Upgrade zostava Adobe CC cca 20.000 LN, hry ne

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jozef_m 19. 11. 2018 17:33

Zdravím všetkých. Chcem Vás poprosiť o návrhy na Upgrade aktuálnej zostavy pre prácu v programoch Adobe CC.

Moja aktuálna zostava:

Pôvodné komponenty, ktoré chcem vymeniť:

i5-2500k
Asus P8P67
32GB DDR3 1333Mhz
Arctic Freezer 13

Komponenty dokúpené za posledný rok, ktoré nechcem meniť:

Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl (pôvodné vetráky)
Corsair RMx Series RM650x 650W (2017)
ADATA Ultimate SU900 - 512GB - systém/cache pre Adobe
Crucial MX500 - 1TB - export dát
MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1

Mám ešte nerozbalený Patriot Hellfire 480GB - pre prácu s cache Adobe

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI

LN

UCEL PORIZENI SESTAVY

Práca v Adobe CC - Adobe Illustrator (60%), After Effects (30%), Premiere Pro (10%). Illustrator bez problémov funguje aj v aktuálnej zostave, ale pracujem aj na krátkych (do 30 sekúnd) 4k animáciách v After Effects a videách v Premiere Pro. V oboch programoch je už vek procesoru a rýchlosť RAM poznať. Podľa toho, čo som naštudoval, tak After Effects je primárne o výkone jedného jadra, pri Premiere Pro sa už viac jadier ako tie 4, čo mám, využijú. Prioritou je pre mňa zrýchliť prácu (efekty, RAM preview) a export v After Effects.

Hry na PC nehrám.

FINANCNI LIMIT

okolo 20.000 Kč

OPERACNI SYSTEM

Mám Win10 Home, USB kúpený v CZC

SESTAVITE SI PC SAMI?

Nie, rád by som to zveril miestnym odborníkom. Ideálne lokalita Brno a okolie, keďže budem musieť priviezť celú bedňu.

BUDETE TAKTOVAT?

Neviem. V tomto sa vôbec nevyznám, ak to má zmysel a neskráti to životnosť procesoru, tak si rád nechám poradiť.

MONITOR + JEHO ROZLISENI?

Monitor mám 4k AOC U2777PQU

PERIFERIE

Prosím ešte poradiť čo najrýchlejšiu čítačku SD kariet.

Moja predstava:

i5-9600k
minimum 2x16 RAM, ktoré budem určite v blízkej budúcnosti rozširovať na 64GB
dosku, chladenie CPU a vetranie skrine si nechám poradiť.
jozef_m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 11. 2018 18:32

Rikas privezt - myslis odkud? Mam v planu jet Slovensko do dvou tydnu.

Do R4 kupme 6x F14 Silent.
RMx nechme jak je.
SU900 ... nechme na hry (?) pripadne system
MX500 nechme jak je.
1060 / 6 ... model? Pokud chceme LN, musime na to nahodit Accelero. Neni problem, udelam. Ovsem pro PPro by to chtelo na export 1080Ti - dokud jsou. Obzvlaste pro 4k.
HellFire ... ano, na PS cache.

-

Freezer 13 bych asi posunul dal spolu s puvodnim procesorem, deskou, pameti.

-

Rychla ctecka = USB3. V te Define R4 jsi uz nemel pozici pro 3,5" zarizeni. Ale pokud bys ji original od Fractalu chtel, urcite bych ji mel.

-

9600k neni duvod. V taktovani neni lepsi nez 8600k, fyzicky je to stejna architektura, pocet jader je take stejny a prestup tepla je spatny. 9700k s osmi jadry smysl ma, pro PPro asi i 9900k, ale tam je zase problem v rozpoctu.

2500k je taktovana jak vysoko?

---

Celkove 2x 16GB ano, disky mame vyresene ... procesor je k jednani, pokud chces jen 6 jader, vzal bych 8600k a DELID a Z370 desku. Z370 je takovym nepsanym pozadavkem pro LowNoise, protoze na Z390 deskach nejede poradna regulace ventilatoru (ani v BIOSu pod 60%).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jozef_m 19. 11. 2018 20:29

Bývam pri Brne (Modřice), takže nie je nutné cestovať na SVK.

Grafiku by som zatiaľ nemenil, priorita je pre mňa After Effects a podľa toho, čo som našiel, zatiaľ nie je veľa efektov, ktoré využívajú GK a ani na export to až taký problém nebude. Ak sa to zmení, tak v budúcnosti nebude problém GK vymeniť. Takže zatiaľ by som ostal pri 1060 plus to Accelero.

O čtečku určite mám záujem.

Procesor - môžem navýšiť rozpočet, tak aby to vyšlo aj na ten i7-9700k,to vidím ako rozumné zlepšenie. Najlacnejší som našiel za 11 242,-. Vojde to spolu s RAM, doskou a ostatnými komponentami do 25 000,-?
jozef_m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 11. 2018 20:59

Mrknu Ti zítra, klidně se připomeň. Teď jsem už jenom z mobilu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků