Přílohy
graf.jpg
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 11. 2018 19:55

V tom grafu mi chybi 8600k na alespon 5GHz. (in fact je 5GHz dosazitelny takt vetsiny dnesnich prodejnich kousku)


O tom, jak hodne zalezi na metodice, ktera se da "usit na miru" kterekoliv architekture, se nema smysl bavit. Nejaka metodika se stanovit musi, dodrzet take. Jen potom jde o to, jestli se treba po vydani novych driveru pro grafiku vse retestuje, protoze pokud ne, muze byt klidne 10% nepresenost jen kvuli tomu, ze nektery drive mereny procesor mel odlisne podminky (ovladac) ... a to same lze rici o verzi systemu, o nainstalovanych aktualizacich, o ovladacich dalsiho hardwaru (protoze se muze zmenit DPC latence) a dalsich mnoha faktorech.

THW nejakou dobu uz moc nesleduji a ani pred napsanim tohoto postu jsem se vyzkumu jejich metodiky nevenoval. (klidne mne poucte)

---

Pokud ale odhledneme od OT, k nemuz jsem sam nemalou merou prispel, a vratime se k tazatelove tematu, pak nejlepsi mozna konfigurace za sto tisic je podle meho nazoru cca tato:



101.142,- Kc



Chapu, skrin nema okno a nema proskleny bok. Grafika neni FE ... ale kdyz uz bych dal takove penize (jakoze muj pocitac nebyl levnejsi), chtel bych ten nejlepsi mozny produkt. Trio dosahne na vyssi frekvence proti FE (hodne kusovka, ale tady mas lepsi predpoklad) pri zaroven lepsim chlazeni.

Procesor jsem dal 9900k jenom proto, protoze se to proste veslo. Nikoliv protoze by to bylo nutne. Zaroven v sestave neni nijak extra draha deska (myslim Apex nebo Formula), protoze to proste neni potreba.

Dosel jsem nakonec k tomu, ze pokud pres v uvodu zminenou skrin nejede vlak, bude se muset jeste setrit. On takove kohfigurace ani clovek jako ja nedela denne (jakkoliv v rukach jsem mel uz i drazsi), takze to chtelo chvilku klidu, chladnou hlavu a dukladne promyslet.

U ventilatoru pocitam se 6ks do skrine + 2ks na CPU cooler, kvuli designu. ULN to nebude, ale o to ani neslo ... slo o design, kde seda je v sestave zastoupena vcelku masivne a kdyz uz vezmu sedou, je to Noctua, protoze neni draha, je ticha, ma dlouhou zivotnost (i zaruku) a v pomeru ceny a uzitnych vlastnosti mne nic lepsiho nenapada.

Pameti jsou drahe, ovsem velice dobre (a maji i nejaky ten OC potencial). hlavne jsem "sel" po 32GB kitu, tzn 16+16, pro budouci mozny upgrade na 64GB prostym dokoupenim druheho kitu.

Deska, grafika i pameti maji RGB. Pro pripad potreby kdykoliv vypinatelne.


-- -- --


No a pokud bych se mel zamerit ciste na cena/vykon ... ten vykon by se o moc dolu nepohnul, trochu by narostla hlucnost, trochu by se rozhodil design. Na druhou stranu tech par Masaryku, o nez by nezhubla penezenka, by nekomu (cti: jinemu ctenari) mohlo udelat radost. Takze jeste alternativa s cca 90% herniho vykonu originalu:


73.753,- Kc



Hlavni rozdily:

CENA ... tady je mezi levnejsi a drazsi variantou narust o vice nez 37% ... pricemz herni vykon nevzroste o vice nez 10% ... spise o mene. Nebavime se o jedne hre, kde muze byt rozdil "az blabla", bavime se celkove. Nebot sestavu za tyto penize clovek nekupuje na hrani jedine hry.

CPU neni 8C/16T, ale 6T. Ovsem 5GHz bude limitem v obou pripadech a o poctu jader ke hrani uz byly popsany stohy papiru, v poslednich dvou dnech jsem se k tomu nekde i vyjadroval (jen nevim, zda v tomto vlakne)

RAM jsou 4x 8GB, zmizelo RGB a jsou papirove i realne o neco pomalejsi, no faktem je, ze tady se usetrily mraky penez dost bezbolestne. Vice nez 32GB nebude na hry v pristich minimalne peti letech mit vubec vyznam.

Zakladni deska je adekvatni vybranemu CPU ... zcela dostacuje.

Systemove SSD 480GB namisto 512 .. bezbolestne. Rychlosti papirove i realne jsou sice o kousicek jinde, ale to je i cena.

Datove SSD namisto 2TB je 1TB + pribyl 2TB plotnovy disk. Rozhodnuti je to poplatne cene, nebot i 1TB ciste pro hry mi prijde porad dostacujici. Vice her zaroven, aby mi na ne nestacilo 1TB SSD, osobne nehraju. Kazdeho vec.

Chlazeni je komplet Arctif F14 Silent, opet 8ks ... cena jde trochu dolu, hlucnost trochu opacnym smerem a estetiku si musi kazdy zvazit sam. Zmenil se i chladic procesoru, ale to i procesor a jeho tepelne vyzarovani, tzn chladic je stale vice nez adekvatni.



CO ZUSTALO (temer) STEJNE:

Herni vykon. Navzdory obrimu rozdilu ceny. (vice vyse). Pro hrani v QHD nebo nizsim rozliseni nema vyznam porozovat 2080Ti ... tam by stacila i "obycejna" 2080, coz by poslalo cenu o dalsich cca 10tisic dolu. (!)

Graficka karta, ktera u vykonneho herniho PC (a tim spise v rozliseni vyssim nez QHD) udava drtivou vetsinu herniho vykonu.

RGB ... nastesti vypinatelne.

SingleThread vykon ... resp od jednoho do sesti jader vykon jako celek, nebot architektura je shodna.

32GB RAM

SSD pro system + SSD pro hry (o kapacite se zminuji vyse)

Skrin, zdroj s desetiletou zarukou ...




- - -


BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar




Odeslat příspěvekod vasam 13. 11. 2018 19:57

@KineCZek Díky moc za pečlivé návrhy sestav! Myslím, že se trochu inspiruji tou levnější. :-)

CPU. Asi nakonec zvolím 9700K. Vím, že (ne)užitečnost HT pro hry je předmětem mnohých flame wars, ale co jsem se díval na nějaké benchmarky, vychází mi to spíše na CPU bez HT.

RAM. Souhlasím, že >32GB pro hry ani v pětiletém časovém horizontu nedává smysl. A zas takový RGB nadšenec nejsem, abych jej musel mít i na RAM. Tady bych určitě šel do té varianty z levnější sestavy - 4x8GB = dobrých ušetřených 6k. A reálně horší výkon bych asi ani nepoznal.

Case. Tady si opravdu stojím za tím Phanteksem (pokud mi ho nevyvrátíte jako úplnou blbost :-) ). Navíc na co design a RGB, když by to nebylo vidět?

MB. Myslím, že dává smysl, aby deska byla - stejně jako GPU - MSI. Důvod to má prostý - sjednocení RGB. Poradili byste nějakou vhodnou? Nebo je Asus lepší?

Dávaly by tyhle úpravy návrhu smysl?
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 11. 2018 23:22

To raději vezmi Strix. ;) Je o něco dražší, ale sjednotí se Ti to lepším směrem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasam 14. 11. 2018 18:47

A maj Strixe reálně vůbec někde u nás? V nabídce ho různě zalistovaného sice mají, ale dostupnost v nedohlednu...
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 11. 2018 19:27

Distribuce ho ma.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasam 24. 1. 2019 20:45

Stroj mám už cca měsíc a půl doma a chtěl bych tímto moc poděkovat KineCZkovi za jeho služby! Vysoce profesionální jednání, vše precizně složeno a odladěno, dokonce (ač to v požadavcích nebylo) je stroj pro mé netrénované uši až "nezdravě" tichý (v idle doslova nehlučný :D). No a jako bonus je KineCZek v reálu strašnej sympaťák. :-))
Takže díky a doporučuji! ;-)
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků